İslam’da namaz kılmayanın hükmü ölüm değildir!

İslam’da namaz kılmayanın hükmü ölüm değildir!

İnsanları İslam’dan soğutan yobazlardır, onların hurafeleridir.


İslam’ı yaşarken bizim aldığımız temel ölçüKuran’dır ve peygamberimizin Kuran’ı nasıl yorumladığıdır. Bazı kişiler ise kendi atalarının uydurdukları hurafelere inanıyor ve bu sapkın düşünceleri insanlara İslam dininin hükümleri gibi yayıyorlar, anlatıyorlar. Ayrıca yobazlar dini yaşamayanlara karşı acımasızca cezalar uygulanmasını farz olarak gösterirler. Örneğin yobazlara göre namaz kılmayan bir insan öldürülmelidir. Aşağıdaki linkten ilgili videoyu seyretmenizi öneririm:

http://bit.ly/1bcYnRt

İslam dininde baskı ve zorlama yoktur. Dolayısıyla bir insana zorla ibadet ettirme de yoktur. Zorla ve baskıyla yapılan ibadetin Allah katında bir değeri yoktur. Yobazların İslam’ı sevgisiz, şefkatsiz, merhametsiz, baskı ve zulüm dolu bir din olarak göstermesine kimse aldanmasın. Bakın yobazlar nasıl hadis uydurmuşlar:

Tembellik sebebiyle namazı kılmayan kişi fasık olup böyle bir kişi hapsedilir ve namazı kılıp tevbe edinceye kadar vücudundan kan akacak şekilde dövülür. Ya tevbe edip namazını kılar yahut hapishanede ölür. (ed-Durru’l-Muhtar,I. 326)

Kuran sevgi ve barış dinidir. Yobazların hurafelerine kimse inanmasın.  Yobazların bu sapkıun düşünceleri yüzünden tüm dünyada İslamofobi yayılmıştır. İslam’a en büyük zararı veren, insanların bu dine girmesini engelleyen yobazlardır.

Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah’a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir. (Bakara Suresi, 256)

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s