Tayyip Erdoğan Hz. Mehdi mi, yoksa Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişi mi?

Tayyip Erdoğan Hz. Mehdi mi, yoksa Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişi mi?

Atatürk, Bediüzzaman, Tayyip Erdoğan, hepsi Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişilerdir.


Yeni Akit gazetesinde bir yazar şöyle yazmış:  2023 Erdoğan’ın kafadan ortaya attığı bir tarih değildir. Bu bir Rabbani işarettir. Her 100 yıl bu ümmetin şahlanacağı ve geçmişte de kendini bulduğu gerçeğini artık onlar da biliyorlar. Bu yüzden titriyorlar. Tek ümitleri sizin, yani Türk milletinin bunun farkında olmamış olması. Ya da öyle sanıyor olmaları. Farkında mısınız? Hazır mısınız? Alparslan’ın yiğitleri? Hazır mısınız? Malazgirt’te Alparslan’a 20.000 yiğit Kürt askeri ile destek veren Mervan’ın torunları? Hazır mısınız? Küffarı son bir defa kuzeyin soğuk topraklarına sürmeye, canlı yayında kucağında evladı vurulan Filistinli Baba’nın intikamını almaya,Suriye‘de Esed’den kaçarken Amman sınırında açlıktan ölen kız çocuğumuzdan helallik istemeye?

Öncelikle bu paragrafa cevap verelim. Tabii ki hem Tayyip Erdoğan hem ekibi, hem de Türkiye’de uyanan herkes Hz. Mehdi’nin gelişine çok ciddi şekilde hazırlanıyor. Hem Hz. Mehdi’nin gelişine, hem de Hz. İsa’nın tekrar yeryüzüne dönüşüne. Mübarek insan Necmettin Erbakan’ın yetiştirdiği iki insan Erdoğan ve Davutoğlu bu yüzyılın büyük bir zaferle ve İslam’ın hâkimiyeti ile son bulacağının çok iyi bilincindedir ve bu yönde sıkı bir birliktelik ve faaliyet yürütmektedir.

Sadece burada yapılan yanlış birçok Ortadoğu ülkesinde Tayyip Erdoğan’ı Hz. Mehdi gibi göstermek ve lanse etmek olmuştur.Tayyip Erdoğan’ı yüzyılın kurtarıcısı olarak ön plana çıkarmak tüm Ortadoğu ülkelerinin şu anda Türkiye’ye sırt çevirmesine neden oldu. Mısır, Suriye,Libya Türkiye’ye adeta düşman oldu. Tayyip Erdoğan’ı Hz. Mehdi gibi görenler ve öyle lanse edenler çok büyük bir yanılgıya düştüler. Tayyip Erdoğan Hz. Mehdi değil, Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişidir.

Yine aynı yazar şöyle devam ediyor yazısında:

İşte bu düşüncelerle yoğrulmuş onlarca şeyh Malezya’dan, Endonezya’dan, Fas’tan, Yemen’den müritleri ile beraber İstanbul’a geliyor ve ne olursa olsun bu savaşta yer alacağız diyorlar. Onlara göre İstanbul sadece Dârüsselam değil, aynı zamanda hilafetin de merkezi. Ve Halife ise bütün zulümlere karşı dik durabilen cesur adam Erdoğan. Erdoğan bunun farkında ve kesinlikle rehavete kapılmıyor. Hareketlilik onu kesinlikle ürkütmüyor. Aksine bütün bunlar olurken küresel planlara karşı planlar, şeytanın stratejilerine karşı rahmani stratejiler geliştiriliyor. Ekip çok ama çok iyi çalışıyor. Milletin desteği ise en büyük kozları. Millet Erdoğan’ı ne Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, ne 17 Aralık darbesi sonrası yerel seçimler de yalnız bırakmadı. Erdoğan genel seçimlerde de ezici üstünlükle galip geleceğini biliyor.

Bu paragrafa da cevap verecek olursak Hz. Mehdi’nin İstanbul’dan çıkacağı doğru. Kutsal emanetler İstanbul’da. Hz. Mehdi peygamberimizin kılıcını kuşanacak, hırkasını giyecek ve İstanbul’dan çıkacak. İstanbul’un hilafet merkezi olduğu da doğru. Ama Erdoğan halife değil, sadece Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişidir. Diğer yanlış olan düşünce de Hz. Mehdi’nin tüm Müslümanların intikamını alacak olması ve büyük bir savaşın yaşanacak olması. Hz. Mehdi tüm Müslümanların intikamını almaya ve kan dökmeye gelmiyor. Tam tersine akan kanları durdurmaya geliyor. Tüm dünyaya sevgi, barış, huzur ve mutluluk getirmeye geliyor. Peygamberimiz hadislerde Hz. Mehdi’nin tek bir damla kan akıtılmasına bile müsaade etmeyeceğini, onun sevgi, merhamet ve şefkat insanı olacağını söyle bildiriyor:

İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi’nin çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 29 ve 48)

Kan akıtmama emri, Hz. Mehdi’ye, Peygamberimiz Hz. Muhammed tarafından verilmiş bir emirdir, kesin bir talimattır. Hz. Mehdi, Peygamberimiz’in emri gereği hayatının hiçbir döneminde hiçbir şekilde kan akıtmayacaktır. Bunun aksini yapan, yani Peygamberimiz’in talimatına rağmen kan akıtan, kesin olarak Mehdi değildir.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

Reklamlar

Tayyip Erdoğan Hz. Mehdi mi, yoksa Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişi mi?” üzerine bir yorum

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s