Armagedon’u kanaat önderleri önleyecek…

Armagedon’u kanaat önderleri önleyecek...

Evanjelikler tüm dünyayı kana boğacak Armagedonu çıkarmayı başaramayacaklar.


Evanjelikler tarafından büyük birArmagedon savaşı çıkarma planı olduğu ortada. Çünkü Evanjelikler kurtuluşun bu savaş ile gerçekleşeceğine inanıyorlar, planlar hep bu dünyayı kan gölüne boğacak Armagedon savaşı üzerine yapılıyor. Yazar Seral İbrahim Köprülü’nün “Armagedon’u kanaat önderi önleyecek” isimli yazısında önemli tespitler var, bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Suriye’de 2011 yılı Mart ayında başlayan ve adeta ülkeyi kan denizine çeviren rejim vahşeti sonucu ölenlerin sayısı, 5 bini çocuk, 5 bini de kadın olmak üzere toplamda 80 bini aşmış durumda.

Suriye’deki İç Savaş Bir Ortadoğu Savaşı’na Dönüştürülmek İsteniyor:

Suriye’deki savaşın büyüyüp bölgeye yayılmasını isteyen, kazananın da olmamasını isteyen “karanlık 3. eller”, ülkemizde de menfur terör saldırıları organize etmeye başlamıştır.

Reyhanlı’daki terörist saldırının arkasında “gizli servislerin, dünya çapında on yıllardır beslediği bir çok radikal grubun da imzasının olduğu” yönündeki bilgiler kamuoyuna servis edilmektedir. Dolayısıyla bu terör faaliyetlerinin amacı olarak da, Ortadoğu’daki gerek mezhepsel gerekse ülkeler arası savaşların körüklenmesi amacı güdüldüğü anlaşılmaktadır. Bazı Batılılar, Ortadoğu’da dinler arası bir savaş, yani Armagedon Savaşı’na zemin hazırlamak istemektedir.

Reyhanlı saldırısıyla hedeflenenleri madde madde özetlemek gerekirse;

1. Türkiye’nin bölgesel bir savaşa sürükletilmesi,

2. Binlerce yıllık birikim, kalite, samimiyet ve tecrübesi ile devletimiz önderliğinde kurulacak olan Ortadoğu Birliği yani İslam Ülkeleri Birliği’nin engellenmesi,

3. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü, kucaklayıcı, istikrarlı yapısının zayıflatılması,

4. Ülkemizde terörün şu anlık durmasıyla bir bahar havasına dönüştüren, çözüm süreci ve terör örgütünün geri çekilmesinin olumlu etkilerinin ortadan kaldırılması,

5. Ülkemizdeki derin ulusalcı yapılar ve Suriye’nin BAAS rejimi ittifakıyla topraklarımız üzerinde bir karmaşa yaratılması,

6. Suriye ve Türkiye’nin kardeş halkları arasında bir husumet ve düşmanlık oluşturulması ve nihayetinde Hatay’ın Türkiye’den koparılması,

7. Alevi-Sünni, Nusayri-Sünni, Şii-Sünni düşmanlığı oluşturup bölgedeki gerginliğin Anadolu’ya da yayılarak körüklenmesi,

8. Suriye ve Irak başta olmak üzere Lübnan, İran ve tüm bölgenin paramparça hale getirilmesi,

9. Ortadoğu’nun bir mezhep savaşıyla yok edilmesi hedeflenmektedir.

Ortadoğu’da Her Petrol Kuyusunun Başına Güçsüz Birer Devletçik

Prof. Dr. Nadye Mustafa, Cihan Haber Ajansı’na verdiği bir özel mülakatında Ortadoğu’nun tamamında büyük bir tehlike olduğunu yönündeki görüşlerini şu şekilde dile getirmişti:

“Mısır’da Müslüman ve Hıristiyan kartı oynanmak isteniyor. Bununla birlikte Libya’da Cezayir’de ve Tunus’ta ki, buralar Berberi hattı olarak değerlendiriliyor. Öte yandan Sudan’da, Arabistan’da ve Yemen’de mezhepsel kartlar oynanmaya çalışılıyor. İsrailli istihbaratçının dediği gibi tüm bölgenin Balkanlaştırılması projesi var. Bölgede hiçbir büyük devlet bırakılmayacak. Küçük emirliklere ve devletçiklere dönüştürülecek. Her bir petrol kuyusunun başında bir devletçik kurulacak.

Ortadoğu’nun Tamamını Yok Etmek İsteyen Karanlık Yapı

Nadye Mustafa’nın ifade etmeye çalıştığı tehlikeyi İsrail asıllı Amerikalı Neocon stratejist Daniel Pipes, The Washington Times’ta 11 Nisan’da yazdığı makalesinde şu sözleriyle teyit etmişti:

“Batılı hükümetler Beşar Esad’ın acımasız diktatörlüğünü desteklemelidir. İstemeyerek yaptığım bu önerinin arkasındaki mantık şudur: Şer odakları birbirleriyle savaştıkları zaman bizim için daha az tehlikelidirler.Bu (1) onları yerel odaklı tutar (2) birinden birinin galip gelmesini (ve böylelikle çok daha büyük bir tehlike oluşturmasını) engeller. Batılı güçler çatışmayı uzatmak amacıyla kaybeden tarafa yardım ederek düşmanlarını çıkmaza doğru yönlendirmelidir.” *

Özetle, Daniel Pipes, zamanında Kissenger’ın “İran da Irak da yenilse ne güzel olur!” sözüyle belirttiği “kazanan olmasın” isteğini, bu yazısında dile getirmiş. Pipes, Esad’ı habis ve şeytan olarak nitelendiriyor ama ‘bu şeytan bize lazım’ diyor, şeytanla işbirliği yapmalıyız’ diyor.

Bunun yanında, İngiltere’de yayınlanan The Times Gazetesi’ne konuşan İsrailli ismi açıklanmayan bir istihbarat yetkilisinin;

“Eğer Arap dünyasından aşırı dinciler orada güçlenecek ve Suriye kaosa düşecekse, bildiğimiz şeytanı, bilmeyip ne olacağını sadece hayal edebildiklerimize tercih ederiz. Yerinde duran ama güçsüz olan bir Esad rejimi bizim açımızdan daha iyi olur.” açıklamaları da Pipes’ın zalimane düşünceleriyle birebir uyuşmaktadır.

Görüldüğü üzere bazı batılı “insaniyetsiz stratejistler”, Şii, Sünni, Nusayri, Alevi, Fars, Türk, Kürt, Arap ayrımı yapmadan tüm Ortadoğu halklarını, tüm Müslümanların yok olmasını isteyen politikalar gütmektedir.

Bu oyunların bozulması için tek yapılması gereken ise, Müslümanların ortak payda ve asgari müştereklerde derhal birlik olmasıdır. Müslümanlar olarak çok uyanık, açık şuurlu ve dikkatli olmamız gerekiyor. Düşünür, gazeteci, akademisyen ve inanç sahipleri olarak, İslam ülkelerinin yok edilmesi projesi karşısında birlik olunmadığı taktirde hepimizin acılar içinde kalacağı aşikar.

Bu Şartlar Altında Ne Yapılmalı?

1. Ortadoğu’nun en itidalli, en güçlü, en samimi, en derin tecrübe ve birikime sahip ülkesi Türkiye’dir. Ağabey konumundaki Türkiye Alevisi, Sünnisi, Nusayrisi, Caferisi, Süryanisi, Katoliği, Ortodoksu ve Musevisiyle bir arada hoşgörü, huzur, sevgi ve saygıyla yaşadığı takdirde bu bütün coğrafyayı, tüm İslam alemini etkileyecektir.

2. Savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınmış olan 350 bin mülteci, ölümden, işkenceden, zulümden ve tecavüzden ancak bu şekilde kurtulmuştur. Devletimiz ve milletimiz, Allah’ın izniyle mültecilere en iyi şekilde sahip çıkacaktır. Muhacir Suriyeli kardeşlerimizi geri göndermek bir yana, Esad ve BAAS rejiminin Hatay’a yeniden sahip olma oyununu bozmak için tüm mültecilere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilmesi gündeme getirilmelidir.

3. Suriye’de, Irak’ta, Lübnan’da, Filistin’de ve daha bir çok İslam ülkesinde aynı Allah’a, aynı Kuran’a, aynı peygambere iman eden bazı gruplar kendi aralarında anlamsızca çekişmekte hatta çatışmaktadır. Bu çekişmeler derhal bitirilmeli, birlik olunmalıdır. Bu birliği sağlamada Türkiye’deki kanaat önderleri başta tüm İslam alimleri en birinci vazife olarak acilen ilgilenmelidir.

4. İttihad-ı İslam ülküsü, tüm Müslüman ülkelerde en birincil ve en acil konu olarak gündemde tutulmalıdır.

5. Müslümanlar artık savaşçılıkları değil barışçıl, samimi, hoşgörülü, sevecen, farklılıkları kucaklayan, kültürlü, sanata değer veren, kaliteye önem veren kimlikleriyle ön plana çıkmalıdır. Bunun sağlanması için de, ilmi ve kültürel bir seferberlik ilan edilerek çaba harcanması, tüm İslam devletleri ve STK’ların bu yönde çalışmaları gerekmektedir.

İslam alemi sevgi ile bir araya geldiği takdirde İslam ülkeleri aleyhinde kurulmuş tuzakların hepsi bozulacak, Müslümanlara saldırmak için bahane arayanlar da müminlerin kalitesi, aklı ve imanı karşısında mecburen geri adım atacaklardır.

Yazar Seral İbrahim Köprülü’nün yazısına ek olarak söylememiz gereken şey şudur; Armagedon’u önleyecek ve diğer kanaat önderlerine liderlik edecek kişi Hz. Mehdi’dir. Hz. Mehdi Deccal’i köşeye sıkıştırıp kan dökmesini engelleyecektir. Hz. Mehdi bunu tüm İslam aleminin başına geçerek sağlayacak, o başa geçtiğinde değil Armagedon savaşını çıkarmak, tek bir damla kan akıtmak bile mümkün olmayacaktır…

Kaynaklar:

http://seralkoprulu.com/armagedonu-kanaat-onderleri-onleyecek/

http://tr.danielpipes.org/12858/esadi-destekleyin

https://twitter.com/SrlKoprulu

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s