Ahmet Davutoğlu Mehdiyet ağzıyla konuşuyor

Ahmet Davutoğlu Mehdiyet ağzıyla konuşuyor

Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin 2023 hedefine kilitlenmiş bir lider olması çok önemli.


Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun da katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstişare Kurulu toplantısında şöyle konuşmuş:

Bu teröristlere karşı şiddet meraklılarına karşı verilecek en güzel cevap birbirimizle dayanışmamızdır ve bir selam kampanyası başlatmamızdır. Buradan bütün halkımıza önümüzdeki günlerde birbirlerine selam vermeleri çağrısında bulunuyorum. Selam bizim dinimizde, ben senden eminim sende benden emin ol demektir. Yolda gördüğünüz bir kardeşinize verdiğiniz selam, o yolda birlikte yürüme iradenizi gösterir. İşyerleri tahrip edilen kardeşlerimiz yarın ilk çalışmalara başladıklarında komşulara selam versinler. büyükşehirde oturan vatandaşlarımız, komşularının nereden geldiklerine bakmaksızın, kapılarını çalsınlar ve selam olsun size desinler.

Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasında kullandığı üslup gerçekten çok güzel. Bayram mesajında da Ahmet Davutoğlu halkımıza sarılarak yayınladığı görüntülerle halkımıza olan sevgisini çok güzel göstermişti. Bütün bunların yanında Ahmet Davutoğlu’nun yine şehitlerimizin ailelerine gösterdiği ilgi, yurtdışındaki Müslümanlara gösterdiği şefkat de çok dikkat çekiyor, Davutoğlu derin imanıyla, güzel ahlakıyla, sevgi dolu olmasıyla herkese örnek oluyor.

Ahmet Davutoğlu’nun kullandığı üslup Mehdiyet üslubudur. Bu zorlu geçiş döneminde herkesin birbirine kilitlenmeye, destek olmaya, mezhep ayrılıkları olmadan kardeşçe yaşamaya çok ihtiyacı var. Küresel güçler Türkiye’yi bölmeye takmış durumda. Bu yüzden birleştirici üslup, sevgi dolu üslup kullanmak çok önemli, bu üslup tüm insanların kalbinde çok güzel bir etki bırakıyor.

Yaşadığımız dönem çok özel bir dönem. Mehdiyetin bereketi her yere yayılıyor. Hz. Mehdi’nin sevgi öğretmeni olacağı hadislerde bildiriliyor. Ahmet Davutoğlu’da sevgi üslubunu kullanarak çok güzel bir ahlak sergiliyor.

Hz. Mehdi (as) zamanında Asr-ı Saadette olduğu gibi KÜLLENMİŞ DUYGULAR BİR BİR TOMURCUKLANACAK, ÇİÇEK AÇACAKLARDIR. (el-Havi l’il-Fetava, s. 67, 68; Rahbavi, Kıyamet Alametleri, s. 162, 163)

(HZ. MEHDİ (AS)) ALLAH’IN İZNİYLE TAŞ GİBİ KALPLERİ YUMUŞATABİLECEK, KÖMÜR GİBİ RUHLARI ELMASLAŞTIRABİLECEK, ölü ruhları imanın nuruyla diriltebilecek… (El-Kavlü’l-Muhtasır, s. 24; Şaban Döğen Mehdi ve Deccal, s. 194-195)

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s