Öcalan için ceza indirimi ve Türk topraklarında Kürdistan projesi…

Abdullah Öcalan gibi yoğun Marksist eğitim almış bir insan yaptıklarından hiçbir şekilde pişman olmaz.


Şimdi yeni gündem şu:Öcalan için ceza indirimi gelecek mi?

ETA üyesi İnes del Rio’nun ceza indiriminden yararlanmasına karar veren AİHM’nin Öcalan kararının haftaya çıkması bekleniyor. Karar bakalım Türkiye’de nasıl karşılanacak?Öcalan için ceza indirimi ve Türk topraklarında Kürdistan projesi…

Daha önce de AIHM değerlendirdiği başvurular sonunda iki örnek karar vermiş, ETA üyesi Ines del Rio’nun başvurusu haklı bulunmuş ve “terör zanlısı mahkûmların birden fazla cinayet işlemesi halinde de ceza indiriminden yararlanabileceğine” karar vermişti. Rio’nun da “serbest bırakılması” kararlaştırılmıştı.

Şimdi burada akla ilk gelen ETA üyesi Ines del Rio ile Öcalan nasıl aynı kefeye konabilir? Ines del Rio’nun işlediği suçlar ile Öcalan yüzbinlerce Türk gencini mezara göndermesi bir tutulabilir mi? Öcalan bu ülkeyi tam 30 yıl boyunca kana bulayan kişidir. Binlerce şehit anası hala her gün oğullarının mezarlarının başına gidip dua ederken hiçbir Türk’ün vicdanı Öcalan’ın cezasının indirilmesini onaylamaz. Dolayısıyla Öcalan’ın cezasının düşürülüp bir gün de cezaevinden çıkarılması hayali hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir hayaldir. Ayrıca Öcalan’ın can güvenliği en iyi İmralı’da sağlanır. Oradan çıktığı anda birçok şer odağının baş hedefi haline gelecektir. Cezaevi koşulları iyileştirilebilir, ailesi ile görüşebilir ama bir tutuklu için ancak bunlar yapılabilir.

Öcalan serbest bırakıldığı taktirde birkaç kişiyi öldürdüğü için müebbet yatan tüm suçluların, teröristlerin, katillerin durumu ne olacak? Bu yüzden Türk halkının hiçbir şekilde kabul etmeyeceği fikirleri durup durup devletin önüne getirmesinler. Hiçbir şekilde başarılı olamazlar.

Şu anda PKK’lı komünistler, İddia Edilen Ergenekon Terör Örgütü ile beraber hareket ediyorlar. İddia edilen Ergenekon Terör Örgütü, PKK denilen o menhus, o şeytani örgütün kurucusudur. İddia Edilen Ergenekon Terör Örgütü taa 1970’lerde bunu planlamıştı. PKK’yı 1980’lerde ortaya sürdü. PKK’yı eli kanlı maşa olarak hep kullandı. Askerlerimizi şehit ettiler. Polislerimizi şehit ettiler. Buna yine devam ediyorlar. Şu an kendilerince toparlanma ve dinlenme aşamasında girdiler. Ama hazır bir şekilde pusuda bekliyorlar.

Azgın, katiller ordusu olan PKK’nın, en çekindiği şey aydınlanmadır; halkın aydınlanması. Onun için okullara saldırıyorlar, sergilere saldırıyorlar, kitabevlerine saldırıyorlar. Kitapları yakıyorlar. Böylece halkın doğruları, gerçekleri öğrenmesini kendilerince engellemeye çalışıyorlar. Fakat bunda başarılı olmaları mümkün değil.  Son günlerde halkın özellikle Darwinizmin ve materyalizmin geçersizliğini anlamalarından paniğe kapıldılar. Çünkü Darwinizm’in yıkılışı; PKK’nın bütün felsefi sisteminin yıkılışı demektir. Onun için PKK kendince uyanıklık yapıp kiralık katillerini, İddia Edilen Ergenekon Terör Örgütü’nün artıklarını, insanların aydınlanacağı yerlere saldırgan olarak gönderiyorlar. Kitabevlerini bastırıyor, arabaları yakmaya kalkıyorlar. Olmadık rezillikler yapıyorlar. Böylece kendilerince halkın aydınlanmasını durduracaklarını sanıyorlar. Hâlbuki tam tersine, katlamalı, coşkulu, heyecanlı bir artışla Allah’a çok şükür bu yöndeki faaliyetler devam ediyor. Birken on oluyor, onken yüz oluyor, yüzken bin oluyor. Halkımızın imanı giderek güçleniyor.

Bu arada bazı çatlak sesler tarafından geçtiğimiz günlerde mecliste Kürdistan ve Kürdistan milletvekilleri gibi sözler edildi. Üzerine basa basa tekrar söylüyorum. Türk topraklarında bir Kürdistan devletini ancak rüyalarında görürler. Türklere ait bu toprakları asla bölemezler. İstedikleri politikayı uygulasınlar, istedikleri manevraları yapsınlar, asla ama asla başarılı olamayacaklar. Şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklardan tek bir çakıl taşı dahi vermeyeceğiz. Biz bu topraklarda Kürt kardeşlerimizle bir bütün olarak yaşamak istiyoruz. Onlara her hakkın tanınmasını istiyoruz. Ama Türkiye’nin resmi dili Türkçe’dir, eğitim dili Türkçe’dir. Bir Kürt vatandaşımız Türkçe bilmediği takdirde arada aşılmaz bir uçurum oluşacaktır. Devletimiz Kürt kardeşlerimizle bir bütün olabilmemiz için, onların rahatı için elinden geleni ardına koymamalıdır. Ama PKK her ne yaparsa yapsın, ister dağa çıksın, ister dağdan insin, bu ülkeyi asla bölemeyeceğini artık anlamalıdır. Her ne pahasına olursa olsun Türk milleti kanının son damlasına kadar direnecek ve bu kutsal toprakları asla böldürmeyecektir.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s