Cemaat Hakan Şükür’ü oyundan aldı ve operasyon başladı mı?

Cemaat Hakan Şükür’ü oyundan aldı ve operasyon başladı mı?

 

Fethullah Gülen ile Erdoğan’ı ısrarla karşı karşıya getirmeye, birbirine düşürmeye çalışıyorlar.


Evet kamuoyunda yayılan iddia bu. Geçtiğimiz gün AKPİstanbul Milletvekili Hakan Şükür partisinden istifa ettiğini, bundan sonra parlamentodaki görevine bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini söyledi. İstifa,  AKP ile Gülen cemaati arasından şiddetli bir gerilim olduğu izlenimini oluşturdu. Hakan Şükür’ün istifa sırasında yaptığı konuşma kamuoyunda cemaat ile AKP arasındaki gerilime ciddi bir boyut kazandırdı. Hakan Şükür’ün istifasındaki en önemli nokta ise cemaate yapılan KCK vurgusu oldu. Yani cemaatin Ergenekon yapılanmasında iddia edildiği gibi bir örgüt oluşumu gibi gösterilerek itibarsızlaştırılma çabası, Hakan Şükür’ün belki de istifasının temelini oluşturdu.

Bugün başlatılan maliye operasyonu Hakan Şükür’ün istifası ile birleşince operasyon Gülen cemaatinin üzerine yıkıldı.  Zaten bu ülkede ne olsa altında Gülen cemaatinin aranmasına alışılmıştı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğullarının yanı sıra Halkbank Genel Müdürü Süleyman AslanAli Ağaoğlu, Ebru Gündeş’in eşi Reza Zerrab, ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in gözaltına alınarak sorgulanmaya başladı.

Önce Hakan Şükür’ün istifasına bakalım. Hakan Şükür’ün istifası asil olmadı. Çünkü zaten AKP camiasında çok seviliyordu. Kalıp arayı düzeltmeye çalışması çok daha iyi olurdu. İmkânı varsa dönsün. Bu kendisinin fikri olmayabilir, “yap” demiştir birileri, o da yapmıştır.  Ama şu bir gerçek ki Hakan Şükür şahsı adına olsa milletvekilliğini kazanamaz, AKP burada ona karşı nezaket gösterdi. Hakan Şükür milletvekilliğinden de ayrılıyorum derse o zaman tamam, ama AKP’nin yardımıyla meclise girdiği için o zaman her şeyi bırakıp çıkması gerekirdi. Aslında Hakan Şükür’ün istifası hükümeti ilgilendirmez. İsteyen gelir, isteyen gider.

İş adamlarına ve bakan oğullarına eş zamanlı yapılan operasyona gelince bu operasyon iddia edildiği gibi hükümeti zayıflatmaz. Tam tersine hükümeti güçlendirir, eğer bir problem varsa ortaya çıkar. Dünyanın her yerinde hükümeti suiistimal edenler çıkar ve haklarında soruşturma açılır. Bu hükümeti ilgilendiren bir konu değil.  Holdingte biri suç işlese bu o kişiyi ilgilendirir, holding başkanını ilgilendirmez. Ya da suçu işleyen bakan oğluysa bu bakanı ilgilendirmez. Bakan oğuldan sorumlu olmaz, oğul da babadan. Eğer babası teşvik ettiyse o zaman sorumlu olur. Ayrıca suç var mı yok mu, o da mahkeme sonucunda anlaşılır. Türkiyede demokrasi ve hukuk gayet güzel işliyor. Bakan suç işlemez diye bir şey yok. Bakan olunca evliya olmuyor insan. Suç işlerse o zaman karşılığını görür. İtalya’da da temiz eller operasyonu oldu, bunda şaşılacak birşey yok.

“Hemen bakan istifa etsin” diye ortaya çıkıyorlar. Bakan neden istifa etsin, eğer oğlu yaptıysa o zaman oğlu sorumlu olur. Yeğeni olabilir, dayısı olabilir. Bu bakanı ilgilendirmez. “Başbakan ve İç işleri Bakanına telefon dinlenmesi bildirilmiyor” diyorlar. Bu savcının isteği ile oluyor. Başbakana neden bildirsinler? O zaman her konuyu, her dolandırıcılığı başbakana bildirmeleri gerekir. O zaman bakanların ailelerin dokunulmazlığı, suç işleme hürriyeti olmuş olur. Böyle bir kanun yok Türkiye’de. Ancak devlet güvenliği olursa başbakan ilgilenir. Tek tek bütün iddiaları savcılık devlete bildiremez, bildirilmemelidir de.

Bakan ailelerinin her işlediği suç başbakana bildirilecek ama normal vatandaş olduğunda gerek yok denirse o zaman olmaz. Polisin de, savcının da buna hiç mecburiyeti yok. Zaten bunun anlamı da çok kötü. Bakana haber verin, o yakasını kurtarsın demek bu, o zaman diğerleri ne olacak? Hükümetin müsteşarı var, müsteşarın oğlu yapsa hükümeti ne ilgilendirir? Bakanın sekreteri, onun eniştesi suç işlese “hadi bakalım bakan istifa etsin” mi diyeceğiz? Garip olan bir durum yok ortada. Bakan suç işlediyse o zaman soruşturma açılır, bakan olmak dokunulmazlık getirmez.

Bu operasyonların AKP için tehdit olarak öne sürülmesi de çok komik. Darbe hazırlıkları söylentileri de öyle. “Önceden üstü kapalı bir tehdit, sonra operasyon oldu, arkadan hükümetin istifası planlandı” deniyor. Herşeyin altında Fethulah Gülen aranıyor, bu cemaati neden ilgilendirsin? Ayrıca bu insanlar suçlu çıksa bile bu devleti neden ilgilendirsin? Her ülkede iş adamları, ya da bakan oğulları suçlu çıktığında hükümet istifa mı ediyor?

Tayyip Erdoğan gürül gürül samimi olarak yoluna devam ediyor. Başbakanı bu konular hiç ilgilendirmez. Arka arkaya yaşanan olaylarda başbakana en ağır ithamlarda bulunuyorlar, bu da bu ülkede demokrasi olduğunu gösteriyor. Daha öncede bu ülkede bankalara, iş adamlarına operasyon yapıldı. Hükümetler aynı şekilde yollarına devam ettiler.

Eğer bu ülkede eş zamanlı olarak bakan oğulları ve iş adamları göz altına alınıyorsa burada demokrasi tam anlamıyla işliyor demektir. Bu rejimin sağlamlığını ve hükümetin dürüstlüğünü gösterir. Aksi takdirde herkesin iflahını keserler. Bakın Kuzey Kore’ye, devlete karşı çıkanı anında kılıçtan geçiriyorlar. Bu operasyonlar Türkiye’nin berraklığını gösterir. Cemaat istediği kadar muhalif olsun, medya istediği kadar muhalif olsun, bu demokrasinin yaşandığını gösterir. Ayrıca şu anda yapılan operasyonlarda daha hiçbir suç ispatlanmadı. İspat olunca ancak bu konuda söz söylenebilir.

Operasyonların Gülen cemaatinin üzerine yıkılması konusuna gelince bu olayın cemaat ile uzaktan yakından alakası yok. Cemaatin içinde anormal insanlar olabilir ama çete ya da cunta yakıştırması çok ayıp. O kadar abartmaya gerek yok. Operasyonun savcısı Celal Kara bir yıldan bu yana teknik ve fiziki takip yapıldığı ve operasyonun bu şekilde başlatıldığını söylüyor. Cemaat kendi halinde, güçleri yettikçe okul açıyorlar.Fethullah Gülen’in bağnazlığa karşı mücadele etmesi de güzel. Okullarına bir şey olacak diye ödleri kopuyor onların. Her şeyi de cemaatin üzerine yıkmak çok ayıp. Bu kadar insanların üzerine gitmeye gerek yok. Bu şekilde onları da gereksiz yere korkuya sürüklüyorlar.

Ortada kesinleşmiş yargı kararı olmadan büyük suç işlendi havası yaratanlar da hukuku ve demokrasiyi ihlal ediyorlar. Bu yakışık almaz. Erdoğan’ı Türkiye’de işlenen suçlardan dolayı töhmet altında bırakmak sadece sululuk ve hukuk dışılıktır. İşlenen suçlar işleyeni bağlar. Tekrar söylüyorum, her olayın arkasında cemaat var demek çok mantıksız. O zaman Türkiye’deki tüm polis ve yargının cemaat mensubu olması lazım. Kimse AKP’de bakan istifası, hükümet düşmesi lafları etmesin. AKP yoluna aslanlar gibi devam eder. Suç işleyen varsa da cezasını çeker. Gezi’den beri başbakanı diktatörlükle, yargıyı ele geçirmekle mesnetsizce suçlayanlar bu tahliyeleri ve operasyonları açıklayamazlar. Hatırlarsanız CHP’li Erdoğan Toprak hükümeti polis devleti olmakla suçlamıştı. Son olay tüm bu iddiaların da mesnetsiz olduğunu da ortaya koydu.

Söylediğim gibi yaşananlar hükümetin dürüstlüğünün bir göstergesidir. Boş yere şamata yapmasınlar, zaten seçimler olduğunda da görürsünüz. En önemli şey Türkiye’de Ergenekon terör örgütünün zavallı hale gelmesidir, bunu sağlayan hükümettir. Hükümet de dürüstlüğünü bu operasyonla ortaya koymuştur. Savcılıkta kimseye haber vermeden görevini yapmıştır.

Gezi olaylarıyla batılı küresel güçler hiçbir şekilde kontrol altına alınamayan Erdoğan hükümetini devirme çalışması yaptılar ama başarılı olamadılar. Bu herkes tarafından biliniyor ve fark ediliyor. Sonuç olarak hükümette Allah’ın bereketi var, Hızır da yolunu açmaya devam ediyor, üzerlerinde Mehdiyetin bereketi var, hak yolda devam diyoruz. Bu olaylarla ülkede gerilimi tırmandırmaya çalışanlar da boşa kürek çekiyorlar. Mahkeme sonucunda da her şey anlaşılır. Suçlu olan cezasını alır, hükümette aynı şekilde yoluna devam eder Ortada suç varsa suçu işleyen cezasını alır, yoksa da dava kapanır…

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s