Birkaç parça kemikten bir canlının neye benzediği çıkarılamaz!

Birkaç parça kemikten bir canlının neye benzediği çıkarılamaz!

Birkaç parça kemikten bir canlının neye benzediği çıkarılamaz!

Evrimciler bazen çok ileri gidip buldukları bir dişten maymunla insan arası bir aile resmi çizerler!


Ne diyor evrimciler: Birkaç parça kemikten bu hayvan nasıl bir hayvandı ortaya çıkartabiliyoruz.

Nasıl yapıyor bunu evrimciler, tabii ki hayalirekonstruksiyonlarla. (Hayali çizimlerle) Rekonstrüksiyon“yeniden inşa” demektir ve sadece bir kemik parçası bulunmuş olan canlının resminin ya da maketinin yapılmasıdır. Gazetelerde, dergilerde, filmlerde gördüğünüz “maymun adam”ların her biri birer rekonstrüksiyondur, yani evrimcilerin hayali çizimleridir.

Bilim adamları birkaç parça kemikten o canlının neye benzediğinin çıkarılmayacağını şöyle açıklıyorlar:

Birkaç parça kemikten yola çıkılarak daha önce gözlemlenmemiş bir canlının neye benzediğinin çıkarılması mümkün değildir. Çünkü hayvanın neye benzediği yumuşak dokusuyla alakalıdır. Yumuşak doku ise fosil kayıtlarında olmadığı için tahmin edilemez.Earnest A. Hooton

Yumuşak kısımların tekrar inşası çok riskli bir girişimdir. Dudaklar, gözler, kulaklar ve burun gibi organların, altlarındaki kemikle hiçbir bağlantıları yoktur. Örneğin bir Neandertal kafatasını aynı yorumla bir maymuna veya bir filozofa benzetebilirsiniz. Eski insanların kalıntılarına dayanarak yapılan canlandırmalar hemen hiçbir bilimsel değere sahip değillerdir ve toplumu yönlendirmek amacıyla kullanılır… Bu sebeple rekonstrüksiyonlara fazla güvenilmemelidir.Earnest A. Hooton, Up From The Ape,McMillan, New York, s. 332.

Evet rekonstruksiyonlar yıllarca toplumu yanıltmak ve evrim teorisinin propogandasının yapılması amacıyla kullanılmıştır. İnsanlar görsel yoldan daha kolay etkilendikleri için amaç onları, hayal gücüyle rekonstrüksiyonu yapılmış yaratıkların geçmişte gerçekten yaşadığına inandırabilmektir. Evrimciler bazen o kadar ileriye gidip kendilerini kaptırırlar ki aynı kafatasına üç tane birbirinden farklı rekonstrüksiyon çizerler. Sonuçta evrimciler ellerine fırça alıp hayali yaratıklar çize dursunlar, tek bir ara fosilin olmayışı evrim teorisini baştan çökertmiştir. Yer altından çıkarılan milyonlarca fosil canlıların aniden ortaya çıktıklarını, yaratıldıklarını ispat etmiştir.

Kaynak: http://evrimifosillernasilyalanlar.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s