Ahmet Davutoğlu – 2023

Ahmet Davutoğlu: “2023’de bir cihan devletinin doğuşuna şahitlik edeceğiz”

Ahmet Davutoğlu: “2023’de bir cihan devletinin doğuşuna şahitlik edeceğiz”

Türkiye’nin bir cihan devleti olmasını hedef edinen bir başbakana sahip Türkiye.


Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ndeki konuşan Sayın Ahmet Davutoğlu, yeri geldiğinde Tayyip Erdoğan’ın da sık sık dile getirdiği büyük bir İslam Birliği’nin kurulacağından ve Türkiye’nin lider ülke olacağından şöyle bahsetti:

“2023’de bir cihan devletinin doğuşuna hep birlikte şahitlik edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti devletini bir cihan devleti yapana kadar, maziden aldığımız bu ilhamı, Hoca Ahmed Yesevi’nin, Hazreti Mevlana’nın, Emir Sultan’ın, Hacı Bayram-ı Veli’nin, Akşemseddin’in irfanını yeryüzünün her bir köşesine taşıyana kadar bıkmadan usanmadan çalışacağız.”

Yazılarımda sürekli dünyanınMehdiyete göre dizayn edildiğini anlatıyorum. Şu anda tüm dünyada Müslümanlar birbirleriyle çatışıyor gibi gözükebilir, kardeş kardeşi vuruyor gibi gözükebilir, dünya adeta bir kan gölü şeklinde gözükebilir. Ama yavaş yavaş bu görüntü değişecek, zorlu, acı dolu, feryat dolu günlerin ardından apaydınlık günler gelecek. Mehdiyet tüm dünyanın üzerine adeta güneş gibi doğacak. Müslümanlar gittikçe dinçleşecek, canlanacak ve kardeşçe birbirlerine bağlanacak, mezhep savaşları tamamen kalkacak. Bunu Hz. Mehdi başaracak.

Eninde sonunda Türkiye’nin kaderinde büyük Türkiye olmak var, lider ülke olmak var, Türk İslam Birliği’nin başına geçmek var. Olaylar sessiz sedasız ilerleyecek ve Türkiye 2023’lerde süper devlet olacak, bölge görülmemiş bir bolluk ve bereketle kaplanacak. Allah liderlik görevini Türkiye’ye vermiş, kader dakika dakika işleyecek ve bizler de bu güzel günleri Allah’ın izniyle göreceğiz. En güzeli de şu anda başta olan devlet erkanının bunun farkında olması, bu ülkü uğruna var gücüyle çalışması… Türk milletini çok güzel günler bekliyor, bize de bu müjdeyi vermek düşüyor…

Kaynak: http://turkislambirligi.weebly.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s