HDP’nin seçimlere parti olarak girmesinin arka planı başkanlık sistemini getirmektir!

HDP’nin seçimlere parti olarak girmesinin arka planı başkanlık sistemini getirmektir!

Meydan gazetesinden Ömer Şahin yazısında HDP’lilerin barajın altında kalsalar da kalmasalar da kendilerini her türlü karlı gördüklerini ifade etti ve ismini vermediği bir HDP’linin kulislerde konuşulan iddiasına yer verdi. HDP’li kişinin “baraja takılırsak Atatürk’ün yaptığı gibi yapacağız. O nasıl İstanbul hükümetine karşı Ankara hükümetini kurdu, biz de Diyarbakır’da kendi meclisimizi toplarız.” dediği iddia edildi.

Tabii bu illegal meclisin Türkiye’de geçerli olmayacağı ortadadır. Fakat burada asıl önemli konu HDP ile AKP’nin anlaşmış olma ihtimali konusudur. HDP’nin AK Partiile anlaştığı her yerde konuşuluyor. HDP parti olarak giriyor seçimlere. Oysa bağımsız girse kazanacak. Fakat parti olarak kazanamayacakları belli. Bu riski kabul etmelerinin nedeni AK Partiye oyları kaydıracak olmaları. Bunun sonucunda da AK Partiye başkanlık sistemini dayatacaklar, Öcalan’ın ve PKK’lı katillerin bırakılmasını isteyecekler. Bir nevi aralarında danışıklı dövüş olduğu söyleniyor.

HDP’lilerin hesaba katmadığı bir durum var. Bütün bu taleplerin Türkiye’de gerçekleşmesi mümkün değil. Türkiye’ye ne başkanlık sistemi gelir ne de Öcalan serbest bırakılır. Türk milleti başkanlık sisteminin bölünme planı olduğunun farkında. Bu yüzden bu plan gerçekleşmeyecek. Öcalan’ın da başkanlık sistemi ile dışarı çıkma, ülkemizi bölüp parçalama planı onun için ancak bir hayal olarak kalacak.

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s