CHP neden bu ülkede bir türlü iktidar olamıyor?

CHP neden bu ülkede bir türlü iktidar olamıyor?

CHP neden bu ülkede bir türlü iktidar olamıyor?

Mustafa Sarıgül ile bu işin olmayacağını söylemiştik.


Neden CHP bu ülkede bir adım öne gidemiyor? Neden hep “biz nerede hata yaptık” diye kendilerine sormak zorunda kalıyorlar? Acaba partinin ismini mi değiştirsek, acaba lideri mi değiştirsek diye çözümler üretmeye çalışıyorlar?

Aslına bakarsanız daha önce de yazmıştım ama tekrar söyleyeyim. Sol bu kafayla, izlediği yanlış politikalarla sürekli sağ partiyi iktidarda tutuyor. Teröre ve anarşiye 71’lerde başladılar. Bütün millet Adalet Partisinde toplandı. Sağda toparlanma istikrar demek olduğu için millet o yöne döndü. Sol bunu bir türlü akledemiyor. Huzurun ve istikrarın partisi olduklarını bir türlü söylemiyorlar.

“Türk İslam Birliğini istediklerini” söylemiyorlar, “Said Nursi’nin sahibi biziz” diyemiyorlar. Milletin dinine, maneviyatına, ülküsüne, davasına hep AK Parti sahip çıkıyor. CHP Atatürk’ün dindarlığını benimsese o zaman ezip geçecekler ama bunu bir türlü göremiyorlar. Atatürk “peygamberin yolunu izleyelim, Kuran’a tam uyalım, bunun dışında bir yol izlemeyelim” demiyor mu? İmam Hatipleri kurduran, Diyanet’i kurduran, her gün Kuran okutan Atatürk değil mi? Atatürk dinle Türkiye’yi ayağa kaldırıp, bağnazlığa ve yobazlığa da gereken darbeyi vurdu. Ne diyor Atatürk:

Biz ne bolşeviğiz ne de komünist;ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız.”

“Türk Aleminin en büyük düşmanı komünistliktir. Her görüldüğü yerde başı ezilmelidir.

Atatürk’ün bu talimatı üzerinde devlet hep Anti komünist çizgide kalmıştır. Devlet erkânı mutlaka milliyetçidir ve anti komünisttir. Halk dindar, halk maneviyatına düşkün. Halk anarşi görmek istemiyor, terör görmek istemiyor. Öyle Gezi Parkı olayları gibi halkın mağdur olduğu, insanların yaralandığı, hatta öldüğü, Komünist bayrakların meydanlarda açıldığı, Komünizm sloganları atıldığı olayları kesinlikle yaşamak istemiyor. İnsanların malına, mülküne zarar geliyor.

Dolayısıyla her zaman söylüyorum, CHP ne Sarıgül ile ne de Feyzioğlu ile paçayı kurtaramaz, zihniyetini acilen değiştirmesi gerek. Yoksa sürekli dindar, maneviyata bağlı hükümetlerin iktidarını köşesinden alkışlamak durumunda kalır.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s