Ahir zaman ve Deccal’in şiddetli hâkimiyet dönemi -1…

Ahir zaman ve Deccal’in şiddetli hâkimiyet dönemi 

Ahir zaman ve Deccal’in şiddetli hâkimiyet dönemi -1…

Hz. Nuh (as)’dan itibaren her Peygamber kavmini deccale karşı uyarmıştır.


Ahir zamanda Deccal’in hâkimiyeti nerdeyse her yerde, her köşede, her sokakta… Deccal bağnazlıkla, şiddetle, öfkeyle, dehşetle insanları sindiriyor, Müslümanları birbirine düşürüyor, insanları dinden alabildiğine soğutuyor. Bunun için her türlü kirli yöntemi, her sinsi hamleyi, her hain tuzağı deniyor. Hiç uyumuyor, hiç dinlenmiyor. Kan döküldükçe de zevkten adeta kuduruyor. Ama bir yandan da  Allah Mehdiyet denizini 40 yıldan beri dolduruyor, denizin taşması 40. yılın sonunda. Ondan sonra Hz. Nuh’un gemisi gibi gemi karaya oturacak Allah’ın izniyle. “Deccalın ömrü 40 yıldır” diyor Peygamberimiz. Yani Mehdiyetle Deccaliyetin mücadelesinin süresi 40 yıl.

Peygamberimizin Deccal ile ilgili hadislerini detaylı incelersek:

(Deccal) Bir nehre gelecek, akmasını emredecek, akacak, sonra yukarıya dönüp akmasını emredecek, akacak, kurumasını emredecek; kuruyacak…” 1

Rivayette Deccal zamanında barajların kurulmasına işaret edilmektedir. Zira kapakları kapatıldığında nehirler hemen kurumakta, açıldığında tekrar akması sağlanmaktadır (Doğrusunu Allah bilir). Bu da otomatik kumanda ile yapılmaktadır.

(Deccal) Herkesi aldatmak için evvela iki dağı yanına alıp yürüyecek; dağların birinde bol ağaç ve meyve mevcuttur, diğerindeyse duman ve ateş vardır;“ 2

Bu rivayette de ahir zamanda trenlerin ve tren vagonlarının konumu anlatılmaktadır. Tren vagonları ağaçtan yapılmakta ve meyve taşımacılığında kullanılmaktadır. Rivayette belirtildiği gibi, şimendiferlerde de “duman ve ateş” vardır. Deccal’in “iki dağı yanına alıp yürümesi”, bir yandan şimendiferi bir yandan da bol meyve yüklü bu vagonları kumanda edip kullanmasına işaret etmektedir.

Mazotla veya kömürle çalışan trenlerin motor kısımlarında ateş, baca kısımlarında da  duman oluşmaktadır. Rivayetteki “iki dağ” ifadesi, şimendifer ve vagonlardan oluşan iki büyük kitleye işaret etmektedir. “Yanına alıp yürüme” ifadesi ise, treni yöneten kişinin de vagonlarla birlikte, aynı anda gitmesine işaret etmektedir (Doğrusunu Allah bilir).

(Deccal’in) yanında cennet ve cehennem bulunacak… Adamları da olacak bunların bir kısmını öldürüp sonra diriltecek…3

Ahir zamanda narkoz kullanılarak insanların kalpleri çıkarılıp tekrar takılmaktadır. İnsanlar bu şekilde, bir anlamda ölü hükmüne getirilip sonra da tekrar diriltilmektedirler. Aynı şekilde, kalbi duran kişiler de elektroşok ile tekrar canlandırılabilmektedir. Riyavette de bu duruma işaret edilmektedir (Doğrusunu Allah bilir).

(Deccal’in), Onun yanında ekmekten bir dağ vardır.4
Rivayette belirtilen, Deccal’in “ekmekten dağı” bulunması, ahir zamanda fabrikalara dağ gibi büyük miktarlarda ekmek, yiyecek ve içecek gelmesine işaret etmektedir (Doğrusunu Allah bilir).

(Deccal) İşte bu cennettir, bu da cehennemdir” deyip herkesi kandırmaya çalışacaktır.5
Deccal ahir zamanda İslamiyet’i insanlara terör ve ateş dini gibi gösterecektir. Darwinizm’i yani Deccaliyet’i ise, insanlara iyi olarak tanıtacaktır. Ancak Deccal’in insanlara asıl ateş gibi gösterdiği şey iyi olacak, iyi dediği ise kötü olacaktır. Dolayısıyla bu rivayet ahir zamanda Deccaliyet’in gösterdiklerinin tam tersi ile hareket edilmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Kaynaklar:

1. (Hammadoğlu Nuaym) (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul El-Hüseyin El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 213)

2. (Hakim, ile İbni Asakir İbni Ömer) (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul El-Hüseyin El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 213)

3. (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul El-Hüseyin El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 213)

4. (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul El-Hüseyin El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 214)

5. (Hakim, ile İbni Asakir İbni Ömer) (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul El-Hüseyin El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 213)

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s