CHP Mustafa Sarıgül ile iktidar olamaz!

Mustafa-Sarıgül

 

Daha öncede kaç defa yazdım. Mustafa Sarıgülbüyük bir ümitle CHP’ye giriyor ve belediye başkanı olmaya büyük bir hevesle hazırlanıyor. Ama ne yazık ki Mustafa Sarıgül’ün belediye başkanı olması da, Mustafa Sarıgül’ün CHP’nin başına geçip bu partiyi lider yapması da mümkün değil. Nasıl Numan Kurtulmuş için mümkün değilse Mustafa Sarıgül içinde durum aynı.

Daha öncede açıklamıştım. Çünkü Mustafa Sarıgül’ün bir ideali yok, bir davası yok. Ne sağcı, ne solcu. Bir bakıyorsunuz bir düğünde sağcıların yanında, bir bakıyorsunuz bir cenazede solcuların yanında. Dolayısıyla halkın hoşlanacağı ve peşinden koşacağı bir lider değil Mustafa Sarıgül. Mesela Tayyip Erdoğan’ın bir ideali var, kendisi bir dava adamı. Hedefi İttihad-ı İslam. İnançlı olması, dindarlığından asla taviz vermemesi, şahsiyeti, kimseye yaranma peşinde olmaması ile halk tarafından çok beğeniliyor. Her şeyden önemlisi siyaseti siyaset ya da koltuk kavgasından değil bir ibadet olarak yapıyor. Allah rızası için yapıyor. Onun şahsiyeti devletin de şahsiyetli olmasına sebep oluyor. Daha önce Amerikan başkanının karşısında hazırolda duranları da hatırlayın.

CHP’nin iktidar olmasının tek yolu tam dindar olmak ve iddia edilen Ergenekon terör örgütüne aynı AKP gibi karşı tam tavır almaktır. Bunun dışında CHP bu ülkede iktiadar olamaz. Hele Mustafa Sarıgül hiçbir zaman CHP için lider olamaz. Bu işler Koç ailesiyle resim çektirmeyle, cenazede öpücük dağıtmakla olmaz…

Mustafa Sarıgül tüm solu birleştirse de başbakan olamaz isimli yazım:

blog.radikal.com.tr/Sayfa/mustafa-sarigul-tum-solu-birlestirse-de-basbakan-olamaz-21872

Tüm yazılarım: erkanarkuttanguncelyazilar.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s