“PKK’yı yalancı, hakir ve aşağı göstermeyin” diyen Deniz Ülke Arıboğan’a cevap!

“PKK’yı yalancı, hakir ve aşağı göstermeyin” diyen Deniz Ülke Arıboğan’a cevap!

Işid’in karşısında kuyruğunu kıstıran PKK’ya ne hikmetseTürk milletinin değer vermesi isteniyor!


Deniz Ülke Arıboğan bir konuşmasında “PKK’ya çekiliyorsunuz dediniz ama çekilmediniz deniyor. PKK’yı yalancı hakir aşağı göstermeyin” demiş. Ayrıca “PKK ile hükümet birbirine güvenmeli” demiş.

Şimdi soruyorum Deniz Ülke Arıboğan’a, tam 40.000 askerimizi şehit eden PKK’yı nasıl yalancı, hakir ve aşağı göstermeyelim? Ne yapalım yani, Deniz Ülke Arıboğan’a göre PKK’yı göklere mi çıkaralım? Acaba Deniz Ülke Arıboğan bu düşüncelerini gidip şehit ailelerinin yüzüne söyleyebilir mi çok merak ediyorum.

Ayrıca PKK ile hükümet neden birbirine güvenecekmiş! Adamlar kahpece askerimizi sırtından vuruyor, biz de onlara güvenecekmişiz öyle mi? Onlara masaya oturacakmışız, aman çözüm sürecine zarar verecek hiçbir davranışta bulunmayacakmışız! Bunlar Türk devletini iyice ödlek, korkak, akılsız ve şahsiyetsiz bir devlet yerine koyuyorlar. Anayasa ile idare edilen legal devletimiz kahpe bir terör örgütüne mi güvenecek, onlarla mı müzakere yapacak?

Deniz Ülke Arıboğan’a göre devletimizin PKK’ya kendini ispat etmesi gerekmiş! Acaba neden böyle bir fikre kapıldı? Kahpece saldıran, İşid’den it gibi kadın kılığında kaçan, Türkiye dışında hiçbir ülkeye kafa tutamayan PKK’ya neden Türkiye bu kadar değer verecekmiş?

Deniz Ülke Arıboğan yine bir konuşmasında AK partinin çözüm sürecini yönetirken uluslararası konjoktürü de göz önünde bulundurması gerektiğini söylemiş. “Bugün artık Kürt meselesi sadece Türkiye’den ibaret değil, tüm dünyanın ana konsantrasyon noktası, yani Ortaoğu, Doğu Akdeniz, kocaman bir jeopolitik havzanın ortasında bir yerde şimdi Kürt meselesi var. Dolayısıyla bu barış sürecini sadece muhatap aldığınız kesimle yürütemezsiniz, onun uluslararası uzantılarını dikkate almak zorundasınız” diye de eklemiş.

Türkiye neden kendisini bölmek isteyen ülkeleri (PKK’nın uluslararası uzantılarını) kaale alsın?  Adamlar Türkiye’yi 20 parçaya bölmeye nerdeyse and içmişler, ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar. PKK ve Öcalan’da şımardıkça sımarıyor. Arsız isteklerinin önü arkası kesilmiyor. Yok Öcalan’a sekreterya verecekmişiz, yok denize nazır bir villaya çıkaracakmışız, yok PKK’yı hakir görmeyecekmişiz! Bunlar herhalde tam anlamıyla hayal dünyasında yaşıyorlar. Türk milletini saf, Türk devletini de oldukça şahsiyetsiz görüyorlar anlaşılan. Peki neden o zaman tam 30 yıldır PKK ile savaşıyoruz, neden topraklarımızı böldürmemek için tam 40.000 şehit veriyoruz? Hiç düşündünüz mü bunu? Bunlar Türk milletinin ve devletinin kararlılığının farkında değiller anlaşılan. Topraklarımızda Komünist bir Kürt devleti kurdurmayacağız o kadar! Bu kadar basit ve net. Türkiye’yi bölmeye ve parçalanmaya götüren bir çözüm sürecini kabul etmiyoruz biz. Hiç bir Türk vatandaşı kabul etmiyor. Gerekirse 70 milyon şehit düşeriz, yine de topraklarımızı böldürmeyiz.

Deniz Ülke Arıboğan İran’da olsa böyle konuşabilir mi, peki ya Rusya’da, ya Almanya’da olsa? PKK İran’ın, Rusya’nın ya da Almanya’nın topraklarını bölüp orada kendi devletini kurabilir mi, kendi paçavrasını dalgalandırabilir mi, kendi dilinde eğitim yaptırabilir mi? Başka ülke söz konusu olduğunda böyle bir düşüncenin gerçekleşmesi imkansız bir hayal gibi gözükürken her ne hikmetse Türkiye’de olduğunda bu hayal onlara gerçekleşecekmiş gibi gözüküyor. Sanki Türkiye çok kolay lokma, her bir taraftan bastırırlarsa bu işi kotaracaklarmış hissine kapılıyorlar. Oysa çok yanılıyorlar. Dedikleri gibi olsa askerimiz tam 30 yıldır savaşmazdı, tam 40.000 şehit vermezdik, bu gerçeği bir türlü göremiyorlar.

“Halklar sokağa dökülürse yapacak bir şey yok, nereye kadar adam öldüreceksiniz” diyor Arıboğan. Dağa çıkan kalleş PKK’dır, Kürt kardeşlerimiz Türkiye‘de bizimle kardeşçe yaşamak istiyor. Onlar da bu dinsiz imansız, kalleş PKK’dan yaka silkiyorlar. Dolayısıyla askerimiz kalleş PKK ile savaşıyor, Kürt kardeşlerimizle değil. PKK ile Kürt kardeşlerimizi aynı kefeye koymayı bıraksınlar artık, çünkü bu oyunları kimse yutmuyor.

PKK Komünist, Marksist Stalinist bir örgüt olduğu için asla silahını bırakmayacaktır. Türk topraklarında Komünist bir Kürdistan kurulmadıkça, Öcalan’ı da başa geçirmedikçe asla geri adım atmayacaklardır.Dolayısıyla ortada son derece hayali, Türk milletine yutturulmaya çalışılan bir çözüm süreci vardır. Deniz Ülke Arıboğan tüm cihan devletleri bir araya da gelse, PKK’yı terör listesinden çıkarıp silahlandırsalarda Türkiye’nin asla PKK’ya ve Öcalan’a boyun eğmeyeceğini bilmelidir. Kalleş PKK eninde sonunda İşid’ten it gibi kaçtığı gibi Türkiye’yi de terk edecektir. Batıl bir inanç, kahpe bir eylem eninde sonunda yenilmeye, yok olmaya ve başı ezilmeye mahkumdur.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s