Hz. Mehdi ile ilgili yeni hadisler, yeni bilgiler…

Hz. Mehdi ile ilgili yeni hadisler, yeni bilgiler…

Yedi denizden daha büyüktür mehdiyetin denizi, gece gündüz dolar.


Yaşadığımız bu dönemde İstanbul Ledün ilmine sahip olan Hz. Mehdi tarafından bir kez daha manevi olarak fethedilecek. Ve bu fetih sırasında Hz. Mehdi’nin yanında sadık, çalışkan, güzel ahlaklı, Allah’a gönülden bağlı 313 talebesi olacak.

Söylediğim gibi Hz. Mehdi’den özel bir ilim olan Ledün ilmi hâkimdir. İnsanlar ise yüzeyseldir, Hz. Mehdi’nin işleri ise derinliğe dayalıdır. Bu yüzden Hz. Mehdi ile beraber olmaya sadece 313 talebesi güç yetirebiliyor.

İslam alimleri, din alimleri Hz. Mehdi’nin zuhurunun yakın olduğunu istedikleri kadar gizlesinler, ben anlatmaya devam edeceğim. Bugün de sizlere Hz. Mehdi hakkında yenihadisler ve yeni bilgiler paylaşmak istiyorum.

HZ. MEHDİ VE ARKADAŞLARINI SEVENLER VE ONLARIN MUHALİFLERİNDEN UZAK DURANLAR MÜBAREK İNSANLARDIR:

Gaybet Tusi: Fazıl’dan, İsmail bin Mahran’dan, Eymen bin Mohraz’dan, Rufai bin Musa’dan ve Muaviye bin Vahab’dan, Ebu Abdullah Sadık (as) Hazretleri’nin şöyle söylediği nakledildi: Allah’ın Resulü (sav) dedi ki:

“Ehli Beytimden Kaim [Mehdi’nin] zamanında yaşama imkânı bulanlar ne kadar kısmetliler. Onun [Mehdi’nin] çıkışından önce ona [Mehdi’ye] inananlar, [Mehdi’nin] arkadaşlarını sevenler ve [Mehdi’nin] düşmanlarından uzak duranlar mübarek olsun. Bu insanlar benim en yakınlarım ve Hesap Günü dostlarım olacaklar.”(Rufai’den aktarılan hadise göre;) “Bana göre Allah’ın en saygın varlıkları olacaklar.”)

ALLAH HZ. MEHDİ VESİLESİYLE ZORLUKLARI KALDIRACAKTIR:

Bazufari Ahmet ibn İdris, o da İbni Kutaibiye, o da Fazıl’dan, o da Nasır ibn Muzahim’den O da Ebu Lahiye’den, o da Ebu Kabil’den, o da Abdullah ibn Emr İbn Es’ten rivayet etmiştir.

Peygamberimiz, Ali İbn Ebu Talib’e’ı işaret ederek buyurmuştur ki:

“Daha sonra Mehdi doğacaktır ki, onun (Ali’nin) soyundan gelecektir. Onun [Mehdi’nin] aracılığıyla Allah yalanları ortadan kaldıracaktır. Onun [Mehdi’nin] aracılığıyla Allah zorlukları kaldıracaktır, boyunlarınızdan esaretin utancını kaldıracaktır.” (Biharül Envar, s. 117)

PEYGAMBERİMİZ, HZ. MEHDİ’NİN TALEBELERİNDEN “KARDEŞLERİM” DİYE BAHSETMİŞTİR:

Basair-ud Daracaat: İbni Maruf’tan, Hamad bin İsa’dan, Ebul Carud’dan, Ebu Basir’dan, Ebu Cafer İmam Sadık (a.s.)’dan şöyle nakletmiştir:

“Bir gün Allah’ın Resulu (sav) sahabilerinin yanında iki kez şöyle söyledi: “Allah’ım bana kardeşlerimi göster.” Çevresinde olan sahabiler ona sordu: “Biz senin kardeşlerin değil miyiz ey Allah’ın Resulü (sav)? O şöyle cevapladı: “Hayır, siz hepiniz benim sahabilerimsiniz. Kardeşlerimahir zamanda geleceklerdir. Onlar beni görmeden bana inanacaklarAllah bana onların babalarının isimlerini analarının rahminden çıkmadan önce bildirmiştir. Onların her biri için imanlarını korumak gecenin karanlığında dikenlerin üzerinde yürümekten veya ellerinde kor tutmaktan daha zor olacaktıronlar karanlıkta kandil olacaklar, Yüce Allah onları bozgunculuktan ve kötülükten kurtaracak.”(Beklenen Mehdi, Allame Muhammed Bakır el-Meclisi, Biharul Envar, Cilt 13 (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı))

Kaynak: http://hzmehdigelisalametleri.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

Reklamlar

Hz. Mehdi ile ilgili yeni hadisler, yeni bilgiler…” üzerine bir yorum

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s