Türkiye’yi 15’e bölmek isteyen Mustafa Altıoklar’a destuuurrr!

Türkiye’yi 15’e bölmek isteyen Mustafa Altıoklar’a destuuurrr!

Türkiye’yi 15’e bölmek isteyen Mustafa Altıoklar’a destuuurrr!

Mustafa Altıoklar dağda savaşan Mehmetçik sayesinde güven içinde olduğunu unutuyor.


Geçtiğimiz günlerde yayınlananAykırı Sorular’a konuk olanMustafa Altıoklar Türkiye ile ilgili ilginç fikirlerini şöyle açıklıyor:

“Ben başkanlık sistemini Türkiye için doğru bir sistem buluyorum. Ama başkanlık sistemini ben federatif bir sistemin doğru olacağını düşünüyorum. Kendi adıma ben Türkiye’yi 15 eyalete bölmüş vaziyetteyim. İstanbul, Ankara, İzmir, Kardeniz’i böl, Akdeniz’i böl, Doğu Anadolu’yu ikiye böl, İç Anadolu’yu ikiye böl. Bu bölgelerin tamamında kendi hükümetlerini kendilerinin seçtiği hükümetler olsun. Bunlar korkulacak şeyler değil. Güneydoğu tek başına bir eyalet. Sonradan bunlar kopmak isterlerse kendileri bilir. Boşanmak isteyen bir çifti durduramazsın. Sonra da şahane arkadaş kalmanın bir yolu vardır.”

İşte görüyor musunuz Türkiye’yi saran tehlikenin büyüklüğünü? Mustafa Altıoklar çıkıp Türkiye’nin 15’e bölünmesinden bahsediyor, Enver Aysever’de gülerek, hiçbir şey söylemeden onu dinliyor. Demiyor ki“Programın başından beri övdüğün Atatürk bu memleketi böldürmemek adına savaşmadı mı? Kurtuluş Savaşı’nda onlarca askerimiz milliyetçi ruhla bu ülke bölünmesin diye şehit olmadı mı? Kürt, Laz, Çerkez hep birlikte bu memleketi savunmadı mı? Senin bu öne sürdüğün sistemle geriye Türkiye diye bir şey kalmaz. Senin bu istediğini PKK istiyor zaten, Öcalan dayatıyor zaten.”

Federatif sistem, başkanlık sistemi, kanton bölge diyerek bunlar Türkiye’yi parçalara ayıracaklar. Sonra Güneydoğu’da Türk topraklarında rahatlıkla Komünist bir Kürdistan devleti kurulacak. Bir bölge kendi başkanını seçtikten sonra diyelim ki o başkan Kürtçe resmi dil olsun dedi, o zaman ne olacak? Federasyonun hem komünist hem de ırkçı bir sistem oluşturacağı aşikârdır. Hele Güneydoğu’da olabilecek bir federasyon büyük bir felaketle sonuçlanacaktır. Kürt kardeşlerimiz de Komünist sistem altında ezileceklerdir.

Biz millet olarak federasyonu asla kabul etmiyoruz. Bu millete federasyonu dayatmaya çalışan PKK’yı ve Öcalan’ı sevimli göstermeye çalışan bir takım kişiler var. Bunlar emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklar. Federasyon teklifinin asıl amacı İttihad-ı İslam’ı engellemektir, Türkiye’nin güçlenmesini engellemektir. Türkiye Mustafa Altıoklar’ın söylediği gibi Amerika gibi güçlü bir ülke değil, bağımsız bir İstanbul da New York gibi olamaz.

Her zaman söylüyoruz. Otonomi, federasyon, muhtariyet, eyalet sistemi; bunlar hep bölünmenin kibar isimleri. Güneydoğu’da 40.000 Mehmetçik bu ülke bölünsün diye şehit olmadı? Bu yüzden federasyon adı altında Türkiye’yi bölmeye çalışanlar avuçlarını yalayacaklar. PKK’nın dayattığı sistemi millete güzel gösterip de bu ülkeyi parçalayamayacaklar. Mustafa Altıoklar, medyadaki bazı yazarlar, AKP’nin içindeki bazı siyasetçiler bunu böyle bilsinler ve bir köşeye yazsınlar. Türkiye’yi asla bölüp PKK’nın eline teslim edemeyecekler.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s