Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’dan evliya gibi sözler…

Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’dan evliya gibi sözler…

Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’dan evliya gibi sözler…

Allah bu mübarek insanlara kızlarıyla birlikte cennette güzel bir hayat nasip etsin inşaAllah.


Tüm Türkiye’yi şaşırtan bir insan Mehmet Aslan. Aslında şaşırmamak gerekiyor ama böyle inançlı, böylesine Allah’a yakın, böylesine Allah’tan razı insanlar nadir bulunduğu için şaşırıyor insanlar. Hâlbuki Mehmet Aslan tavırlarında ve konuşmalarında ne kadar samimi bir mümin olduğunu, ne kadar güzel bir Kuran talebesi olduğunu ortaya koyuyor. Bakın neler söylüyor:

“30 yıldır uğraş veriyorum, egomu mümkün mertebe sıfırlamaya çalışıyorum.Yıllarca mücadele ettim nefsimle, hep güzellikleri aradım.”

“Bir insan, toprağa bir tohum eker. O tohumun bir fidan, bir gül, bir ağaç olabilmesi ve meyve verebilmesi için zaman gerekir. Ama o tohumu ekmezsen, o neticeye ulaşamazsın. Bu istemektir. Ama tek başına istemek de yetmez. Sulayacaksın, çapalayacaksın, bakımını yapacaksın. Güneş görecek, belli bir zaman geçecek. Meyveye ancak o zaman kavuşabilirsin. Aynı şey insanlar için de geçerli. İnsan değişmek istiyorsa, iyiye, güzele yönelmek istiyorsa kalbine sevgi tohumu ekmeli.

“İnsan değişmek istiyorsa bir arayışa giriyor, bu yol mürşitsiz olmaz. Kendi başına arayarak bulamaz. Seni değiştirecek olan kişi, gelir seni bulur ve toprağa ekilen tohum gibi senin kalbine güzel bir düşünce eker. Sende o güzel düşünceye us verirsin. O güneş, mürşidin kendisi, sizin değişim ve dönüşüm süreci içerisindeki yaptığınız bütün eksiklikleri, hataları, kusurları size bir bir anlatır. Mürşit olmadan olmaz. Siz kendiniz kapıyı bulamazsınız, mürşit size kapıyı gösterir, siz gidersiniz. Yaşayacaksınız, düşeceksiniz, kalkacaksınız, canınız yanacak, ciğeriniz parçalanacak, her gün ağlayacaksınız ama yine de“Her halimize şükürler olsun!” diyeceksiniz. Allah’ın hiçbir şeye ihtiyacı yok. O’nun bizden istediği tek şey samimiyet.

Ölümün bir son değil başlangıç olduğunu da söylüyor Mehmet Aslan… Konuşmalarını dinlediğinizde gerçekten samimiyeti yakalamış bir mümin olduğunu görüyor insan. Demek ki Allah onu seçmiş, samimi bir kuluyla karşılaştırmış ve onun da hayatı değişmiş. Öyle güzel eğitmiş ki kendisini böyle büyük bir imtihan karşısında samimiyetini, tevekkülünü, kadere olan teslimiyetini en güzel şekilde, tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde ortaya koymuş.

Ne diyor Allah ayetinde “kaldıramayacağınız yükü yüklemeyiz” diyor, “her zorlukla beraber bir kolaylık vardır” diyor, “Biz her şeyi bir kader ile yarattık” diyor. Peygamberler Allah’ın en sevdiği kulları ama onlarda türlü türlü, hem de çok şiddetli imtihanlardan geçiyorlar. Yine de her seferinde Allah’a teslim olup büyük bir sevgiyle O’na yöneliyorlar. Ne mutlu ki Özgecan’ın babası da peygamber sabrı ve tevekkülü gösterebiliyor.

Özgecan cennet için yaratılmış bir insandı, Allah onu çekip yanına aldı. Bu kısacık dünya sonsuz cennete ve sonsuz cennete bağlanıyor. Sonuçta bir göz çarpması gibi geçen hayatın aslında bir değeri yok. Bu dünya ancak Allah için yaşanırsa, imanla yaşanırsa bir anlam kazanıyor. Yoksa milyonlarca insan içi boş bir hayatla, imansız bir ruhla bu dünyadan göçüp gidiyorlar. Özgecan şimdi cennette, tüm masumiyetiyle, güzelliğiyle, orada sonsuz mutluluk içinde.

Ne mutlu ki Özgecan’ın babası Mehmet Aslan bu gerçekleri çok iyi bilen, kalbine yerleştirmiş bir insan. Ne mutlu ki ona, Allah onu veli bir kuluyla tanıştırmış ve böylesine derin bir iman vermiş. Allah ona da cennet nasip etsin, onu kızına cennet bahçelerinde kavuştursun inşaAllah.

De ki: “Size bundan daha hayırlısını bildireyim mi? Korkup sakınanlar için Rablerinin Katında, içinde temelli kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler, tertemiz eşler ve Allah’ın rızası vardır. Allah, kulları hakkıyla görendir.” (Ali İmran Suresi, 15)

Allah dedi ki: “Bu, doğrulara, doğru söylemelerinin yarar sağladığı gündür. Onlar için, içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler vardır. Allah onlardan razı oldu, onlar da O’ndan razı olmuşlardır. İşte büyük ‘kurtuluş ve mutluluk’ budur.” (Maide Suresi, 119)

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s