Hz. Mehdi ve talebeleri güzel giyinecekler…

Hz. Mehdi ve talebeleri güzel giyinecekler…

Hz. Mehdi ve talebeleri güzel giyinecekler…

Hz. Mehdi talebeleri kalabalıklar içinde tanınmayacaklar…


Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde Hz. Mehdi’nin çevresinde çok küçük bir topluluk yavaş yavaş oluşacak, birkaç eksilecek, birkaç çoğalacak. Ama bu sayı hiçbir zaman binlere varmayacak. Peygamberimiz Hz. Mehdi’ye tabi olacak bu ihlaslı, her şeyden vazgeçip Allah’a, İslam’a, Kuran’a ve hizmete yönelen gençlerin sayısının 313 kişi olacağını söylüyor.

Hz. Mehdi’nin talebelerini anlatan çok fazla hadis var. Peygamberimiz hadislerinde Hz. Mehdi talebelerinin seçilmiş kişiler olacağından, eğitimli ve kültürlü olacaklarından ve mübarek insanlar olacaklarından şöyle bahsediyor:

O’NUN (HZ. MEHDİ (AS)’IN) YANINA GELENLER KAÇINILMAZ OLARAK SEÇİLECEKLER, ayrılacaklar ve elenecekler. Büyük çoğunluğu bu elemeden geçemeyecek. (Gaybet’ül Numani, Bölüm 12, Sayfa 299)

Hz. Mehdi (as)’ın YARDIMCILARI ASİL VE EĞİTİMLİ OLACAKLAR.(El-Melahim ve el Fitan, sayfa:205)

Ata b. Said’den İbni Eşaz’ın emir olduğu günlerde Abdurrahman el-Hadrami hutbesinde şöyle diyordu: Rasulullah (sav)’den şöyle rivayet ettiğini işittim: “ÜMMETİMİN SONUNDA ÖYLE KİMSELER OLACAK Kİ ÜMMETİMİN İLKLERİNE VERİLEN SEVABIN AYNISI ONLARA DA VERİLECEKTİR. Fitne ehliyle (fikren) mücadele ederler ve münkerden nehyederler.” (İbn Hacer Askalani, Metalib-u Aliye)

Peygamberimiz ayrıca bir hadisinde Hz. Mehdi ve talebelerinin üzerine bereket yağacağını, onların güzel giyineceklerini şöyle anlatıyor:

İmam Cafer-i Sadık dedi ki: “Gökyüzünden -Yüce Allah’ın Beni İsrail içinde Eyüp Peygamber (a.s)’ın üzerine yağdırdığı gibi- MEHDİ’NİN VE YARDIMCILARININ ÜZERİNE ALTINDAN VE MÜCEVHERLERDEN YERYÜZÜNÜN ZENGİNLİKLERİ YAĞACAKTIR. MEHDİ DE BUNU DAĞITACAKTIR” (Beklenen Mehdi, Allame Muhammed Bakır el-Meclisi, Biharul Anwar İngilizce Tercümesi, Cilt 13 (Eski Baskı)/ Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı), Gaybet Kitabı, İmam Mehdi – On İkinci İmam, Bölüm II, Tercüme eden, Seyyid Athar)

Hadislerden Hz. Mehdi’nin ve çevresinde toplanacak gençlerin son derece modern, asil, kültürlü, derin imanlı, güzel ahlaklı, fedakâr ve çok çalışkan olacaklarını anlıyoruz. Onlar çok hayırlı bir ümmet olacaklar, kalpleri Allah sevgisiyle öyle dolup taşacak ki bu sadece içinde bulundukları topluma değil bu sevgi tüm dünyaya yayılacak. Allah onların samimiyetine karşılık dünyaya son kez İslam’ı hâkim edecek. İnşaAllah bizler de o güzel günleri gören müminlerden oluruz.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s