Cübbeli Ahmet Hoca’yı neden sürekli televizyona çıkarıyorlar?

Cübbeli Ahmet Hoca’yı neden sürekli televizyona çıkarıyorlar?

Cübbeli Ahmet Hoca’yı neden sürekli televizyona çıkarıyorlar?

Cübbeli daha önce yaptığı sohbetlerde hiç durmadan Hz. Mehdi’yi müjdeliyordu.


Cübbeli Ahmet Hoca’yı daha önce hiç televizyonlarda görüyor muyduk? Hayır, tabii ki görmüyorduk.  Cübbeli Ahmet Hoca değil mi zaten evine televizyon sokmayan? Cübbeli Ahmet Hoca değil mi, haram diye müzik dinlemeyen? Peki ama neden şimdi sürekli televizyonlara çıkıyor? En önemlisi televizyona çıktığı kanal kendisi ile hiç aynı görüşleri paylaşmazken neden onu davet edip duruyor?

Cübbeli Ahmet Hoca bildiğiniz gibi televizyona çıktığında son derece esprili bir üslupla anlatacaklarını anlatıyor. (Dini ifadeleri, Allah’ı ve Kuran’ı tenzih ederim.) Son derece önemli konuları sani önemsizmiş gibi gösteriyor. Anlattığının ancak %20’si Kuran iken, nerdeyse %80’i hurafeden oluşuyor. Kimi zaman insanlara dini son derece zor, hiç yaşanmayacak bir din gibi gösteriyor. Kimi zamanda hiç anlaşılmaz bir üslupla konuşarak insanların kafasını karıştırıyor. Oysa İslamkolaylık dinidir. Cübbeli Ahmet birçok uydurma hadisi sanki peygamberimiz söylemiş gibi anlatıyor. İşte böyle hurafelerle dolu bir anlatım olduğunda insanlar iyice dinden soğuyorlar.

Cübbeli Ahmet Hocanın kullandığı esprili üsluba gelince, o anlattıkça karşısında onu dinleyenler gülerek yerlere yatıyorlar. Böylece Cübbeli Ahmet konuların ehemmiyetini kendince yok ediyor. Şimdi Cübbeli Ahmet çıkıp da dinimizi son derece samimi bir üslupla, tam Kuran üslubuyla anlatsa, ahiretin varlığını, hesap gününü, ahir zamanda olduğumuzu ciddi bir üslupla anlatsa, onu asla o kanala çıkarmazlar. Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın zuhurunun yakın olduğunu anlatsa, kıyametin yakın olduğunu anlatsa, peygamberimizin ahir zamanla ilgili tüm hadislerinin arka arkaya gerçekleştiğini anlatsa, materyalizmin geçersizliğini anlatsa, onu asla o kanala çıkarmazlar. Ama Cübbeli Ahmet Hoca “Hz. Mehdi’nin çıkmasına daha yüzyıllar var” diyor, “kıyametin kopmasına yüzyıllar var” diyor. Böylece hem kendilerince rahatlıyorlar, hem de halkın bu üsluplarla dinden soğuyacaklarını umdukları için bu üslupla konuşmasını keyifle izliyorlar.

Cübbeli Ahmet Hoca kapalı bir ortamda yetiştiğinden son derece modern, görgülü, kültürlü insanlara nasıl tebliğ yapılacağını da bilmiyor. Asil ve görgülü insanlar böyle esprili üsluplardan, yersiz şakalardan, üstelik dinin espri konusu yapılmasından hiç hoşlanmazlar. Ayrıca din hiçbir zaman espri konusu yapılamaz, dinimizden, peygamberimizden, meleklerden, Kuran’dan ve Allah’tan hiçbir şekilde espri ile, ya da haşa alay ederek bahsedilemez. Allah müminlere alay edildiğinde derhal o ortamı terk etmeleri gerektiğini çok net bir ayetle bildirmiştir:

O, size Kitap?ta: “Allah’ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğinizde, onlar bir başka söze dalıp geçinceye kadar, onlarla oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz” diye indirdi. Doğrusu Allah, münafıkların ve kafirlerin tümünü cehennemde toplayacak olandır. (Nisa Suresi, 140)

Sonuç olarak Cübbeli Ahmet hocayı televizyona çıkararak insanları dinimizden soğutacaklarını düşünenler ciddi şekilde yanılıyorlarÇünkü dinimizi samimiyetle, Kuran üslubuyla, akılla ve bilimle, Kuran mucizeleriyle, evrimin geçersizliği ile, Kuran ayetleriyle anlatan son derece samimi Müslümanlar var. Bu kişiler dinin kültürlü, bilgili, asil, eğitimli ve modern insanlar arasında da çok büyük bir hızla yayılmasını sağlıyorlar. Bu yüzden boşa çaba harcamasınlar. Çünkü insanlar Cübbeli Ahmet Hoca’nın hiç durmadan anlattığı hurafelere aslında kendisinin bile inanmadığını fark ediyorlar. İslam’ın özgürlük, barış ve sevgi dini olduğunu fark ediyorlar. Ve işte bu yüzden akılla, Kuran mucizelerini görerek, samimiyetle, Allah sevgisiyle iman ediyorlar. İhlasla yapılan tebliğ Allah’ın yardımı ile mutlaka sonuç veriyor. Kuran’ın güzelliği büyük bir hızla insanların kalbine yayılıyor.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s