Hangi kutsal emanetler bulunacak, söylemedi demeyin…

Hangi kutsal emanetler bulunacak, söylemedi demeyin…

Hangi kutsal emanetler bulunacak, söylemedi demeyin…

Hz. Mehdi peygamberimizin hırkasını giyip, kılcıını kuşanıp İstanbul’dan çıkacak.


Yazılarımda sürekli ahir zamanda olduğumuzu, Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın zuhurunun yakın olduğunu yazıyorum. Peygamberimizin hadislerinde Hz. Mehdi’nin kutsal emanetlerle çıkacağı bildiriliyor.

Bu konudaki hadisler şöyledir:

“Ona Mehdi denilmesinin nedeni, gizli olan bir şeyin yolunu göstermesidir. Antakya denilen bir yerden Tabut’u (kutsal emanetler sandığını) ortaya çıkaracaktır.” (Suyuti, el- Havi li’l Feteva, II. 82)

“O, kimsenin bilmediği bir duruma kılavuzlandığı için kendisine “Mehdi” denilmiştir. O, tabut-u Sekine’yi Antakya mağarasından çıkarır.” (Naim bin Hammad, Kitab-ül Fiten)

“Mehdi, Rumlarla savaşmak için bir ordu gönderir. Onun fıkıh bilgisi on aliminkine bedeldir. O, Tabut-u Sekineyi de Antakya mağarasından çıkarır.” (Naim bin Hammad, Kitab-ül Fiten)

Bu hadislerde bahsedilen Hz. Musa’nın kutsal sandığıdır. Bildiğiniz gibi Hz. Musa bebekken annesi onu bir sandığın içine bırakmıştır. Daha sonra bu sandık bulunmuş ve altınla kaplanmıştır. Ahir zamanda işte bu sandık bulunacak ve sandığın içinden Hz. Musa’nın asası, Tevrat levhaları, Hz. Harun’un asası ve sarığı, Manna (altın tozu) çıkacaktır. Bakın Allah ayetinde Tabut’un (kutsal sandık) bulunması ile insanların üzerine huzur ve güven duygusunun ineceğini söylüyor.

Peygamberleri, onlara (şöyle) dedi: “Onun hükümdarlığının belgesi, size Tabut’un gelmesi (olacaktır ki) onda Rabbinizden ‘bir güven duygusu ve huzur’ ile Musa ailesinden ve Harun ailesinden arta kalanlar var; onu melekler taşır. Eğer inanmışlarsanız, bunda şüphesiz sizin için bir delil vardır.”(Bakara Suresi, 248)

Hz. Mehdi döneminde “Beyt-ül Mukaddes’in hazinelerini, Tabut-u Sekine’yi”, Tabut-u Sekine-kutsal sandığı bulunacak. “Levhaların madenlerini” bulunacak. Gerçek Tevrat levhaları bulunacak. Gerçek Tevrat levhalar bulununca, Musevi’lerin çok büyük bir bölümü Müslüman olacaklar. Orijinal Tevrat’ın bulunması Museviler için çok önemli.

Allah onu özellikle taş levha üzerine nakşediyor Taş niçin yapılır? Muhafaza için. Bozulmadan kalsın diye, “Hz. Âdem (a.s)’ın cübbesini” kim bilir kaç yıllık bozulmadan saklanmış Hz. Âdem (a.s)’ın cübbesi. “Hz. Süleyman (a.s)’ın minberini” minberinin parçaları. Asası, Hz. Süleyman’ın (a.s) asası. Biliyorsunuz parçalandı asası. Bu yüzden bu şekilde bulunacak.

Kutsal emanetlerin bir kısmı Tabut- Sekine’nin içinde. (kutsal sandık) Şu anda herkes arıyor ama bulamıyorlar. Bakın Allah ayetinde “onu melekler taşır” diye bildiriyor. Çünkü kutsal sandığı bulacak kişi kaderde belirlenmiş olan Hz. Mehdi’dir. Bütün bu kutsal emanetlerin bulunmasının bir vakti var. O vakit geldiğinde hepsi Allah’ın izniyle bulunacak, Hz. Mehdi kutsal emanetleri tek tek ortaya çıkaracak.

Kaynak: http://peygamberimizdenhzmehdi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s