Hz. Mehdi’nin geleceği tüm kutsal kitaplarda müjdeleniyor…

Hz. Mehdi’nin geleceği tüm kutsal kitaplarda müjdeleniyor…

Hz. Mehdi’nin geleceği tüm kutsal kitaplarda müjdeleniyor…

Hz. Mehdi sevgi, şefkat ve merhamet insanı olacak.


Yıl 2015… Ahir zamanda yıllar hızla akıp gidiyor ve Hz. Mehdi’nin çıkışı giderek yaklaşıyor. Peygamberimizin bildirdiği alametlerin hepsi gerçekleşti. Ortadoğu’da yaşanan tüm bu karışıklıklar, kan dökmeler, Işid’in çıkışı, yurtlarından sürülen zavallı insanlar, Müslümanların birbirine düşmeleri hep bir insanın çıkışı için, hep bir insanın tüm dünyada yaşanan bu zulmü bitirmesi için. Hz. Mehdi “hidayet verici” sıfatıyla gelecek ve güçlü imanıyla, samimiyetiyle insanların hidayetine vesile olacak. O güzel günler çok yakın. Tüm Müslüman âleminin bu müjde ile sevinmeleri gerek.

Hz. Mehdi’nin zuhuru Allah’ın vahyi olan kitaplarda şöyle müjdeleniyor:

Naim buyurdu ki: Ben Hz. Mehdi (as)’ı Peygamberlerin suhufunda (sahifelerde; Adem, Şit, İdris ve İbrahim Peygamberlere indirilen sahife şeklindeki kitaplarda) şöyle bulurum: “Hz. Mehdi (as)’ın amelinde ne zulüm ne de ayıp yoktur.” (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sf. 21)

Peygamberlere dair olan kitaplarda, “Hz. Mehdi (as)’ın işi zulüm ve kötülük değildir” şeklinde işaret edilmiştir. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, sf. 49)

İbni Münavi diyor ki: “Danyal (as)’ın kitabında şöyle yazılıdır.“… Hz. Mehdi (as) çıkacak ve Allah-u Teala daha önce fesada uğrayanları ve iman ehlini onunla kurtaracaktır. Sünnetler onunla ihya edilecek…(Bu hadis Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman isimli kitabın Süleymaniye Kütüphanesi’nde bulunan el yazılı birnüshasında mevcuttur.)

Allah’ın vahyi Kitaplarda, binlerce yıl öncesinden Hz. Mehdi’nin çıkışı ile ilgili tariflerin olması, bu olayın çok önemli olduğunun bir başka delilidir. Ahir zamanda, kıyamete yakın bu dönemde, Allah’ın son uyarıcı ve müjde verici olarak gönderdiği elçisi Hz. Mehdi’nin vasıflarını ve faaliyetlerini bilmek son derece önemli, ayrıca tüm müminleri müjdelemek çok önemli…

İmam-ı zaman (Hz. Mehdi (as))’ın bereketiyle insanların kalpleri karşılıklı sevgi ve birlikle dolacaktır. (Bihar-ul Envar, cilt 53, sayfa 187; Mikyaal al-makaarem, cilt 1, sayfa 52)

(Hz. Mehdi (as) zamanında) sevgi ve şefkat dünyanın köşe bucak her yerine hâkim olacaktır. (İkbal’ul-a’mal sayfa 507; Bihar-ul Envar, cilt 21, sayfa 312)

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s