Işid, Armagedon ve mehdiyet…

Işid, Armagedon ve mehdiyet…

Işid, Armagedon ve mehdiyet...

Işid kan dökerken onlara kan dökerek yaklaşmak dünyayı daha da kaosa sokacaktır.


Günlerdir basın Obama Işidstratejisini açıklayacak, açıkladı diye meşgul ediliyor ve sonunda Obama Işid ile ilgili Amerika’nın eylem planını açıkladı.

Obama ülkesinin radikal selefi IŞİD örgütüne karşı kapsamlı bir askeri operasyon düzenleyeceğini ve örgütü yok edeceklerini tüm dünyaya duyurdu…

Her ne hikmetse Obama’nın Işid ile ilgili açıklamaları tam da 11 Eylül’ün yıldönümüne denk geldi. Yine tüm gazetelerde ve televizyonlarda Amerika’nın nasıl büyük bir terör saldırısına maruz kaldığını anlatıp duruyorlar. Oysa 11 Eylül saldırısının Afganistan’a ve Irak’a saldırma planını gerçekleştirmek için özel olarak hazırlandığını basında birçok kişi çok iyi biliyor. Ama Amerikan halkını bu saldırıların gerekliliğine inandırmak adına bu haberleri yapıyorlar. 11 Eylül’de yaşananların arka planını bu linkten seyredebilirsiniz:

http://www.mynet.com/video/sinematv/hicbir-yerde-bahsedilmeyen-11-eylul-gercegi-1225317/

Şimdi Obama Işid’e karşı da “bu terör örgütü bizi yok etmeden biz onları yok ederiz, bu arada da masum sivillere yardım edeceğiz” masallarını anlatıyor. Afganistan’da ve Irak’ta yüzbinlerce Müslüman’ın hunharca katledildiğini her nedense kimse dile getirmiyor. Amerika İşid’i yok etme adına hem kendi silah sanayisini zenginleştirecek, hem PKK’yı Ortadoğu’da bahaneyle silahlandıracak. Amerika’nın yaptığı bu. Kanla, dehşet saçarak hiçbir şey elde edemeyecekleri çok açık.

Işid’e gelince, Işid’in tankla, tüfekle, savaşla yenilmeyeceği çok açık. Işid Kuran’a değil hurafelere inanıyor, bu yüzden de Müslümanları gözlerini bile kırpmadan şehit ediyorlar. Önce Işid’in kafasını hurafelerden arındırmak ve onları gerçek İslam’a, Kuran’a döndürmek gerek. Bunu da tek yapabilecek olan Mehdiyet’tir. Mehdiyetin dışında Işid’i durdurabilecek bir güç yoktur. Ancak Hz. Mehdi başkanlığında bütün Müslümanlar tek bayrak altında toplanacaklar, ancak o zaman huzur tüm dünyaya hakim olacak. Savaşmakla huzuru bulacaklarını sananlar, terörü, katliamları önleyebileceklerini sananlar, kendileri de kan dökerek Deccal’i memnun etmekten başka hiçbir şey yapmayacaklar ve bu güne kadar da yapmadılar…

Peygamberimin hadislerinde siyah bayraklıların (Işid) Hz. Mehdi’ye biat edecekleri şöyle bildiriliyor:

Onun (siyah bayraklıların kumandanı) ASKERLERİNİN SAÇLARI VE BIYIKLARI ÇOK UZUN OLACAK, elbiseleri siyahtır ve ONLAR KARA BAYRAKLARIN ADAMIDIRLAR.  (Gaybeti Numani, sf. 303)

Horasan’dan SİYAH BAYRAKLILAR ÇIKAR VE İLYA’YA (KUDÜS’E) BAYRAKLARINI DİKENE KADAR, onları kimse durduramaz. (Celâleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zamân Mehdisinin Alametleri, s.61, hadis no: 7.3)

Büyük bir savaş olur. Neticede siyah bayraklılar galip gelir. Süfyani kuvvetleri kaçar. İŞTE O ZAMAN İNSANLAR MEHDİ’Yİ TEMENNİ EDERLER VE ARARLAR. (Celâleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zamân Mehdisinin Alametleri, s.61, hadis no: 7.26)

Siyah bayraklılar sonunda Hz.Mehdi’ye tabi olacaklar:

ve MEHDİ’NİN İTAATINA GİRERLER. (İmam-ı Suyûtî)

Fakat bunu kabul etmeyip EHL-İ BEYT’İMDEN (BENİM SOYUMDAN) OLAN MEHDİ (AS)’A VERECEKLERDİR. (Meclisî, Bihârü’l-envâr, c.51, s.87)

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s