Öcalan’a “ideolojik olarak rehber ve lider” diyen Etyen Mahçupyan’a cevap

Öcalan’a “ideolojik olarak rehber ve lider” diyen Etyen Mahçupyan’a cevap

Öcalan’a “ideolojik olarak rehber ve lider” diyen Etyen Mahçupyan’a cevap

Etyen Mahçupyan Öcalan için söylediği sözlerle herkesi şok etti.


Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun baş danışmanıEtyen Mahçupyan geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında “Öcalan gerçekten ideolojik olarak bir rehber ve lider. O dünya çapında bir problemin taşıyıcısı, lideri ve bu sorunu çözerse tarihe geçecek bir insan. Abdullah Öcalan’a bir şey verilmesine gerek yok, o alıyor zaten. Kendisini karizmatik hale getiriyor” diyerek bizleri adeta şoka soktu.

Öcalan neymiş de bizim haberimiz yokmuş,PKK sorununu çözerse tarihe geçecekmiş! Bunun için tam 15 yıldır canla başla çalışıp(!) Kürt gençlerimizi dağa kaldırıyor ve binlerce askerimizin şehit edilmesine liderlik ediyor herhalde!

Bir ülkenin başbakanının baş danışmanı bir televizyon programında tam 40.000 askerimizi katletmiş kalleş bir örgütün liderine övgüler yağdırıyor, onu karizmatik bir lider olarak gösteriyor, “istediğini alıyor” diyerek, “tarihe geçecek bir lider” diyerek oldukça güçlü imajı çiziyor. Ve koskoca Türkiye’de buna hiç kimse sesini çıkarmıyor! Ne CHP’den ne MHP’den ne de AKP’den sesler yükselmiyor!

Şimdi soruyorum size, binlerce askerimizi gencecik yaşında toprağa gönderen Öcalan’ın nasıl bir karizması olabilir?  Binlerce domuz kokulu bitli PKK sürüsünün liderinin nasıl bir karizması olabilir?Başbakan baş danışmanı nasıl Öcalan’ın karizmatik bir lider ve rehber olduğunu açıklayabilir? Öcalan zaten kendisini böyle güçlü gösteren devlet adamları, danışmanlar ve basın yüzünden bu hale geldi. Yakalanıpİmralı’ya konduğunda “ben devletin emir eriyim, beni kullanarak PKK’yı bitirebilirsiniz, onlara silahı bıraktıracağım” diye sudan çıkmış balığa dönen Öcalan bu tavizler sonucunda şımardıkça şımardı, göklere çıkartıldıkça çıkartıldı, ve sonunda da örnek bir lider oldu! Öyle ki sanki Öcalan olmasa Türk devleti PKK karşısında çaresiz ve bitap kalacak! Koskoca Türkiye’yi kalleş örgütün lideri, eli kanlı Öcalan kurtaracak!

Türk devleti ne Öcalan’a ne de PKK’ya karşı bu kadar aciz olmamalı, yumruğunu masaya vuran bir hükümet olmalı bunların karşısında. Titrek titrek konuşan, Öcalan’ın bitmek bilmeyen isteklerine “aman çözüm sürecine zarar gelmesin” diye ürpertiyle boyun eğen bir hükümet olmamalı bunların karşısında!

Başbakan Davutoğlu’ndan rica ediyoruz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan rica ediyoruz. Kamuoyunu ve şehit ailelerini çok rahatsız eden bu tarz söylemelere asla izin vermesinler. Öcalan Türk devletinin kurtuluşu değildir. Ayrıca Öcalan Komünist Kürdistan’ı kurmadıkça asla rahat etmeyecek, PKK’da bu amacına ulaşmadan silahını bırakmayacaktır. Defalarca söylememize rağmen Öcalan’ı itibarlaştırma politikasından artık vazgeçsinler. Eğer yürekleri varsa tam 40.000 şehidimizin ailelerini toplayıp Öcalan’la ilgili bu düşüncelerini onlara açıklasınlar! Bakalım nasıl bir tepki alıyorlar.

Bu toplum hiçbir zaman Öcalan’ı karizmatik bir lider olarak görmeyecektir.Öcalan bu toplumun gözünde yalnızca eli kanlı, azılı, vicdansız bir katildir. Yüzbinlerce masum yavrumuzun öksüz kalmasının nedenidir. Yüzbinlerce ana ve babanın her gün evlatlarının mezarı başında ağlamasının nedenidir. Bu yüzden devlet yetkililerinden kimse, basından kimse, Öcalan’a böyle övgüler yağdırmasın, bunu yapan halkın gözünden düşer, bunu yapan kendi itibarını zedeler. Bunu yapanlar, Öcalan’ı hapisten çıkarmaya çalışanlar, bu ülkeyi böldürme yolunda adımlar atanlar hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar bunu böyle bilsinler. Azılı bir katili hapisten çıkarıp Komünist Kürdistan’ın nitelikli ve karizmatik (!) başbakanına dönüştüremeyecekler!

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s