Tayyip Erdoğan mı Mehdi, yoksa Fethullah Gülen mi?

Tayyip Erdoğan mı Mehdi, yoksa Fethullah Gülen mi?

Tayyip Erdoğan mı Mehdi, yoksa Fethullah Gülen mi?

Ismarlama Mehdi olmaz, Allah’ın kaderde seçtiği kişi Mehdi olacak.


Gerçekten de sorunlar iyice büyüsün ve halife gelip çözsün mü istendi? Senaryo şöyle mi yazıldı: Sorunlar üst üste birikecekti. Ülke uçurumun eşiğine gelecekti. Kardeş kardeşi katledecekti. Devlet işlemez hale gelecekti. Özellikle muhafazakârların sorunları dibe vuracaktı. İnanç değerleri ayaklar altına alınacaktı. Siyaset tamamen işlevsiz hale gelecekti. Bireysel ahlak çökecekti. Ümmet fikri ortadan kalkacaktı. Herkes birbirine düşman olacaktı. Kan gövdeyi götürecekti. Kimse kimseye güvenmeyecekti.  Yeryüzünde fitne her yeri kasıp kavuracaktı. Ülkede uygun bir zemin oluşturulacak ve böylece halifeyi herkesin heyecanla beklemesi sağlanacaktı…

Bütün bu senaryo ince ince planlanırken Ak Parti sorunları çözünce Gülen’e ihtiyaç kalmadı mı? Erdoğan ve Gülen arasında gizliden gizliye Mehdi olma hırsı mı vardı? Ne diyordu Tayyip Erdoğan bir konuşmasında: “Biz sadece parti değiliz, biz bir hareket, bir davanın adıyız. Yüzyılların sesi, sonsuzluğun ismiyiz!”

Tabii ki Tayyip Erdoğan tarafında da Gülen cemaati tarafında da onları Mehdi olarak, dünyayı kurtaracak büyük kurtarıcı olarak gören insanlar var. Onların dışında dünya çapında birçok sahte Mehdiler de var. Bizler bu kişileri de ibretle izliyoruz.

Tayyip Erdoğan siyasette oldukça başarılı biri. Ama bizler hadislerden Hz. Mehdi’nin siyasete girmeyeceğini ve bir devlet adamı olmayacağını biliyoruz. Hz. Mehdi dünyayı evinden yönetecek, kendisi zorla, baskıyla başa geçirilecek. Yoksa kendisi bu makama talip olmayacak:

… Davud oğlu [Hz. Mehdi (as), Hz. Süleyman (as) gibi] sadece sedirinden hükümdarlık edecek… (Talmud, Sanhedrin 20b)

“Sen Hz. Mehdi’sin” dediklerinde o kabul etmeyecek…” (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Beklenen Hz. Mehdi’nin Alametleri, s. 40)

(HZ. MEHDİ) ANCAK BASKI İLE BAŞA GEÇMEYE RAZI OLACAKTIR.
(El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 48)

Hz. Mehdi, bütün haramların helal sayıldığı, büyük bir fitneden sonra çıkacaktır. HİLAFET (Müslümanların manevi liderliği), ONA EVİNDE OTURURKEN GELECEK ve devrinde yeryüzünün en hayırlısı kendisi olacaktır. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 37)

Söylediğim gibi Tayyip Erdoğan yıllardır siyasetle ülkesine hizmet eden bir insan. Ama dünya çapında Müslüman ülkeler tarafından sevilmesi, çok büyük bir ilgi ile karşılanması, ya da ülkedeki sorunları çözmesi onun Mehdi olduğunu göstermez. Tayyip Erdoğan Mehdi geldiğinde yine siyaset kanadında ona yardımcı olacak kişilerden biridir.

Fethullah Gülen’e gelirsek, onu da kendi cemaatinden bazıları Mehdi olarak görüyor. Oysa Fethullah Gülen çok hasta, yaşlı, ayakta bile güçlükle duran bir insan. Doğruyu söylemek gerekirse Fethullah Gülen Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan, dünya çapında Mehdiyet zeminini inşa eden insanlardan biridir. Yani Mehdi değil Mehdi’ye zemin hazırlayan kişidir. Dünya çapında kurduğu okullarla ve verdiği eğitimle bu yönde son derece başarılı olmuştur. Tüm dünyaya Türkçe öğretmesinin sırlarından biri de budur. (Hadislerde bildirildiğine göre Hz. Mehdi İstanbul’dan çıkacaktır. Bu konuda yazımın linkini aşağıda bulabilirsiniz.)

Hz. Mehdi sevgi insanıdır, muhabbet insanıdır. Siyasetle uğraşmayacaktır. Hz. Mehdi zuhur ettiğinde Gülen cemaati kendi kadrosuyla Mehdi’ye coşkulu bir şekilde hizmet edecektir.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz, ne Tayyip Erdoğan Mehdi’dir, ne de Fethullah Gülen. İkisi de ahir zamanda Mehdi’nin zuhurundan önce yaptıkları faaliyetlerle ona destek olan kişilerdir. Hz. Mehdi çok güçlü bir şahsiyetle, tarifsiz bir akılla, çok derin bir imanla tüm Müslüman âlemini tek bir çatı altında toplayacak ve dünyaya hakim olacaktır.

Yine son olarak şunu söylemek istiyorum. Ismarlama Mehdi olmaz, bir cemaat bir insanı çok sevip yüceltse o kişi yine Mehdi olmaz. Mehdi olarak doğulur, sonradan Mehdi olunmaz. Parayla, malla, mülkle de Mehdi olunmaz. Mehdiyet bir gemi gibidir, o gemiden ilk inen Hz. Mehdi olacaktır. Bu gemiyi de götüren Alalh’tır. Dolayısıyla bu gemi kimse tarafından durdurulamaz. Mehdi Allah tarafından kaderde seçilen kişi olacaktır. Bu yüzden sahte Mehdi’ler çıkacak diye kimse telaşlanmasın. Her olay saniyesi saniyesine kaderde planlanmıştır. Olayları düzenleyenin, planlayanın ve ince ince uygulayanın da Allah olduğunu unutmasınlar…

“Hz. Mehdi’nin İstanbul’dan çıkacağını nerden biliyoruz” yazımı bu linkten okuyabilirsiniz:

http://blog.milliyet.com.tr/hz-mehdi-nin-istanbul-dan-cikacagini-nasil-biliyoruz–video/Blog/?BlogNo=401719

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Tayyip Erdoğan mı Mehdi, yoksa Fethullah Gülen mi?” üzerine 3 yorum

  1. Mehdi nin işi zor, daha çıkmadan resmen mehdılıgını ilan etmiş on bi kişi var, turkiyede bunlardan birini ben bizzat gördüm ıstanbul gatadanheyet rapaoruyla tabip binbaşı ve yuzbasi imzalı şizofren teşhisi ile gerçekten mehdı olduğuna inanıyor diye 6 ay hava değişimi ile eve gitmesi uygundur ve sonra tezkeresi verilsin diye rapor gördüm 2008 yılına ait rapor. Askerin adı sıddık tı. Hollanda da büyümüş bir genç. Şimdi medyatik bir çok kişi mehdı iddiasinda. Tayyip aciktan mehdıyım diyemiyor üstü kapalı dünya lideri diyor.feto da kainat imamı diyor. Kainat imamı demek şifreli mehdı demektir. Mehdı çıkarsa peygamberımızden fazla sıkıntı çeker. Çünkü peygamberımız ciktiginda rakibi yoktu piyasada peygamberımızde diyen yoktu ama şimdi her yer mehdı dolmuş. Mehdıde ispat için elini kaldıracak kuslar eline konacak. Kuru dalı yere diker o dal hemen yeserecek. Seyyid olmadığı halde seyyıdım demek seyyid olduğu halde değilim demek nasıl kufurse mehdı olmadığı halde mehdıyım demek te kufurdur. Mehdının mehdı değilim demesi ise hadiste geçer, o da gerçekten mehdı olduğunu bilmedigi içindir. Işaret almamış. Evliyalar kendini keşfeder ama o hala emin değildir ne zamanki cebrail gözükür yetkiyi verir o zaman ilan eder. Herkes kendi liderinin veya cemaat onderının mehdı olmasını isteyebilir ama bi iş allahın isteği ve secılmıslıgı iledir. Allahın seçtiğine itiraz da kufurdur. Haşa allahım sen seçmeyi bılmıyom demektir. Öncelikle mehdı ehli beyten olacak bu kadar açık bilgi varken elimizde neden ehli beyte mensup olmayanlarin mehdılıgınde inat ediyoruz ben onu anlamiyorum. Yani feto gibi ermeni birisi nasıl mehdı olabilir veya tayyıp gibi bir gürcü nasıl mehdı olabilir. Dünyada on milyon seyyid erkeği var. Bunların bile mehdılık i milyonda bir ihtimalden nasıl siparişle ısmarlama mehdı verırıyoruz anlamiyorum. Adnan oktar, iskender mir v.s. Piyasa mehdı dolmuş. Yani bu mehdılıgın bile sahtesi yapıldı. Tayyip mehdıyım deyince feto kıskanmıs olamaz mehdı benim mehdılık elden gidiyor diye darbeye girişmiş. Adnan oktar ın yorumu böyle. Artı mehdı peygamberımızin soyundan fatma nin çocuklarından birisi babalarıda hz. Ali. Ali nin annesi fatma bitti esed te yahudi bir hamamın kızı ve davud peygamberin soyundan. Bu şekilde de yahudilerin beklediği davud soyundan kral mesih te imam mehdı dir. Yani ısraılın beklediği kişi ile ıran in beklediği kişi aynı kisidir.

    Beğen

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s