31 Mayıs’ta Gezi Parkı Provokasyonu ancak hükümeti güçlendirir!

31 Mayıs’ta Gezi Parkı Provokasyonu ancak hükümeti güçlendirir!

31 Mayıs’ta Gezi Parkı Provokasyonu ancak hükümeti güçlendirir!

Buna demokratik bir eylem diyebilir misiniz, yoksa terör eylemi mi demeliyiz?


Türkiye’nin büyük bir kaosun eşiğinden döndüğü Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü de provoke edilmek isteniyor. Gezi’de önde olan sanatçılar yeniden sahneye çıkıp olayların yıl dönümü olan 31 Mayıs’ta insanları Taksim’de toplanmaları için hazırladıkları video ile çağrı yapıyorlar. İnsanlar facebookdan ve Twitterdan kışkırtılıyor.

Amaç ağaç dikmekse devlet Taksim’e kamyon kamyon ağaç getirip dikmedi mi? Amacın ağaç dikmek olmadığı çok açık.Tayyip Erdoğan’ı her ne pahasına olursa olsun başbakanlık koltuğundan indirmek isteyen küresel güçler bu tip meydan savaşlarını (diğer ülkelerde yaptıkları gibi) facebook ve twitterdan organize ediyorlar. Halkı özellikle kışkırtıp meydanlara sürüyorlar.

Peki ama sonuç ne oluyor? Halk taşı, sopayı alıp kendi polisine saldırıyor, kendi vatandaşının dükkânlarını yıkıyor, kendi arabalarını yakıyor, bir günde milyonlarca liralık zarar verip o meydandan ayrılıyor. Şimdi bu akıl mı, vicdan mı? Yoksa kendi kendini yakmak mı?

Ağaç dikilmesi için bir meydana gidip polise taş attığında ve polisi öldürmeye teşebbüs ettiğinde bunun nasıl bir sorumluluğu olduğunu düşünmüyor insanlar. O polisinde çocukları, anası, babası olduğunu düşünmüyor. Canı tehlikeye düştüğünde arayacağı polise saldırdığını düşünmüyor. Her şeyden önemlisi ciddi şekilde oyuna geldiğini de göremiyor. Bu yöntemler kaç ülkede uygulandı, kaç ülkede hükümetler böyleprovokasyonlarla, yumuşak güçle devrildi bilmiyor. Bu ortaya çıktıkları meydanların Komünist sloganlar atıldığı, PKK paçavralarının sallandığı meydanlara dönüştüğünü göremiyor.

31 Mayıs’ta yapılması planlanan yeni saldırı ancak hükümetin daha da güçlenmesine neden olur. Her zaman da böyle oldu. Çünkü halkımız kaos istemiyor, bir anda piyasaların tepe taklak olmasını istemiyor, vatandaşın malına zarar gelmesini istemiyor. İstikrarlı bir şekilde giden ekonominin bozulmasını istemiyor. Siz böyle yaptıkça hükümet halk tarafından daha da desteklenecektir. Unutmayın ki diğer ülkelerde uyguladığınız yöntemler Türk halkına sökmez. Çünkü imanla ve vicdanıyla düşünen halkımız Türk devleti için en doğru hükümeti her zaman kendisi seçecektir. Bunu darbe ile başaramayacaksınız. Türk milleti küresel güçlerin piyonu olmaya asla razı olmayacaktır, kendi hükümetini daima kendisi seçecektir.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s