Ahir zaman tebliğcisi misin?

Ahir zaman tebliğcisi misin?

Ahir zaman tebliğcisi misin?

 

Cübbeli Ahmet aslında Hz. Mehdi ile ilgili hadisleri en iyi bilen kişilerden biridir ama anlatıp halkı aydınlatması gerek.


Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde bakıyoruz televizyonlara çıkan İslam âlimlerine, namazdan bahsediyorlar, oruçtan bahsediyorlar, duadan, takvadan bahsediyorlar. İnsanların yüzlerce sorusunu cevaplıyorlar. Tamam, bunları anlatmaları çok güzel. Dinden, imandan, Allah korkusundan tabii ki bahsedecekler.

İnsanları Allah’a yaklaştırmak ve ibadete teşvik etmek tabii ki çok güzel. Fakat benim anlamadığım şu: nedenHz. Mehdi’den tek bir kelime bahsedilmiyor? Neden yaşadığımız bu yüzyılda Hz. İsa’nın tekrar dünyaya geleceğinden hiç söz edilmiyor? Neden peygamberimizin Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olarak söylediği yüzlerce hadisin gerçekleştiğini çıkıp da hiçbiri insanlara anlatmıyor? Televizyonda saatlerce konuşan Nihat Hatipoğlu, Muhammed Nur Doğan, Cübbeli Ahmet Hoca bu gerçekleri bilmiyorlar mı sanıyorsunuz?

Televizyonlardaki programlarda uzun uzun ve oldukça detaylı diğer konulardan bahsediyorlar, ama peygamberimizin Hz. Mehdi ile ilgili söylediği yüzlerce hadisten bakın tek bir tanesini bile insanlara duyurmuyorlar. Hz. Mehdi hakkında çok özenli bir konuşmama ve hadisleri gizleme politikası izliyorlar. Peygamberimiz yine yüzlerce hadiste ahir zamanda gelip İslam’ı son kez yeryüzüne hâkim edecek olan Hz. Mehdi’den bahsetmiş, yüzünü, bedenini çok detaylı tarif etmiş, yapacağı işleri bir bir anlatmış. Hz. İsa’nın nasıl Hz. Mehdi’ye tabi olacağını detaylarıyla bildirmiş. Şimdi bu kadar hadisin insanlardan gizlenmesinin hesabını bu kadar insan ahirette nasıl verecek? İslam alimi olarak ortaya çıkan ve bu bilgileri aslında çok iyi bilip de anlatmayan kişiler Hz. Mehdi çıktığında onun yüzüne nasıl bakacak?

İşte Hz. Mehdi’nin geldiğini özenle gizleyip diğer konulardan bahsedenler… Bu onların ahir zaman tebliğcisi olmadıklarını gösteriyor. Ahir zaman tebliğcileri Hz. Mehdi ve onun ihlaslı, sadık, çalışkan talebeleridir. Onlar toplum tarafından dışlansalar da, alaya alınsalar da, haksız suçlamalarla itham edilseler de yine de gerçekleri anlatmaktan asla vazgeçmezler. Tıpkı yoğun baskı, ölüm ve hapsedilme tehdidi altında ihlasla çabalayan Bediüzzaman’ın talebeleri gibi.

Bediüzzaman da bundan bir yüzyıl önce ihlasla Hz. Mehdi’den bahsediyor, insanlara kendisinden sonra gelecek olan bu mübarek insanı anlatıyordu:

Ahir zamanın en büyük fesadı zamanında, elbette EN BÜYÜK BİR MÜÇTEHİD (içtihad eden büyük İslam alimi), hem EN BÜYÜK BİR MÜCEDDİD (her yüzyıl başında dini hakikatleri devrin ihtiyacına göre ders vermek üzere gönderilen büyük İslam alimi, yenileyen, yenileyici), HEM HAKİM, HEM MEHDİ, HEM MÜRŞİD (doğru yolu gösteren kişi), HEM KUTB-U AZAM (Müslümanların kendisine bağlandıkları büyük evliyalardan, zamanın en büyük mürşidi) olarak bir zat-ı nuraniyi gönderecek ve o zat da, Ehl-i Beyt-i Nebeviden (Peygamberimiz (sav)’in soyundan) olacaktır…(Mektubat, 411-412)

Bu dönemde Hz. Mehdi’nin geldiğini müjdeleyen birkaç mübarek kişi var sadece: Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri, Mahmut Hocamız, Şeyh Ahmet Yasin Efendi, Mehmet Talu Efendi, Şevket Eygi hocamız… Bu mübarek kişiler bu yüzyılda Hz. Mehdi’nin geldiğini ve İslam’ın son kez dünyaya hâkim olacağını gümbür gümbür anlatıyorlar. Kimseden çekinmiyor, kimseden korkmuyorlar. Cübbeli Ahmet Hoca’nın efendisi Mahmut Hocamız da Hz. Mehdi’yi göreceğini müjdeliyor ama Cübbeli Ahmet ısrarla (kimbilir ne uğruna) Hz. Mehdi’nin çıkışını yüzyıllar sonrasına erteliyor.

Söylediğim gibi ahir zaman tebliğcisi çok ama çok az… Onlar milyonlarca kömürün içinde bir elmas tanesi gibi pırıl pırıl parlıyorlar. Kimsenin kınamasından korkmadan, çekinmeden insanlara gece gündüz demeden doğruları durmaksızın anlatıyorlar. Kuşkusuz bu yaptıklarının karşılığını da ahirette alacaklar…

“Ey inananların Efendisi, bize senin Mehdin (as) hakkında haber ver.” İnananların Efendisi dedi ki: “… O (MEHDİ) EN İYİ SIĞINAKTIR ARANIZDAKİ, EN İYİ BİLEN VE EN NAZİK OLANDIR.” (Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, cilt 51], Ansariyan Yayıncılık, derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, sf. 184)

Abdullah bin Zamre, İbn-i Mâti-i Himyeri (Kâ’b-ul Ahbar)’den nakleder ki şöyle dedi: “… Kıyam edecek (Kâim) olan Hz. Mehdi (as), … ALLAH PEYGAMBERLERE VERDİĞİ (AZAMETİ) ONA DA VERECEKTİR…” (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 169)

Kaynak: http://hzmehdigelisalametleri.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s