PKK’lı bir kadının itirafları…

PKK’lı bir kadının itirafları…

PKK’lı bir kadının itirafları…

 

Öcalan’ın bırakılması ve Komünist Kürdistan’ın kurulması mümkün değildir, boş yere savaşıyorlar.


PKK’ya katılan kadınları en çok etkileyen aldıkları Materyalist eğitimin yanında kadın olarak güç kazanmak.Güneydoğu’da erkek esaretinden çıkıp, evdeki kölelikten kurtulduğuna, ezilmekten kurtulduğuna inanan, eli silahlı, sözü geçen ve erkeklerle eşit seviyede olduğunu hisseden ve eli kanlı bir teröriste dönüşen PKK’lı kadınlar bunlar…

Ne diyor Murat Karayılan bir röportajında “Bizim kadına bakış açımızda ve kadının militanlaşmasında evde çocuk besleme, ekmek yapma ve erkeğe hizmet etme cenderesinden kadının adeta isyan edercesine dağa çıkması birçok toplumsal kesimi etkiledi. Her şeyden önce kadının kendi gücünü göstermesini sağladı. Ondan sonra erkeğin “kadın tek başına bir şey yapamaz, bir yere gidemez, konuşamaz, savaşamaz, iş yapamaz” biçimindeki yargısını yerle bir etti. Bizde cins mücadelesi meşrudur. Kadınlar kendi içlerinde örgütleşir ve erkek egemenliğine karşı tavır alırlar; tavır alma hakkına sahiptirler. Erkek egemen bakış açısı ile olgulara, olaylara yaklaşımda eleştirel tutum almayı geliştirirler. Biz de yönetim olarak bunun önünü açarız. Çünkü kadının bir kere erkeğin gölgesinden çıkması lazım. Özgürleşmesi için iradesini ortaya koyması lazım.”

“Bizim en değer verdiğimiz şey eğitimdir” diyor Karayılan. Dağlarda, buz gibi soğukta PKK’lılar kendi çarpık davalarına sahip çıkmaları için yoğun bir eğitime tabi tutuluyorlar. Darwinist, materyalist eğitimle beyinleri yıkanıyor. Kadın PKK’ya katılıp dağa çıktığında yobaz zihniyetin altında ezilen şahsiyetini, gücünü, kuvvetini, kadınlığını yeniden kazandığına inanıyor.

22 yıl önce PKK’ya katılan Hacer Zagros anlatıyor:Ayrıca küçük, feudal bir ortamdan geldim. Belli bir yere kadar serbestlik vardı, ama bir düzeye ulaştıktan sonra toplum ve aile sınırları başladı. Bu yaşamda bireysel olarak hem bir kadın hem bir Kürt olarak farklı olmak istedim. Belli bir yaştan sonra toplum sınırları başladı. “Sen kadınsın, senin düzeyin ne kadardır? Senin yerin mutfaktır…”O cümle beni çok etkiledi.

Partiye 1989’da katıldım ve Bekaa’ya “Mahsun Korkmaz Akademisi’ne gittim. Serbest bir yaşam içine girdim. Kadın ve erkek eşitti. Beraber spor yapıyor. Yönetimde eşit rol alıyorduk. Kadın her yerdeydi. Bu hareket insanı büyütüyor. Bu hareket gelişkin bir kadın yaratıyor. Normal toplum psikolojisi kadını tüketirken, ideolojik enerji kadına büyük bir moral veriyor.

Örgütte cins kotası yüzde 40’tır. Bu kendiliğinden oluşan bir şey değildi. Bir mücadelenin sonucunda gelişti. Ağır bedeller ödendi.

Bu yaşam serttir ama özgürlük bir amaç ve o amaç için bir kararlılık olduğunda doğanın, coğrafyanın zorlukları ile bir bütünleşme yaşanıyor. … Buraya ilk geldiğimde hem fiziksel hem biyolojik olarak elbette ben zorlandım. Fakat zamanla o aşıldı. Fiziğim güçlendi. Böylece coğrafyaya uyum sağladım ve bu beni daha da güçlendirdi. Burada önemli olan özgür yaşama duyulan aşktır.

Burada bağnaz zihniyet altında ezilen Güneydoğu’lu Kürt kadınların nasıl beyinleri yıkanarak, eşit olduklarına inandırılarak dağa çıktıklarına tanık oluyoruz. Bir değil, bin değil, binlerce kadın terörist…Uydurma hadislerle kadını yok sayan, onu adeta erkeğin kölesi haline getiren, kadını günah yüklü gören, aşağılayan yobazların nasıl büyük bir zarar verdiğine tanık oluyoruz. Yobazların ağır baskısı sonucunda binlerce kadın militan dinini tamamen terk edip azılı eli kanlı bir teröriste dönüşüyor. “Biz öldürmesek, onlar bizi öldürecek” diyor. Ve hiç çekinmeden, gözünü bile kırpmadan Mehmetçiği şehit edebilecek kadar korkunç bir katile dönüşebiliyor. Yazıma ikinci bölümde devam edeceğim.

Kaynak:

http://bagnazliknedir.blogspot.com.tr/

http://komunistkudristantehlikesi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

 

 

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s