AKP’nin Kürt açılımı ve gizliden Güneydoğu’yu bölme planları

AKP’nin Kürt açılımı ve gizliden Güneydoğu’yu bölme planları

AKP’nin Kürt açılımı ve gizliden Güneydoğu’yu bölme planları

PKK’ya ve Öcalan’a taviz verilmesi AK Partiyi bitirir, bu millet bunu asla kabul etmez.


Gerçekten de çok kritik bir dönemden geçiyoruz. Türk halkı nefesini tutmuş bekliyor. Tayyip Erdoğan hükümetin devamı için özerklik sözü mü verdi, federasyon, kanton bölge diyerek adım adım bir Kürt devletinin kurulması mı planlanıyor, hep birlikte göreceğiz.

Öncelikle şunu söylemeliyiz, Bu ülkede “özerklik” yahut  “federasyon” mücadelesi verenler  “Kürtler” değil; bu bir! PKK, PKK’nın siyasallaştırılan kanatları, Kürt kökenlisinden Ermeni’ye, Arap, Gürcü kökenlisinden  “ari Türk(!)” e bir avuç işbirlikçi-hain Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı üzerinden yürütülen “operasyon”  -hadi “ağabey”in jargonuyla “mücadele” diyelim-; kundaktaki bebek bile biliyor ki (hatta en iyi kalbinden kurşunlanan o kundak     bebeği biliyor) Amerika’nın mücadelesi. Terörle bu ülke parçalara ayrılmak isteniyor, Ortadoğu’da Türkiye’nin iyice gücü kırılsın isteniyor.

Şu bir gerçek ki 40.000 asker Güneydoğu’da boş yere şehit olmadı, boş yere o topraklar Mehmetçiğin kanlarıyla sulanmadı. Türk topraklarında hiçbir zaman ay yıldızlı Türk bayrağı indirilip yerine Kürt bayrağı asılmayacak. Hiçbir zaman Türk topraklarında Komünist bir Kürdistan kurulmayacak!

Tayyip Erdoğan’ın bu 30 yıldır süren mücadelede samimi olduğuna inanıyorum. Fakat AK Parti içinde koltuk sevdasından, lider hırsı olmaktan, maddi çıkarlardan ve daha birçok nedenden Güneydoğu’yu kolaylıkla teslim edecek bir ekip var. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu kişilere karşı çok dikkatli olması gerek.Bu kişilerin medyada da uzantıları var. Bu yazar işbirlikçiler de “Öcalan bizden biri” diyerek Güneydoğu’daki terör hareketini sevimli göstermeye çalışıyor. Devlet yetkililerinden biri çıkıp “Öcalan’a sayın denebiliyor, PKK bayrakları taşınabiliyor” diye gülerek anlatabiliyor.

Peki neden savaştı Mehmetçik bu güne kadar? Neden şehit analarının yüreği böyle dağlandı? Bu kadar mı meraklısınız Türkiye’yi böldürmeye? Bu kadar mı meraklısınız bebek katilini hapisten çıkarıp meclise getirmeye? Bu kadar mı meraklısınız Güneydoğu’da bir Kürt Devleti kurmaya?

Tekrar söylüyorum. Başbakan Tayyip Erdoğan parti içinde, yanı başında federasyon, özerklik diyerek topraklarımızı böldürme meraklılarına karşı çok uyanık olsun. Biz “Tek devlet, tek millet, tek bayrak” açıklamalarını duymak istiyoruz. Eğer bu ülke bölünürse bütün şehitlerin vebali de üzerinize olur. Onu da söyleyeyim.

Hatırlayın Cemil Çiçek 2009 yılında ne demişti: “AKP’nin varlık sebebi Kürt açılımdır” Madem AKP bu “açılım”ı yapmak üzere var edildi… Madem  “özerkliği” inşa etmek, federasyona geçiş sürecini yönetmek üzere iktidar edildi… Madem Obama Türkiye’ye gelip, duvarında  “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”  yazan TBMM’de, milletin vekillerine  “Kürt sorununu çözün”  talimatı vererek düğmeye bizzat bastı; o zaman Güneydoğu’yu böldürelim, konu kapansın öyle mi?

AKP’nin varlık nedeni Kürt açılımı değildir, her ne pahasına olursa olsun bu ülkenin topraklarını böldürmemektir, asla Güneydoğu’yu teslim etmemektir, bebek katili Öcalan’ı hapisten çıkarmamaktır.Erdoğan yiğitçe, cesurca, kahramanca yumruğunu ortaya koymalıdır. Gerekirse 70 milyon şehit olur ama bu ülke bölünmez. Eğer bu hükümet bunun yolunu açarsa Türkiye’yi kırıp geçirirler. Ama bu milletin de buna asla müsaade etmeyeceğini bilsinler.

Başbakan Tayyip Erdoğan’a dikkat, dikkat, dikkat diyorum. Bu ülkenin, Mehmetçiğin, şehit analarının, 70 milyonun gözü üzerinde. Kalbi tek yürek olarak atıyor bu milletin. Bu yüzden kendi çıkarları uğruna Güneydoğu’yu gözden çıkaranlara karşı tam yanı başında duranlara karşı çok dikkatli olsun.

Erkan Arkut

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s