Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölmenin diğer adıdır!

Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölmenin diğer adıdır!

Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölmenin diğer adıdır!

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlık sisteminde değil İttihad-ı İslam’da kararlı olmalı.


Başkanlık sistemini yıllardır kim savunuyor, kim Türk devletine dayatıyor: Öcalan ve derin devletler…

Amaçları başkanlık sistemini Türkiye’ye getirerek Türkiye’yi parçalara ayırmak, ciddi otorite boşlukları meydana getirmek ve Türkiye’yi bölüp küçük parçalara ayırmak!

Türkiye için yıllardır aç kurt gibi onu bölmek isteyen ülkeler çevresindeyken başkanlık sistemine geçmek son derece tehlikeli. Aylardır ben ve benim gibi vatanını seven yazarlar bu konuya dikkat çekiyoruz. Ama bazı yazarlar çoktan Türkiye’ye başkanlık sistemi gelmiş gibi konuşuyor ve yazıyorlar. Hemen yenilmişler, hemen toprakları vermişler. Onlara kalsa Güneydoğu kaybedilmiş zaten, “bırakalım gitsin” gözüyle bakıyorlar.

Tekrar söylüyorum. Başkanlık sistemi Türkiye’yi parçalamanın diğer adıdır! Türk halkının %80’inden fazlası karşı başkanlık sistemine. Öcalan’ın dayattığı başkanlık sistemine geçilmek istenirken hiç soruluyor mu Türk halkına? “Türk halkı buna karşı” diyoruz, bas bas bağırıyoruz, ama duyan yok!

Başkanlık sistemine geçiş dayatması yeni değil, Özal döneminden beri bastırıyorlar. Ama bir türlü başaramadılar. Şimdi seçim sürecinde karşılıklı menfaatler doğrultusunda bu işi oldu bittiye getirecekler gibi gözüküyor. Ama Türk halkı saf değil, başkanlık sistemine asla müsade etmeyecektir.

Bakın başkanlık sistemiyle yönetilen ülkelere, şu anda ne durumdalar.Orta ve Güney Amerika ülkelerinin büyük kısmı, Kenya, Tanzanya, Uganda, Sudan, Nijerya, Zambiya, Sierra Leone gibi bazı Afrika ülkeleri, İran, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Ermenistan, Afganistan gibi ülkeler Başkanlık sistemiyle yönetiliyorlar.  Başkanlık sistemi geldikten sonra anti demokratik uygulamalar ve otoriter rejime kaymalar gelir. Özellikle bazı ülkelerde başkanlık sistemi yerini dikatörlüklere ve askeri rejimlere bırakmıştır.

Öcalan’ın özerklik, federasyon ve başkanlık sistemi diye tutturmasının amacı en kolay bu şekilde Türkiye’yi bölecek olmasıdır. Yıllardır asla vazgeçmeden ve silah bırakmadan savaşan ve Güneydoğu’da nefes aldırmayan PKK’nın ve Öcalan’ın amacı her ne pahasına olursa olsun Güneydoğu’da Komünist Kürdistandevletini kurmaktır. Türkiye’yi parçalamak ve Komünist Kürdistan adı altında bir ülke kurmak Öcalan’ın en büyük idealidir. Şimdi aradan yıllar geçmesine rağmen hala bu idelalini gerçekleştiremediği için artık sabrı taşmış durumdadır, sürekli şımararak devlete yeni dayatmalarda bulunmaktadır.

Türk milleti topraklarını küçük küçük parçalara bölecek başkanlık sistemini asla kabul etmemektedir. Türk hükümeti adımlarını bu yönde atmalı ve halkın sesini mutlaka dinlemelidir. Güneydoğu’yu savunmak adına yüzbinlerce şehidimiz hiç düşünmeden şehit düştü! Ne uğuna? Öcalan’ın dayatmasıyla bu ülke bölünsün diye mi? Tekrar söylüyorum. Devletini sevenler, topraklarını sevenler, ülkesini sevenler susmasınlar! “Başkanlık sistemi bölünmedir, Türkiye’nin felaketidir, parçalanmasıdır!” diye haykırsınlar.

Kaynak:

http://komunistkudristantehlikesi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s