Masonların gizli sembolleri ile Mehdiyet arasındaki bağlantı ne?

Masonların gizli sembolleri ile Mehdiyet arasındaki bağlantı ne?

Masonların gizli sembolleri ile Mehdiyet arasındaki bağlantı ne?

Adonay (Moşiyah) Masonların Mesrik-i Azamıdır, hepsi ona tabi olacaklar.


Ahir zamandayız. Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın zuhuruna çok az bir vakit kaldı. Bu önemli dönemde Hz. Hızır ile birlikte Masonların da Hz. Mehdi’ye çok fazla yardımcı olacağı biliniyor. Hz. Hızır’ın da çok iyi bir duvarcı ustası olduğu biliniyor.

Hz.Mehdi Masonların üzerinde bir güç, dolayısıyla Hz. Mehdi Masonlara değil, Masonlar Hz. Mehdi’ye hizmet edecekler. Nasıl Hıristiyanlar ve Müslümanlar ahir zamanda tüm dünyayı kurtaracak kişiyi bekliyorlarsa Masonlar da “Adonay” olarak adlandırdıkları bu kişiyi bekliyorlar. Adonay (Hz. Mehdi) ortaya çıktığında hem Masonlar, hem de Tapınak Şövalyeleri ona talebe olacaklar. Masonlar Adonay’ın etrafında toplanıp, dünyada tek din oluşturup bütün dünyanın mutlu olmasını sağlayacaklarına inanıyorlar. Sonuç olarak Masonlar İslam’ın dünya hakimiyetinde çok büyük rol alacaklar.

Masonların gizli sembolleri ile Mehdiyet arasındaki bağlantıya gelirsek, ilk sembolümüz beş köşeli yıldız. Bu yıldız 5 tane A harfinden oluşuyor. Nereye dönülse A harfi ortaya çıkıyor. Orta kısımda Omega’yı yani O harfini işaret ediyor. (Alfa ve Omega)

Diğer bir  Mason sembolü yuvarlak içinde beş köşeli yıldız. Bu sembol Allah’ın sevilen kulu Moşiyah yani Mehdi anlamını taşıyor. Bu sembolde O harfi içerisinde A harfinden oluşuyor.

Düğümlenmiş iplik, diğer bir Mason sembolü.Çözümsüz görünen olayları Moşiyah Mehdi geldiğinde, herkese uygun bir biçimde çözeceğini anlatıyor bu sembol. Hz. Mehdi bütün olayları Musevilere, Müslümanlara ve Hıristiyanlara uygun bir şekilde çözüyor.

Şaha kalkmış aslan sembolü.Bu sembol de 12 aslana işaret ediyor. Haydar, Aslan Hz. Mehdi’nin bir lakabıdır. Aynı zamanda Hz. Ali’nin de lakabıdır. 12 imama işaret eder. Sonuncu imamda Muhammed Mehdi’dir. Hz. Musa da bildiğiniz gibi 12 kişi seçiyor, 12 tane pınar buluyor, 12 tane imam var, Yusuf Kıssasında 12 yıldızdan bahsediliyor. (11 yıldız ve güneş 12 ediyor.)

Masonların Gönye ve pergel sembolü.Doğruluk, dürüstlük, görev bilinci ve ölçülü olmanın sembolüdür, bu da A harfini ifade eder. Ayrıca bu sembol Hz. Mehdi’nin dünyayı çok güzel bir sanat ve estetikle inşa edeceğine de işaret ediyor.

Kendi kuyruğunu ısıran yılan. Hayatın Allah’ın yarattığı sonlu alem içerisinde olduğunu ifade ediyor. Aynı zamanda Hz. Musa’nın yılanına da işaret eder. Tahtadan yılana dönüşme, yılandan tahtaya dönüşmeyi ifade eder. Bu sembolün içinde de iç içe geçmiş A harfleri vardır.

Masonların sembollerinden kördüğüm dünyanın ahir zamanda alacağı şekli gösteriyor. Masonlar bu kördüğümün ne anlama geldiğini söylemiyorlar ama bu sembolde Moşiyah’a yani Hz. Mehdi’ye bakıyor.

Masonların diğer bir sembolü Şakül, doğru yolu gösterir.

Masonların Jakin ve Boğaz Sütunları.Sütunların önünde Hz. Süleyman’ın sarayının yeniden inşa edilip kurulacağı gün büyük bir özlem ile şu dua yapılır. “Ey Beni İsrail, Hz. Mehdi ve talebeleri, Allah Moşiyah’ın (Mehdi’nin) gelişini ve Hz. Süleyman’ın tapınağının yeniden inşasını yaklaştırsın. Masonlar bu duayı sık sık ederler. Museviler de günde iki kere Moşiyah’ın gelmesi için dua ediyorlar. Bu iki sütun tapınağın sütunlarını ifade ediyor. Bu tapınağı ahir zamanda tekrar inşa edecek kişi Hz. Mehdi’dir.

Masonların üçgen içinde göz sembolü ise Allah’ın her zaman her şeyi gördüğü anlamını taşıyor.

Mason sembollerinden Güneş, ay ve yıldızlar Hz. Yusuf kıssasında var.

Masonluktaki çift başlı kartal sembolü Moşiyah’ın (Hz. Mehdi’nin) mutlak iktidarını simgeliyor. Bütün dünya ordularının sembolünde çift başlı kartal sembolü vardır. Bu sembol Mehdiyetin dünya hakmiyetini gösterir. Çift başlı olması ise biri Hz. Mehdi’ye diğeri İsa Mesih’e baktığı içindir. İsa Mesih de üstaddır, Masonlar da onu üstad olarak görürler. Kuran’da Hz. İsa’nın çamurdan bir kuş yaptığını bildirir, burada Hz. İsa’nın sanatçı yönüne, taşa ve çamura şekil verebildiğine dikkat çekilir.

Kuran’da iki dul kadının iki çocuğundan bahsedilir.Masonlukta ise iki dul kadının iki çocuğu Moşiyah ve İsa Mesih’i anlatır. Masonlar da kendilerini dul kadının çocukları olarak adlandırırlar. Bu, “Biz dul kadının çocuklarına uyacağız” anlamındadır.

Masonlukta dul kesesi vardır.Masonlar bu keseye para yardımı yaparlar ve oradan parayı dağıtırlar. Bu da Hz. Mehdi’nin dağıtacağı paraya işaret eden bir semboldür. Kadınların, dulların ve yetimlerin korunacağına da bir işarettir. Kuran’da da yetimlerin korunmasına özel olarak işaret edilir.

Masonluğun kuruluş amacı zaten Mehdiye, Moşiyah’a yardım etmektir. Bütün semboller buna işaret eder. Ama birçok alt dereceli Mason Moşiyah’a yardım edeceğini bilmez. Ancak üst derecelere erişen Masonlara Mehdi (Moşiyah) konusu anlatılır.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s