Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılıp başka bir hapishaneye geçirilmesi çok tehlikeli olur!

Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılıp başka bir hapishaneye geçirilmesi çok tehlikeli olur!

Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılıp başka bir hapishaneye geçirilmesi çok tehlikeli olur!

Öcalan yüzbinlerce şehidimizi katletmenin cezasını ömrü boyunca hapiste kalarak ödeyecek.


Geçtiğimiz hafta Yeni Şafak’tan Abdulkadir Selvi’nin “Türkiye Öcalan’ın konumunu tartışmalı” çıkışı oldukça ilginçti. Bildiğiniz gibi HDP ve Öcalan’ın aile çevresi de Öcalan’ın İmralı’dan alınıp bir kara cezaevine nakledilmesi talebini sürekli yeniliyorlar.

Hükümetten bazı kişiler de “çözüm sürecinde en güvenilir muhatabın Öcalan olduğunu ileri sürüp sık sık krize yakalanan sürece Öcalan’ın İmralı’dan iyi müdahale edemediğini öne sürüyorlar. Bütün bu söylenenlerin son derece yanlış olduğu ve halkı yavaş yavaş Öcalan’ın hapisten çıkarılmasına alıştırma politikası izlendiği çok açıkça görülüyor.

Öcalan’ın Bursa ya da Sincan cezaevlerinden birine nakledilmesinin son derece sakıncalı olduğu ortada. Öncelikle nakledilmesi sırasında can güvenliği olmayacağı açık, ayrıca şehirdeki kapalı cezaevlerinde de Öcalan’ın can güvenliği hiçbir şekilde sağalanamaz. Bu yüzden en doğrusu Öcalan’ın İmralı’da kalması, yerinden hiçbir şekilde oynatılmamasıdır.

Öcalan’ın hiçbir şekilde cezaevinden çıkarılması mümkün değildir, bulunduğu ortam güzelleştirilebilir, iyileştirilebilir ama dışarı çıkarılması asla söz konusu olamaz. Öcalan dışarı çıkarılırsa tüm PKK’lıların dışarı çıkarılması gerekir. Yüzbinlerce Mehmetçiği şehit eden Öcalan’ın ve PKK’lıların affedilmesi mümkün değildir. Bu yüzden ne Öcalan ne HDP’liler bu yönde en ufak bir umut bile beslemesinler.

Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılıp başka bir kara cezaevine nakledilmesi de kamuoyunda Öcalan’ın konumunda hiçbir değişiklik olmayacağı algısını yıkamaz. Öncelikle böyle bir transfer gerçekleşmeyeceği gibi böyle bir algı da hiçbir zaman yıkılamaz. Öcalan ömrünün sonuna kadar hapiste kalacak bir teröristtir, Türk milleti hiçbir zaman kendisini affetmeyecektir. Dolayısıyla Öcalan’ın dışarı çıkarılması, cezaevinin değiştirilmesi ya da kendisine ev hapsi verilmesi asla gerçekleşmeyecektir.

Çözüm sürecinde (nasıl bir çözüm süreciyse) ya da PKK’nın terör eylemlerinin sona erdirilmesinde Türk devleti Öcalan’dan medet umamaz, acizleşemez, İmralı’dan gelen emirleri bekleyemez. Hükümet içinde Öcalan’ı masum göstermeye çalışanlara karşı devlet çok dikkatli olmalı, devlet daima halkın vicdanına göre hareket etmelidir. İşid eninde sonunda PKK’nın sonunu getirecek, böylece yıllardır süren bu büyük bela Türkiye’nin üzerinden kalkacaktır.Bu arada hükümet asla Öcalan’a taviz vermeyecektir.

Kaynak: http://komunistkudristantehlikesi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s