Homoseksüelliği topluma özendirme çabası, Oskarlık filmler

Homoseksüelliği topluma özendirme çabası, Oskarlık filmler

Homoseksüelliği topluma özendirme çabası, Oskarlık filmler

Dün akşam “Prayers for Bobby” isimli bir film seyrettim. Bu 2009 yılına ait bir film ama bu sene de bildiğiniz gibi Oskar ödülü “Dallas Buyers Club” isimli filme verildi. Ve tahmin ettiğiniz gibi bu filmde de homoseksüellik ön plana çıkarılıyor.

“Prayers for Bobby” filmi gerçek hayatta da yaşanmış bir olaydan sinemaya aktarılmış. Çok dindar bir ailenin oğlu ailesine homoseksüel olduğunu söylüyor. Ve söylediği anda evde kıyamet kopuyor. Annesi film boyunca İncil’den pasajlar okuyarak, çocuğu ile dini sohbetler yaparak onu bu durumdan vazgeçirmeye çalışıyor. Sonunda çocuk bu sapkınlıktan kurtulamayarak intihar ediyor. Bunun üzerine kendisini sorgulayan anne çocuğunun ölümüne neden olduğunu düşünerek kendisini suçlamaya başlıyor. Kilisede rahiple konuşmaya gittiğinde kilisenin homoseksüellere sevgiyle yaklaştığını öğreniyor ve düşüncesi tamamen değişiyor! Bir de bakıyorsunuz anneyi ve aileyi en son karede homoseksüelliği destekleyen bir yürüyüşte görüyorsunuz. Filmin sonunda homoseksüellere karşı son derece olumlu bir bakış açısı geliştirilmesi planlanmış.

Son yıllarda hep homoseksüelliği ön plana çıkaran, toplumu homoseksüelliğe özendiren filmler Oskar kazanıyor. Topluma alttan alta “homoseksüellik son derece normal, insanın kendi cinsel tercihi, homoseksüelleri böyle kabul etmeliyiz” mesajı veriliyor. Bu son derece büyük bir tehlike. Kendi toplumlarını sapkınlığa, uyuşturucuya, alkole ve felakete sürükledikleri gibi, bütün maneviyatlarını söküp attıkları gibi, bizim toplumumuzu da bu korkunç hale getirmeye çalışıyorlar.

Kuran’da homoseksüellik kesin olarak yasaklanmıştır, Allah kadınları bırakıp, bir erkeğin bir erkekle beraber olmasını haram kılmıştır.

“Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz.” (Araf Suresi, 81)

“Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? (Şuara Suresi, 165)

Siz gerçekten, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Hayır, siz (yaptığı şeyi) bilmeyen bir kavimsiniz.” (Neml Suresi, 55)

Tüm uyarılara rağmen Lut kavmi sapkınlıkta direndi, kendilerine gönderilen elçileri yalanladı ve sonunda Allah’ın gazabına uğradı:

Kavminin cevabı: “Lut ailesini şehrinizden sürüp çıkarın. Temiz kalmak isteyen insanlarmış” demekten başka olmadı.

Biz de, onu ve ailesini kurtardık, yalnızca karısı hariç; onu geride (azap içinde kalanlar arasında) takdir ettik.

Ve üzerlerine bir yağmur yağdırdık. Uyarılanların yağmuru ne kötüdür. (Neml Suresi, 56-58)

Söylediğim gibi kendi toplumlarını mahfeden, alkole, uyuşturucuya ve sapkınlığa gömen batı dünyası dünyanın dört bir yanına bu belayı sardırmak istiyor. Bunu da en güzel medya aracılığıyla, bu filmlere Oskar ödülleri yağdırarak yapıyor. Bu konuda herkesin çok dikkatli olması gerek. Homoseksüellik kesin olarak Allah tarafından yasaklanmıştır. Allah korkusuyla ve imanla böyle bir sapkınlığa asla yanaşmamak gerekir. Bu konuda aileleri uyarmak istiyorum.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s