Sahte Mehdi hemen anlaşılır…

Sahte Mehdi hemen anlaşılır…

Sahte Mehdi hemen anlaşılır...

Hz. Mehdi dünyadaki zulmü tamamen yok edecektir.


Bugün bakın internete dünyanın dört bir yanındaMehdi olduğunu iddia eden birçok sahte Mehdigörürsünüz. Hepsi dünyaya kurtarıcı olarak geldiklerini anlatıyorlar. Oysa Sahte Mehdi ile gerçek Mehdi’yi birbirinden ayırt etmenin çok kolay bir yolu var.

Gerçek Mehdi hiçbir zaman Mehdi olduğunu iddia etmeyecektir. Gerçek Mehdi hiçbirzaman ortaya çıkıp “Ben Mehdi’yim” demeyecektir. Bu en önemli alametlerden biridir. Eğer bir kişi Mehdi olduğunu iddia ediyorsa anlayın ki o kişi gerçek Mehdi değildir.

Peygamberimizin hadislerinden Hz. Mehdi’nin de uzun süre kendisini Mehdi olarak bilmeyeceğini, hatta kendisinde alametleri gördükten sonra insanların “Sen Mehdi’sin” demelerini kabul etmeyeceğini görüyoruz:

“Sen Hz. Mehdi’sin” dediklerinde o kabul etmeyecek…” 

“Kendisine “senin ismin budur, babanın ismi şudur, alametler sende mevcuttur” diyecekler, ancak o yine kabul etmeyecek…” 

 “Hz. Mehdi’ye, Deccaliyet’e ve dinsizlerin zulmüne karşı bizi korumazsan bütün günahımız ve dökülen kanlarımız boynunda olsun” diyecekler. Bu konuşmadan sonra (manevi sorumluluk almamak için) Hz. Mehdi manevi liderliği kabul edecektir.”

Gerçek Mehdi hiç telaşa kapılmaz, kaderde belirlenen bir vakit olduğu için sakince bekler. Allah belirlenen vakitte onu zuhur ettirir, İslam alemine lider yapar, İslamiyeti de tüm dünyaya hakim eder. Ama sahte Mehdilerde çok telaş olur. Onların tavırlarında yapmacıklık vardır, onlar sebeple dahilinde Mehdiyetin hakim olacağına inanırlar. Oysa Mehdiyet metafizik olaylarla hakim olur.

Dolayısıyla sahte Mehdi adaylarının çıkması bir sorun değildir, ya da onları tehlike gibi görmek son derece yersizdir. Hz. Mehdi Allah’ın izniyle mutlaka galip gelecektir. Bütün sahte mehdiler Allah tarafından etkisiz hale getirilecekler, hepsi İslam’a hizmet edecekler. Allah gerçek Mehdi’nin yolunu açacak ve onu ortaya çıkacaktır.

Sahte Mehdi’ler daima helak olacaklar, gerçek Mehdi ise karşılaştığı tüm zorlukları aşacak, Deccal taraftarlarını ezip geçecektir.

Kaynak: http://hzmehdinindisgorunusunasilolacak.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s