AK Parti kapatılsın diyen Mümtazer Türköne’ye cevap…

AK Parti kapatılsın diyen Mümtazer Türköne’ye cevap…

AK Parti kapatılsın diyen Mümtazer Türköne’ye cevap…

Demokrasiden bahsedip kendi demokrat olmayan yazarlar var bu ülkede…


Habertürk’te bir programa katılan Türköne, gelinen süreçte AK Parti’nin kapatılması gerektiğini söyledi. Türköne, daha program başlar başlamaz söze ilk olarak “kapatma” meselesiyle girerek, programda bu konunun tartışılmasını sağladı. Yüzde 50 oy oranıyla iktidara gelen bir partinin kapatılmasını isteyecek kadar ileri giden Türköne’ye hem stüdyodaki konuklardan hem de sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi.

Gerçekten de son derece başarılı giden, halkın %50 oyunu almış olan bir parti neden kapatılsın? Her yolu deneyip iktidarı deviremediniz, şimdi de kapatılsın diyorsunuz öyle mi? Şimdi AK Parti kapatılsın “onlara bir tek Gülen cemaati biat etmiyor” diyen Mümtezar Türköne’ye cevap verelim:

1.      Mümtezar Türköne, camia başından beri hükümete biat etmeyen tek cemaat demiş. Türkiye’de cemaatler biat ediyor demek çok yanlış bir bakış.

2.      Ak Parti’yi geçmiş dönemlerle kıyas eden cemaatler de elbette AK Parti’ye destek veriyor, yeri gelince de eleştiriyor. Hepsi çok normal.

3.      Dindar milletimiz, Türkiye’nin geleceği için, istikrar için, güzel gelişmelerin artması ve devamı için AK Parti’ye destek veriyor.

4.      AK Parti bir şekilde en makul, mevcudun en iyisi, en başarılısı bulup desteklemek biat etmek değil, en akılcı şekilde destek vermektir.

5.      Türköne’nin kastı oy vermekse, camia şu ana kadar tüm seçim ve referandumlarda tüm cemaatini Erdoğan’a oy vermeye çağırmıştı. Bu şimdi biat mı?

6.      AK Parti eleştirilebilir ancak Türköne gibilerin beğenip istemediği hükümeti sandıkta devrilmiyor diye kapatın demesi demokratik değil.

7.      Mümtezar Türköne demokratik eleştiri hakkını kullansın ancak televizyona çıkıp antidemokratik, utanç verici yöntemleri dillendirmesin.

Bu güzel analiz yazar Seral Köprülü’den. Bende son olarak şunu eklemek istiyorum. Bu ülke 3. Dünya ülkesi değil ve olmayacak da. Bu ülkede darbe ile kimse başa getirilmeyecek, bu ülke batının kölesi haline getirilmeyecek. Bu ülke seçimle, halkın seçtiği kişi ile yönetilecek. Mümtezar Türköne konuşmalarında bunlara da değinse çok iyi olur.

Kaynak: https://twitter.com/SrlKoprulu

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s