Işid’in kabadayılığı Türkiye’de sökmez!

Işid’in kabadayılığı Türkiye’de sökmez!

Işid’in kabadayılığı Türkiye’de sökmez!

Bildiğiniz gibi Kuzey Irak ordusu Mamur kasabasınıIşid’den geri aldı. 200’den fazla Işid mensubu öldürüldü. 12 tanesi de esir alındı. Işid ‘in kasabaları geri alıp vermesi, bir vuurp bir çekilmesi bitmeyecek gibi duruyor.

Artık bundan sonra en az 2-3 yıl bu saldırı ve ölüm haberlerini dinleyeceğiz gibi gözüküyor. Çünkü Deccaliyet Ortadoğu’da müthiş kan döküyor, çok sinsi bir şekilde Müslüman’ı Müslüman’a kırdırıyor şu an. Şimdi sırayla birbirlerine saldırıyorlar ve Müslümanlar yavaş yavaş ölüyor. Müslümanların bu dünyadan eksilmesini isteyen batı dünyası da hiç para harcamadan bu sistemi uzaktan izliyor. Amerika’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın silah satıcıları böylece elindeki stokları eritiyor.

Müslümanlar birer birer öldürülürken batının celletları da viskilerini, purolarını içerek ve gülerek bu tabloyu izliyorlar. İslam alimleri de ısrarla bu kadar zulüm yaşanırken “biz son derece iyi durumdayız, çok saygınız, İttihad-ı İslam’a gerek yok, islam Birliği’ni unutun” diyorlar. Böylece zavallı halk, kadın çocuk demeden müthiş bir kıyımdan geçiriliyor. Işid’den kaçan binlerce Yezidi Kürdü de dağlarda açlıktan ve susuzluktan perişan oldu. Başka inanca sahip olsalar bile bu zulmü hak ediyor mu bu insanlar? Işid’i ne ilgilendiriyor hangi dine inandıkları?

Allah Kuran’da müşriklerden biri senden eman isterse eman ver demiyor mu:

Eğer müşriklerden biri, senden ’eman isterse’, ona eman ver; öyle ki Allah’ın sözünü dinlemiş olsun, sonra onu ‘güvenlik içinde olacağı yere ulaştır.’ Bu, onların elbette bilmeyen bir topluluk olmaları nedeniyledir. (Tevbe Suresi, 6)

Peygamberimizin döneminde müşrik bile çok rahatlıkla Müslümanların koruması altında bir yerden başka bir yere gidiyordu. Müslüman canını tehlikeye atarak müşrikleri koruyordu. Ama Işid burada ne yapıyor, tamamen Kuran’a muhalif davranıyor. Eğer Kuran’la davranırsa karşı tarafa tebliğ yapmaları gerekir, onları Kuran’a davet etmeleri gerekir. Bunlar İslam adına Müslüman öldürmekle övünüyor ve bunu çok büyük bir başarı olarak görüyorlar. Allah da Kuran’da “birbirinize düşmeyin, çekişmeyin, gücünüz elden gider, yılgınlaşırsınız” diye bildiriyor.

Bu arada Işid zaman zaman Türkiye’ye de göz dağı veriyor, İşid’in kabadayılığı Türkiye’ye sökmez. Işid Hz. Mehdi’nin çıkacağı ülkeye’de şehire de hiçbir zarar veremez. Bunu da ekleyelim.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s