“Hz. Mehdi oluk oluk kan akıtacak” diyenlere cevap

“Hz. Mehdi oluk oluk kan akıtacak” diyenlere cevap

“Hz. Mehdi oluk oluk kan akıtacak” diyenlere cevap

Hz. Mehdi savaşları tüm dünyada durduracak.


Hz. Mehdi ile ilgili yazılarım büyük bir ilgiyle okunuyor ve bana bazı blog yazarlarından cevaplar geliyor. İnsanlar ahir zamanın en önemli konusu olan Hz. Mehdi’yi çok merak ediyorlar. Peygamberimiz hadislerinde Hz. Mehdi’nin sevgi insanı olduğunu, tüm insanlara karşı şefkat ve merhamet göstereceğini çok net bir şekilde söylüyor. Bu yüzden Hz. Mehdi’nin oluk oluk kan akıtarak bir hakimiyet kuracağını, kendisine karşı olanları kılıçtan geçirip öyle başa geçeceğini düşünenler çok yanılıyorlar. Tam tersine Hz. Mehdi akan kanı durduracak ve tüm dünyaya barış ve huzur getirecektir.

Hz. Mehdi herkese sevgiyle yaklaşacak. Rusya’ya karşı da silahı sevgi olacak, Avrupa’ya karşı da silahı sevgi olacak. Hz. Mehdi için tek yol: Sevgi, sevgi, sevgi. Hadiste, ‘‘Sevgiye insanlar oğul vermiş arının kovana gelmesi gibi Hz. Mehdi’ye yaklaşırlar” diyor peygamberimiz.

Peygamberimiz’in hadislerde bildirdiğine göre; Hz. Mehdi’nin görülmesiyle yer ve gök ehli sevinçle coşacak. Öyle güzel, öyle ihtişamlı bir dönem olacak ki, herkes bu dönemde yaşamak isteyecek. Peygamberimiz Hz. Mehdi’nin tek bir damla bile kan dökmeyeceğini, tam tersine savaşları durduracağını hadislerinde şöyle bildiriyor:

“İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi’nin çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner.”(El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)

Hz. Mehdi, Peygamber (sav)’in yolunda gidecek, UYUYAN KİŞİYİ UYANDIRMAYACAK, KAN DA AKITILMAYACAKTIR. (Kıyamet Alametleri, sf. 163)

HZ. MEHDİ’NİN] ZAMANINDA NE BİR KİMSE UYKUSUNDAN UYANDIRILACAK, NE DE BİR KİMSENİN BURNU KANAYACAKTIR.(El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 44)

Ona [Hz. Mehdi’ye] biat edenler, [Kabe civarındaki] rukün ve makam arasında biat ederler. UYUYANI UYANDIRMAZ, ASLA KAN DÖKMEZLER. (El-Heytemî, El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 24)

Düşmanlık ve kini de kaldıracaktır… Kap su ile dolduğu gibi yeryüzü barışla dolacaktır. Din birliği de olacak, artık Allah’tan başkasına tapılmayacaktır. Savaş da ağırlıklarını bırakacak. (Sünen-i Ibn-i Mace, 10/334)

Hiçbir kimse arasında bir düşmanlık kalmayacaktır. Ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir. (İmam Şa’rani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, 496)

Ahir zamanın bundan sonraki döneminde kan dökülmesine bekleyen herkes büyük bir yanılgı içindedir. Hz. İsa da, Hz. Mehdi’de asla kan dökmeyecek, tam tersine sevgiyle, şefkatle, güzel sözle, merhametle din ahlakını hakim edeceklerdir. Bu konuda bir kısım Evanjelikler de, Ehli Kitabı düşman olarak gören bir takım Müslümanlar da ciddi bir yanılgı içindedirler.

Kaynak: http://peygamberimizdenhzmehdi.blogspot.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s