Kaçınılmaz gerçek… Video

 innocence_joy-wallpaper-1152x720

İnsan yaşlandıkça iyice acizleşir ve her şeyini terk etmeye hazırlanır…


Aslında bu konuda söylenecek ve anlatacak çok fazla şey var ama bu video size söylemek istediklerimi çok güzel ifade edecek diye düşünüyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=QNuPiw-rKqQ&feature=youtu.be&a

Unutmayın ki dünya hayatı yalnızca bir aldanıştan ibarettir. Bu dünyada yaşayan milyarlarca insan çarçabuk geçen dünya hayatının ardından sonsuz hayatlarına adım atacaktır. İşte o gün pişman olmamak ve sonsuz ızdıraba düşmemek için bugün bir karar verin ve hayatınızı Allah’a adayın. Allah için yaşayıp, Allah için ölün. Unutmayın ki hem bu dünyada hem de ahirette mutlu olmanın anahtarı Allah’ı razı etmek ve O’na kul olmaktır.

Dünya hayatının örneği, ancak gökten indirdiğimiz, onunla insanların ve hayvanların yediği yeryüzünün bitkisi karışmış olan bir su gibidir. Öyle ki yer, güzelliğini takınıp süslendiği ve ahalisi gerçekten ona güç yetirdiklerini sanmışlarken (işte tam bu sırada) gece veya gündüz ona emrimiz gelmiştir de, dün sanki hiçbir zenginliği yokmuş gibi, onu kökünden biçilip atılmış bir durumda kılmışız. Düşünen bir topluluk için Biz ayetleri böyle birer birer açıklarız. (Yunus Suresi, 24)

Allah dilediğine rızkı genişletir-yayar ve daraltır da. Onlar ise dünya hayatına sevindiler. Oysaki dünya hayatı, ahirette (ki sınırsız mutluluk yanında geçici) bir meta’dan başkası değildir. (Ra’d Suresi, 26)

Mal ve çocuklar, dünya hayatının çekici-süsüdür; sürekli olan ‘salih davranışlar’ ise, Rabbinin Katında sevap bakımından daha hayırlıdır, umut etmek bakımından da daha hayırlıdır. (Kehf Suresi, 46)

Bu dünya hayatı, yalnızca bir oyun ve ‘(eğlence türünden) tutkulu bir oyalanmadır’. Gerçekten ahiret yurdu ise, asıl hayat odur. Bir bilselerdi. (Ankebut Suresi, 64)

Tüm yazılarım: http://erkanarkuttanguncelyazilar.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s