Başbakan Tayyip Erdoğan neden siyasette başarılı oluyor?

Tayyip Erdoğan modernlikte, sanat alanında bir hamle yapsın, bütün dünyaya parmak ısırtsın.


Başbakan Tayyip Erdoğanneden siyasette başarılı oluyor? Uyguladığı doğru politikalar yüzünden mi, yoksa doğru kişileri doğru mevkilere getirdiğinden mi? Aslında bunların hiçbiri değil. Daha öncede yazmıştım. Tayyip Erdoğan’ı

Başbakan Tayyip Erdoğan neden siyasette başarılı oluyor?n başarılı olmasının nedeni İttihad-ı İslam’ı (tüm Müslümanların birlik olmasını) hedef edinmiş olmasıdır. Tayyip Erdoğan bir dava adamıdır ve devlet başkanlığını kendi çıkarları için değil bir ibadet olarak yapmaktadır. Kendisini ve Abdullah Gül’ü yetiştiren Erbakan da son derece takva bir insandı. Hizmetleri hep Allah’ın rızası üzerine kuruluydu.

Her zaman söylüyorum. Tayyip Erdoğan’ın başarılı olması devletin içine çöreklenmiş olan derin devlet çetesini kanunla ve hukukla darmadağın etmiş olmasıdır. Kendisinden önce bu derin devlet çetesinin farkında olan Özal, Çiller, Demirel, Mesut Yılmaz ve Ecevit bu çeteye karşı hiçbir şey yapamamışlardır.

Başbakan Tayyip Erdoğan Bediüzzaman’ın ifadesinde olduğu gibi İttihad-ı İslam’ı kendisine dayanak noktası edinmiştir. Bu konuyu daha çok gündeme getirmesinin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bakın Bediüzzaman İttihad-ı İslam için neler söylüyor:

Azametli, bahtsız bir kıt’anın; şanlı, talihsiz bir devletin; değerli, sahipsiz bir kavmin reçetesi, ittihad-ı İslâmdır. (Mektubat, Sayfa 452-HAKİKAT ÇEKİRDEKLERİ)

… İnşaallahü Teâlâ, Birleşik İslâm devletleri de meydana gelecek ve İslâmiyet dünyaya hâkim ve hükümran olacaktır. Rahmet-i İlâhîden kuvvetle ümit ve niyaz ediyoruz. (Sözler, Sayfa 722)

Şimdi milletin arzusuyla şeâir-i İslâmiyenin (yani İslam’a ait işlerin)  serbestiyetine vesile olan Demokratlar, hem mevkilerini muhafaza, hem vatan ve milletini memnun etmek için YEGANE ÇARESİ, İTTIHAD-I İSLÂM CEREYANINI KENDİNE DAYANAK NOKTASI YAPMAKTIR… (Emirdağ Lahikası, Sayfa 271)

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s