Tayyip Erdoğan’ı ve AKP hükümetini gayri meşru yollarla yıkma planları…

Tayyip Erdoğan’ı ve AKP hükümetini gayri meşru yollarla yıkma planları…

Tayyip Erdoğan'ı ve AKP hükümetini gayri meşru yollarla yıkma planları…

 

Hükümeti sinsice devirme planları tutmayacak, halkın seçtiği başkanlık koltuğuna oturacak.


Önce Gezi Parkı olayları, ardından başbakanın evine 3000 kişiyle saldırı planı, bu da başarılı olmayınca 17 Aralık operasyonu… Bakalım bunların arkasından seçimlere kadar daha başka hangi operasyonlar ve komplolar gelecek? Başbakanı ve hükümeti devirmek isteyen dışta ve içte karanlık bir güruhun olduğu açıkça görülüyor. Bu karanlık cephenin içinde batılı dış mihraklar, Ergenekoncular, geziciler, komünistler ve PKK var. Bu güruh yaptıkları her başarısız atakta daha da öfke doluyor, daha da sinsice ataklara kalkışma planları yapıyor.

17 Aralık operasyonunda hükümeti “yolsuzlukla” suçlamalarının ardından içeri atılan Ergenekoncuları da son derece saf, temiz ve masum gösterme çabası içine girdiler. Sanki onca faili meçhul cinayet hiç işlenmemiş gibi, domuz bağları unutulabilirmiş gibi, intihar süsü verilen cinayetler görmezden gelinebilirmiş gibi. Bunun ardından “aslında Öcalan’da yeteri kadar yattı, artık onun da çıkma vakti geldi” demeye kalktılar. Ama tabii ki her zaman olduğu gibi Türk milleti bu oyunların farkında. Ne Öcalan’ın ne de iddia edilen Ergenekon terör örgütünün Türk milletinin gözünde saf ve masum gösterilmesi mümkün değildir. Kim suçluysa, kim masum insanları katlettiyse bunu mutlaka ödeyecektir. Gerekirse tüm ömrünü hapiste geçirecek ve yaptığının tam karşılığını alacaktır. Tabii ki asıl karşılık ahirette Allah’ın adaletiyle tecelli edecektir.  Binlerce şehidimizin katili olan Öcalan’ın dışarı çıkma planı ise tam anlamıyla büyük bir hayaldir ve asla gerçekleşmeyecek bir hayaldir. Türk milleti ve Türk hükümeti buna asla müsaade etmeyecektir.

Hükümeti arka arkaya düşürme planları yapılırken Erdoğan hükümetinin yapacağı en akılcı tavır yolsuzluk operasyonunu sahiplenmektir.Erdoğan hükümeti kendi iktidarda olduğu süre boyunca birçok yolsuzluğu engellemiştir. Hükümet bu konuda halkı çok iyi bilgilendirmeli, önledikleri yolsuzlukları çok net bir şekilde deşifre etmelidir.

Tayyip Erdoğan’ın İran ziyaretinin de çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ama Tayyip Erdoğan İran ziyaretinin yanına İsrail ziyaretini de ekleyebilir. Orada Musevi halka, Musevi çocuklara sevgisini gösterebilir. Sonuçta Türkiye’nin barışçı ve sevgi dolu yüzünü tüm dünyaya gösterebilir. Türkiye’nin barışçıl tavrı, ülkeleri sevgiyle birleştiren tavrı tüm Ortadoğu’nun huzuru için gereklidir.

Hükümetin ve Tayyip Erdoğan’ın bu sinsice devirme planları karşısında yapacakları en akılcı adımlardan bir diğeri de bağnazlığa ne kadar karşı olduklarını göstermeleridir. Kadınlara çok değer versinler. Onları hep yüceltip hükümette görevler versinler. Toplumda kadınların yerini çok daha iyileştirmek için bakanlıklar kursunlar. Devletin bilime, sanata, resme, kültüre ne kadar önem verdiğini göstersinler.Gençleri bu yönde teşvik etsinler. Ünlü sanatçıları ülkemize getirsinler. Yanlarına hep modern, kültürlü, eğitimli kadınları alıp toplantılar, seminerler düzenlesinler. O zaman hep içte hem de dışta bağnazlık ve yobazlık ithamlarını da bıçak gibi kesmiş olurlar.

Tayyip Erdoğan her defasında “tek bayrak, tek millet, tek devlet” vurgusuna devam etsin, bu ülkenin asla bölünmeyeceğini, PKK’ya geçit verilmeyeceğini söylesin.

Devletin, hükümeti yıkma planlarını görmezden gelmeyeceği çok açık, mutlaka kanunla ve hukukla üzerine gideceklerdir. Türkiye üçüncü dünya ülkesi değildir. Türk milleti batılı güçler tarafından seçilen kukla başkanlarla ve hükümetlerle değil, halkın istediği ve seçtiği hükümetlerle yönetilecektir.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s