“Ben Bilmem Eşim Bilir” ve Survivor yarışmasında yaşanan rezaletler…

“Ben Bilmem Eşim Bilir” ve Survivor yarışmasında yaşanan rezaletler…

“Ben Bilmem Eşim Bilir” ve Survivor yarışmasında yaşanan rezaletler...

İnsanlar kendilerini para için aşağılatıyorlarsa o zaman durumun ne hale geldiğini düşünün.


Ben Bilmem Eşim Bilir”, “Survivor”, “Evlendirme programları”, tiyatro formatına sergilenen komedi programları, şarkı yarışmaları… Bütün bu programlar yurtdışı formatlı olup Türk halkının benliğini,maneviyatını, kalitesini, eğlence anlayışını tamamen yok etme üzerine kurgulanmış programlardır. Bu programları büyülenmişcesine izleyen insanların halinin gerçekten içler acısı olduğunu düşünüyorum.

“Ben Bilmem Eşim Bilir” programında her türlü şaklabanlığın yaşandığına şahit oluyoruz, karı kocanın nasıl birbirlerini aşağıladıklarını izliyoruz.. Erkek yarışmacıların topuklu ayakkabı giydirilerek koşturuldukları son derece itici görüntüler seyrediyoruz. Bir kadının kocasını hırslandırmak için “beni başka erkeklerle düşün!” diyebildiğine ve buna cesaret edebildiğine şahit oluyoruz! Böylelikle ailenin kutsal yapısının nasıl zedelendiğini de görüyoruz.

“Survivor” yarışmasında da insanların nasıl adeta hayvanlaştırıldığına, bir lokma yemek için nasıl kapıştıklarına, nasıl insanlıklarını yitirdiklerine şahit oluyoruz.

“Evlendirme programlarında” nasıl insanların tamamen maneviyatlarını kaybettiklerine, nasıl gözlerini parabürüdüğüne ve nasıl basitleştiklerine şahit oluyoruz. Evliliğin sadece “evin var mı, araban var mı, malın mülkün var mı” noktasına geldiğini görüyoruz. Nerede kaldı karşı tarafta güzel ahlak aramak, nerede kaldı karşı tarafta iman aramak, sevgi ve saygı aramak? Bu insanlar ne zaman bu kadar yozlaştı, ne zaman bu kadar bu kadarmaddiyata paraya, pula bağlandı?

O ses Türkiye” yarışmasına gelirsek, ya da bu formatta yapılan diğer şarkı yarışmalarına değinirsek… Orada da yarışmayı kaybeden insanların nasıl yıkıldıklarını, nasıl perişan duruma düştüklerini gördünüz mü? Adeta dünya başlarına yıkılıyor. Nedir bu kadar önemli olan? Bundan önce bu yarışmaları kazananlar şimdi nerdeler? Hiçbiri ama tek bir tanesi bile ortada yok. Kazansalar ne olacak, kaybetseler ne olacak? Her halikarda insanın bu kadar dünyaya bağlanması, böyle olaylar karşısında deliler gibi tepki verip ağlayıp, bağırıp çağırması, kendini bu kadar perişan hale sokması ne kadar anormal. Fakat asıl önemli olan konu şu ki, insanlar düştükleri durumun farkında bile değiller. Kapılmış gitmişler, bir yola girip adeta kaybolmuş gibiler.

Tiyatro formatına sergilenen komedi programlarına gelirsek, mesele “Güldür Güldür” isimli program… Birkaç kişi çıkmış, son derece basit ve sıradan espriler yapıyor. İnsanlar da katıla katıla gülüyorlar. İnsan gerçekten ne diyeceğini bilemiyor. Bir toplumun kalitesi bu kadar mı düşer? Ne zaman rastlasam “bunda gülünecek ne var” diye şaşırıp kalıyorum. İşte bu da halkın nasıl basitleştirildiğinin bir göstergesi.

Bilenler biliyor, anlayanlar anlıyor. Ama bu yarışma programlarıyla, dizilerle insanlarımızın adeta benliği, maneviyatı, aileye olan bağlılığı, dinimize olan bağlılığı kalbinden, ruhundan söküp alınıyor. Bunun yerine düşünmeyen, akletmeyen, kalitesiz ve büyülenmiş yığınlar ortaya çıkıyor. Ülkemiz için özel oluşturulan bu medya saldırısına (insanların tüm maneviyatını çalan) karşı insanların uyanık olması lazım. Milyonlarca insan derin uykudayken birilerinin bu rezaletlerin yaşanmasına karşı çıkması lazım. Türk milleti ileriye götürüleceğine, bilimle, sanatla, maneviyatla, teknolojiyle daha ileri taşınacağına durmadan bilinçli olarak geriye götürülüyor. Devletimizin bu tehlikeyi göüp acil önlem alması lazım.

Bilinçli anne babalara da çocuklarını bu programlardan uzak tutmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Umarım insanlar oynanan bu tehlikeli oyunu fark edip bu insanı insanlıktan çıkaran “televole kültüründen” arınırlar. Yoksa nesilden nesile geçen bu sıradanlık, basitlik ve seviyesizlik milletin çöküşü olacaktır.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s