Yolsuzluk operasyonu Amerikan derin devletindeki Neoconları sevindiriyor!

Yolsuzluk operasyonu Amerikan derin devletindeki Neoconları sevindiriyor!

Ne Gülen ne de Erdoğan Türkiye’nin zarara uğramasını istemez.


Geçtiğimiz haftalarda Tayyip Erdoğan veFethullah Gülen arasındaki gerilim ülkenin ekonomisine büyük bir darbe vurdu. Dolar yıllardır hiç yükselmediği kadar yükseldi. Sadece bu iki haftada ülke ciddi anlamda zarara uğradı. Dünya borsaları rekora taşınırken Türkiye üzerine yapılan 17 Aralık operasyonu ile 110 milyar lira kaybediverdik. Geçen yılın tamamında dünya borsalarının piyasa değeri 57 trilyon dolardan 68 trilyon dolara tırmandı. Ancak bizim borsanın toplam piyasa değeri 315 milyar dolardan 235 milyar dolara geriletildi. Toplamda %25’ten fazla değer kaybı var…

Şimdi burada yine ortada büyük bir oyun olduğu görülüyor. Türkiye’nin giderek güçlenen ekonomisi ve dış borçlarını temizlemesi zatenAmerikaderin devletinin hiç hoşuna gitmiyordu. Üstelik Erdoğan ne Amerika’nın ne de İsrail’in sözünü dinliyordu. O çoktan “biran önce devrilmesi gereken başbakan” sıfatını almıştı.

Şimdi Türkiye ekonomik krize girip dolar fırladığında Amerikan bankaları zenginleşiyor. Amerikan bankaları kazançlarının %60’ını devlete vergi olarak veriyor. Amerikan hükümeti de kazandığı bu paralarla bomba yapıp, silah ticareti yapıp gidip Müslüman ülkelere saldırıyor. Amerikan derin devleti çok gaddar, hem Erdoğan’ı devirmek için ellerinden geleni yapıyorlar, hem de hiç durmadan Ortadoğu’nun kanını emmek için aç kurtlar gibi sırada bekliyorlar. Her gün koyun boğazlar gibi Müslümanları boğazlıyorlar. Şimdi bundan ne Erdoğan hükümeti memnun olur, ne de Fethullah Gülen cemaati.

Sonuç olarak ülkeyi büyük zarara uğratan bu yolsuzluk operasyonundan hem Erdoğan’ın hem de Gülen’in çıkarması gereken sonuçlar var. Eğer ortada bir yolsuzluk varsa elbet ortaya çıkacaktır, bu işin başka yönü. Ama bir Müslüman olarak Erdoğan ve Gülen’in tüm insanlara örnek olması gerekir, Kuran ahlakına uyduklarını tüm dünyaya göstermeleri gerekir. Müslümanlar kardeştir, affedici olmakla yükümlüdürler, Müslüman her zaman adil olmalı, öfkesini tutup yenmelidir. Müslüman tüm bu güzel tavırları karşı taraf için değil Allah rızası için yapar.

Sonuç olarak ülkede bir fitne ciddi şekilde körüklenmiştir. Bu yaşananlar seçim öncesinde sürekli Erdoğan’ı düşürme planı yapan Neoconların çok işine gelmiştir. Ama hükümet her zaman olduğu gibi bu keskin dönemeçten de güvenle geçecektir. Türk halkı aptal değildir, kolay kandırılan bir halk değildir. Hükümette yolsuzluk yapan varsa değişir, bu tüm hükümete mal edilemez. Hükümetin Türkiye’nin büyümesi adına tam 11 yıldır verdiği gayreti kimse görmezden gelemez. Sonuçta şu anda hükümetin yapması gereken ortalığı yatıştırmak, Müslümanları sevgiyle kucaklamak ve ülkeyi zarara girmekten kurtarmaktır.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s