Filistin’i sinsice haritadan yok etme planı!

Filistin’i sinsice haritadan yok etme planı!

Filistin’i sinsice haritadan yok etme planı!

Filistin’, yok etmek için bu şavaşları arka planda ince ince hazırlayanlar var.


Şimdi aşağıdaki haritaya çok iyi bakın. 1946 yılından 2012 yılına kadar Filistintopraklarında yaşanan değişimi görüyor musunuz? 1946 yılından 2012 yılına geldiğimizde Filistin’e ait toprakların neredeyse tamamının yok edildiğini görüyoruz. Filistin adeta haritadan silinme noktasına gelmiş.

Fotoğraf: Arkadaşlar haritaya iyi bakın. Solda 1946 da Filistin toprakları, en sağda ise 2012 deki Filistin toprakları. Gerçekten küçük noktacıklar halinde kalmış. Haritadan neredeyse silinecek. Bir an önce barış yapılması gerekiyor. 

Hocamız sn Adnan Oktar dün Filistin konusu ile ilgili şu açıklamaları yaptı; 

Filistin'i yok etmek için adeta bir proje uygulanıyor. %100 yenileceğini bilerek roket atıp savaşı körükleyenler neye hizmet ediyorlar?

Filistin'in oradan sökülüp atılmasını kim planladıysa savaşı körükleyenler de onlardır. Olan sivil mazlum Filistin ve <a rel=İsrail halkına oluyor Yüzlerce roket atıp doğru düzgün tek bir yere isabet etmiyorsa, karşılığında Filistin yerle bir ediliyorsa burada ince bir proje vardır Savaşı tahrik etmek için her türlü eylemi yapanlar uzaktan adeta keyifle seyrediyorlar, mazlum çocuklar kadınlar yaşlılar şehit oluyor Müslümanlar akıllarını kullanıp bu savaş oyununu bozmak zorundadır. Makul mütedil dengeli düşünmek gerekir Akıl almaz bir acımasızlık tüm Ortadoğu’yu sarmış durumda. Müslümanlar makul bir akılla hareket etmeli Araplar da Yahudiler de Peygamber soyu. Kardeşce güzellikle yaşamak varken amansızca savaşmak akıl değil Kahrolsun İsrail denilmez. İsrail peygamber ismidir. Kahrolsun zalimler denir. Sadece zalimler lanetlenir Barıştırmak bir çözümdür. Barıştırmak için iki tarafla da bağlantı içinde olunması gerekir Filistin halkını yok etmeyi hedefleyen bir projeye Müslümanların asla alet olmaması gerekir Filistin halkı tertemiz güzel insanlar. Kuzu gibi güzel çocuklar hep şehit oluyor. Sonunda Filistin kalmayacak gibi bir proje yapılmış Filistin geniş bereketli bir coğrafya. Ortadoğu’ya has etkisiz bir duygusallıkla değil akılcı yolla barış sağlanması gerekir Peygamberimiz (sav) barış yoluyla zafere gitmiş. Ortadoğu’da da barış yoluyla zafere gidilebilir Filistin’den yürek parçalayıcı görüntüler geliyor sürekli. Müslümanlar böyle bir ızdırap içinde yaşamak zorunda değil. Kuran yolu izlenmeli Süratle araya girip, Hamas’ı da İsrail’i de adam yerine koymama üslubunu bırakarak, barış sağlanmalı. Akılla basiretle hareket etmek şart Bir çok Ortadoğu ülkesinde ezik zavallı akılcılıktan uzak bir üslup var, sahte kahramanlık da ” avrupa=”” ben=”” bir=”” birlikte=”” bu=”” ce=”” da=”” daha=”” damla=”” de=”” denmelidir=”” denmesi=”” devam=”” diye=”” duygusal=”” edilmeli=”” ediyorlar.=”” esas=”” etmesin.=”” ezilmesine=”” filistin=”” fke=”” gerekiyor.=”” hadislerde=”” haritadan=”” hedef=”” hep=”” herkesi=”” i=”” iki=”” il=”” il.=”” in=”” inde=”” k=”” ka=”” kadar=”” kan=”” ken=”” kimse=”” klar=”” kleyenlere=”” l=”” lgeden=”” m=”” musevi=”” n=”” na=”” nda=”” niye=”” ntem=”” nya=”” ok=”” olacak=”” olarak=”” olmaz=”” oyununu=”” p=”” peygamberimiz=”” plan=”” r=”” r.=”” ratle=”” resulullah=”” rmak=”” ru=”” sebep=”” sonra=”” sonuna=”” sonunda=”” src=”https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/p526x296/10487547_322802254551865_6819195091329877141_n.jpg&#8221; tan=”” u=”” var.=”” vik=”” ye=”” yeni=”” yola=”” yor=”” yorlar.=”” yorum.=”” z=””>

Şimdi bu haritaya baktığımızda Filistin’i haritadan yok etme planını ince ince uygulayanlar olduğunu görüyoruz. Önce Filistin tarafının 3 İsrailli genci kaçırıp öldürmesi planlanıyor. Ardından Filistin tarafı İsrail’in boş bir arazisine (kimseye zararı olmayacak şekilde!) bir roket atışı yapıyor. Ve istenen sonuca son derece kolay bir şekilde ulaşılıyor: İsrail ve Filistin arasında yüzlerce Müslüman’ın şehit olduğu ve Filistin topraklarının daha da küçüldüğü yeni bir savaş kolayca başlatılıyor. Hedef ne: Filistin’i yok etmek. Bu savaşta kaybedecek tarafın kim olduğu belli değil mi? Filistin’in attığı roketler her ne hikmetse hiç doğru yerlere isabet etmezken İsrail’in attığı roketler tam hedefe isabet ediyor ve her gün yüzlerce Müslüman daha hayatını kaybediyor.

 

Savaşı başlatan provokatörler ise her ne hikmetse hiç ortalarda gözükmüyorlar. Filistin’i haritadan silme planı yapanlar şimdi bu görüntülere bakıp gülerek zaferlerini kutluyorlar.

Filistin giderek küçülüp, halk paramparça olurken bazı Müslümanlar da sürekli savaşı körüklüyor, etrafa nefret söylemleri yayıyorlar. Bu da savaşı başlatan provokatörlerin, ince ince bu planı yapanların ekmeğine yağ sürüyor. Cahilce, nefretle, öfkeyle saldırmak her seferinde Filistin’in topraklarının daha da küçülmesine neden oluyor. Bu arada olan zavallı masum çocuklara ve kadınlara oluyor.

Hâlbuki Filistin daima barıştan yana tavrını koysa, Kuran’a uysa toprakları bu kadar küçülmeyecek ve haritadan silinme noktasına gelmeyecek. Baştan kaybedilmesi kesin olan bir savaşa girmek akılsızlıktan başka bir şey değil, göz göre göre çocukların ve kadınların öldürülmesini seyretmekten başka bir şey değil.

Müslümanlar artık öfkeyle hareket etmek yerine akılla hareket etmeli. Bir an önce birleşip büyük bir İslam Birliği’ni kurmalılar. O zaman İsrail’de kalkıp Filistin’e saldırmaya cesaret bulamaz. Karşısında büyük bir İslam Birliği olsa bunu göze alamaz. Çözüm bu kadar açıkken en ufak bir provokasyonda taşı, sopayı alıp İsrail’e saldırmak işte böyle sonuçlar doğuruyor. Umarım Filistin’i yok etme planlarının nasıl adım adım gerçekleştirildiğini Müslümanlar görürler ve barıştan yana olurlar. Filistin kan dökme hedefinde olursa en çok kendi kanı dökülecektir. Tekrar söylüyorum, tek kurtuluş yolu dünya çapında kurulacak büyük bir İslam Birliği’dir. Bunu görmemek, anlamazlıktan gelmek ve birleşmemek daha çok büyük felaketlerin yaşanmasına neden olacaktır.

Kaynak: http://turkislambirligi.weebly.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s