Dünyadaki tüm olaylar hızla Mehdiyet denizine akar…

Dünyadaki tüm olaylar hızla Mehdiyet denizine akar…

Dünyadaki tüm olaylar hızla Mehdiyet denizine akar…

Bütün bu olaylar zuhur vakti yaklaştığı için yaşanıyor.


Şu an Deccal tüm dünyayı adeta pençesine almış durumda. Suriye’de, Mısır’da, Afganistan’da, Irak’da, Arakan’da, Bosna’da, Doğu Türkistan’da hiç durmaksızın kan akıtılıyor. Bu tabloyu son derece olumsuz olarak nitelendirip umutsuzluğa kapılanlar var. Hâlbuki dünyadaki tüm olaylar Mehdiyet’in hayır denizine akıyor. Hiçbir olay tesadüf eseri meydana gelmiyor, kendiliğinden oluşmuyor. Tüm kâinatı yöneten Allah Mehdiyet denizini hiç durmadan dolduruyor, bu deniz taşacağı güne hazırlanıyor. Bizler dünya çapında yaşanan olayların Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olduğunu biliyoruz. Peygamberimizin hadislerine göre dünya öyle bir hale gelecek ki, insanlar “Mehdi artık çık ve bizi kurtar” diye feryat edecekler. İşte bu kadar zulüm, kan ve gözyaşı bundan dolayı dünyayı sarıyor. Hz. Mehdi kendisine müthiş bir ihtiyaç olmadan zuhur etmiyor.

Bütün bu olaylar yaşanırken bir yandan da İttihad-ı İslam ve Mehdiyet’in ruhu süratle gelişiyor. Kuran ahlakı dünyaya hızla yayılıyor, bağnazlık ortadan kalkıyor. Allah’ın istediğimiz sistemi ve güzelliği bütün dünyaya getireceği alametlerden anlaşılıyor. Fakat bir kader üstüne Allah olayları karmakarışık hale getiriyor.  Mesela tüm dünyada bir hareketlenme var Allah monotonluk istemiyor. Durağanlığı mutlaka kırıyor Allah, durağan sistemleri mutlaka dağıtıyor. Dağsa yanar dağ haline getiriyor, araziyse depremle hareketlendiriyor. İnsansa ya hastalandırıyor, ya sevindiriyor, ya canı alıyor. Ama mutlaka bir hareketlilik meydana getiriyor Allah. Durağanlık yok her hareket Mehdiyet’in lehinedir.

Her hareketlenme mutlaka Mehdiyet’in lehine deccaliyetin aleyhine Mehdiyet’in lehinedir. Yoksa günler geçer perşembeler gelir çarşambalar gelir hayat gelir geçer.  Ama Allah öyle yapmıyor, bir bakıyorsun Ankara’da deprem oluyor bir bakıyorsun İstanbul’da deprem oluyor. Bir bakıyorsun basında harikulade olaylar oluyor. Sistemlerde harikulade olaylar oluyor fakat bu olayların hepsi bir yere doğru akıyor. Mehdiyet’in denizine akıyor nereden ne olursa Mehdiyet’in denizine akıyor. Deprem Mehdiyet’in denizine akar. Yanardağ depremlerin dışında her şey yani hep Mehdiyet’in denizine akar. Sosyal olaylar ekonomik kriz Mehdiyet’in denizine akar. Mehdiyet’i sürekli yükseltir, sürekli santim, santim, metre, metre, yükseltir. Bu son olayların hepsi doğrudan Mehdiyet’in lehinedir. Sürekli yükseltir ve geliştirir ama öbür yerlerde sistemler hep aleyhine oluyor. Orada oturanların aleyhine olur bir siyasi sistemin aleyhine olur. Belirli bir gurubun aleyhine olur ya da hayrına olur. Sonuçta hepsi İslam’ın hayrına olur. Onların aleyhine olur ama İslam’ın lehine olur.

Yaşanan tüm olaylar Kuran’ın lehine olur, inanan müminlerin mutlaka bereket kazanacağı, hayır kazanacağı lehine olan hayırlı olan bir durumdur. Sathi bakan anlamaz ama akılcı bakan kişi olayların hikmet yönünü anlar. Söylediğim gibi her kare Mehdiyet’in denizine akar yedi denizden daha büyüktür Mehdiyet’in denizi. Gece gündüz dolar diyorlar ki falanca yerde zam oldu “eyvah” diyor insanlar, bu Mehdiyet’in denizine akar hemen. Diyorlar ki falanca kişi Müslüman oldu âlim falanca ateist Müslüman oldu. Yine Mehdiyet denizine akar bakın dikkat ediyor musunuz? Lehte aleyhte her ne olursa olsun hayır denizine Mehdiyet denizine akıyor. Ama öbür sistemler öyle değildir aleyhine olur adamların. Ya birini yıkar geçer, ya birini dağıtır. Adam zengin olur başına bela olur, normal hayatı varken huzurlu hayatı varken zengin olur bütün millet düşman olur, ona baş belası olur. Parasıyla başı belaya girer kaçacak delik arar ama Mehdiyet’te öyle değil de mutlaka lehe gelişme olur. Hayırla gelişme olur Mehdiyet denizine akmayan hiçbir şey olmuyor dikkat ederseniz.

Bu deniz gittikçe seviye alır ama deniz dolmadan da taşmıyor. Allah o denizi kırk yıldan beri dolduruyor. Denizin taşması kırkıncı yılın sonunda. Ondan sonra Hz. Nuh’un gemisi gibi gemi karaya oturacak. İnşallah, Deccalin ömrü kırk yıl diyor Peygamberimiz. Mehdiyet’le Deccaliyetin mücadelesinin süresi. Kırk yıl, kırk yılda bitiriyor Allah. İstedikleri kadar muhalif olsunlar Mehdiyet’e, muhalif olunduğunda peygamberimiz diyor ki “Hz. Mehdi’ye alimler ulema hep karşı olur.” Hadislerde söylüyor hatta diyor” İstanbul’da bir alim bilinen bir alim böyle firavun ruhlu bir alim Hz. Mehdi’ye musallat olur. Onu küfürle delaletle itham eder” diyor hadis İmam-ı Rabbani Mektubat’ında anlatıyor.

Bu söylenenler deMehdiyet denizin dolmasına sebep olur, bu eğer o alimler karşı olmazsa Mehdiyet gelişmez. Adam bilse çıtını çıkarmaz, Mehdiyet’i niye geliştirsin? Ama Allah onu asker ediyor, haberi yok, illaki yardım ediyor. İnternette Mehdiyet’in aleyhine faaliyet lehte kullanır. Rabbimizin lehinde kullanır delalete yatkın ruhlarda da tabii Allah’ın aleyhinde kullanmaya kalkar. Oda bir bela getiriri ona felaket getirir. Şimdi o kuşku ruhu araştırma ruhu orada onu âdeta çılgına çevirir. Şimdi Hz. Mehdi gelmeyecek dedi ya o geleceğe kafaya takar o zaman. Şimdi Hz. Mehdi gelecek desen gelmeyeceğini araştırır. Biz diyoruz ya Hz. Mehdi gelecek, o gelmeyeceğini araştırıyor bizim dediğimizde. Gelmeyecek dedin mi illaki geleceği araştırır. Ama insanın ruhunda var bu şimdi gelemeyeceği de araştırdığında Hz. Mehdi gelecek çıkar onu karşısına. Geleceğin karşısına gelmeyeceği araştırdığında yine Mehdiyet çıkar.

Hz. Mehdi’nin geleceğine dair kaç delil var? Bu yönde yüzlerce hadis var, gerçekleşen yüzlerce alamet var. Ama Allah Mehdiyet’e milyonlarca deccalı musallat etmiştir. Çok fazla firavunu çok fala nemrutu musallat etmiştir. Münafıkları çeşit çeşit münafık ordularını, cin münafıkları, kafir cinler musallat etmiştir. İnsan cinleri her türlü mahlukatı musallat etmiştir. Allah ayette de söylüyor Allah “her peygambere ins ve cins düşman kıldık” özel yarattım diyor Allah. Mehdiyet’e kemali rahmetinden çok çok fazla düşman yaratıyor muhalif yaratıyor. Nemrutları yaratıyor. Münafıkları yaratıyor. Bilmeyenleri yaratıyor. Mehdiyet o zaman muazzam bir hacim alıyor, manevi bir hacim. Normalde Hz. Mehdi küçük bir insan. Ama onu, küfür ve tuğyanın saldırıları, delaletin saldırıları dev yapıyor. Dünyaya sığmayacak hale geliyor bu sefer, o kadar büyüyor yani. Onun için her saldırıdaki rahmeti heyecanla karşılayıp Mehdiyet’in denizini, aklını görüp sevinçle karşılamak lazım. Bunu göremeyen bu nimetin güzelliğini de görememiş olur.

Kaynak: http://mehdinincikisalametleriveozellikleri.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 

Reklamlar

Dünyadaki tüm olaylar hızla Mehdiyet denizine akar…” üzerine bir yorum

  1. İyi de decal daha cocuk 5 yaşında decal bi lnsan yazmışsınız decal faliyeti cıkınca uyle diyin büyümedende cıkmaz boşuna adama iftira atmayın

    Beğen

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s