PKK Güneydoğu’da hâkimiyet sağlamışken, nasıl seçimler yapılabiliyor?

PKK Güneydoğu’da hâkimiyet sağlamışken, nasıl seçimler yapılabiliyor?

PKK korku eylemlerine hız verip seçmeni baskı altına alıyor.


Geçen gün Siirt’te AK Parti Genel başkan yardımcısı ve Siirt milletvekili adayı Yasin Aktay’ın fotoğrafının yer aldığı seçim otobüsüne saldırı düzenlendi. Yasin Aktay son zamanlarda “hiçbir zaman istediğiniz özerkliği alamayacaksınız” açıklamalarını yapmıştı ve PKK’nın Marksist ideolojisine dikkat çekmişti.

Şimdi soruyoruz devlet yetkililerine, AK Parti seçim otobüsleri bileGüneydoğu’ya giremezken, PKK Güneydoğu’da kendi mahkemelerini kurmuşken ve devlete meydan okuyorken nasıl Güneydoğu’da seçim yapılacak? PKK üstelik halkın oylarını açık olarak vermesini istiyormuş. Önce gözdağı veriyorlar, ölümle tehdit ediyorlar, sonra da açık oy kullanacaksınız diyorlar. Güneydoğu halkı nasıl başka partiye oy versin?

Sürekli söylüyoruz, dilimizde tüy bitti artık. PKK Güneydoğu’yu adeta teslim almış durumda! Yolları kesmiş, köşeleri tutmuş. Güneydoğu’da Milletvekili adayları otobüslerinin taşlandığını, tehdit edildiklerini, afişlerini yapıştıramadıklarını anlatıyorlar. Şimdi bu şartlarda nasıl seçim yapılıyor? Halktan nasıl özgür iradesiyle oy vermesi bekleniyor.

Devlet bu şartlar altında seçimi ertelemeli. Devlet önce vatandaşın üzerindeki baskıyı kaldırmalı.Özgür şartları sağlamalı, PKK’nın hâkimiyetine son vermeli. PKK Kalaşnikof silahı halka doğrulturken halk nasıl özgür iradesiyle oy versin?

Halk AK Partiyi seçsek bile buraya milletvekilleri gelemeyecek, burada görev yapamayacaklar gözüyle bakıyor. PKK’nın orada nefes bile aldırmayacağını biliyorlar. Bu da adil seçim ortamını tamamen yok ediyor. Devletimizin acil olarak Güneydoğu’da PKK hâkimiyetine son vermesi şart. Ancak ondan sonra seçimlere gidilebilir, aksi kandırmacadan ve aldatmacadan başka bir şey değildir.

Kaynak: http://komunistkudristantehlikesi.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s