Erken seçim AK Partinin felaketi olur, sonu olur…

Erken seçim AK Partinin felaketi olur, sonu olur…

Erken seçim AK Partinin felaketi olur, sonu olur…

AK Parti için MHP ile koalisyondan başka alternatif yoktur, halkın isteği bu yöndedir.


AK Partinin bu hale düşmesinin nedeni Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanındakilerin onu çok yanlış yönlendirmesi ve uyguladıkları yanlış politikalardır.

Tayyip Erdoğan istişareye açık bir politika izlememiş, halkın nabzını tutmakta gereken hassasiyeti gösterememiş, yanındakilerin dolduruşuna gelmiş ve sonuçta iktidarı kaybederek böylesine bir yenilgiyle yüzleşmiştir.

AK Parti’nin bu hale gelmesinin başlıca nedeni halkın şiddetle karşı çıktığı, Türkiye’nin paramparça olmasına yol açacak başkanlık sisteminde ısrarla diretilmesidir. Halk “hayır başkanlık sistemini istemiyoruz” dedikçe Tayyip Erdoğan başkanlık sisteminde diretmeye devam etmiştir, hala da etmektedir.

AK Partinin yenilgisinin ikinci en önemli nedeni tarihte hiç olmadığı kadar PKK’nın ve Öcalan’ın saygınlaştırılması, onlara bu kadar değer verilmesi, “çözüm süreci” altında devletin PKK’ya karşı ezik ve şahsiyetsiz bir politika izlemesidir. Nerdeyse hiçbir dönemde yine çözüm süreci altında Öcalan’ın ağzının içine bakılmamış, “aman ne diyecek, İmralı’dan ne talimatlar gelecek” diye beklenmemiştir. Güneydoğu’da devletin varlığını hissettirememesi halkta derin bir öfkenin oluşmasına neden olmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin üç beş çapulcu karşısında bu kadar aciz kalması, Güneydoğu’ya girilememesi, devletin PKK karşısında güçlü, ezici bir kuvvet gösterememesi halkı AK Partiden tam anlamıyla soğutmuştur. Bu toprakların bütünlüğü adına verilen yüzbinlerce şehidimizin kanını bazıları yerde bırakmak istemekte “Güneydoğu’yu verelim, kurtulalım” mantığıyla hareket etmektedir. Başkanlık sistemi ve federasyon Öcalan’ın isteğidir, halk bunun çok iyi bilincindedir.

Şimdi AK Parti MHP ile koalisyon yapıp hükümeti kurmazsa, PKK’ya haddini bildirip başkanlık sisteminden vazgeçmezse, bu AK Partinin sonunu getirecektir. Erken seçimde AK Parti hiç ummadığı kadar daha büyük bir yenilgiye uğrayacaktır. Halk hükümetin kurulamaması ile birlikte gelen ekonomik krizin acısını da sandıkta AK Partiden çıkaracaktır.

Bu yüzden Tayyip Erdoğan bu sefer halkın sesini duyup, halktan gelen yüksek seslere değer verip hiç vakit kaybetmeden MHP ile koalisyon yapmalı ve her şeyden önce PKK’nın kökünü kazımayı hedeflemelidir. Bugüne kadar çevresinde kendisine “başkanlık sistemi” diye akıl verenlerin ya da “çözüm süreci altında PKK karşısında ezdirenlerin” AK Partinin sonunu hazırladığını artık görmelidir.  Hem Türkiye’nin bütünlüğü hem de halkın refahı ve mutluluğu için AK Parti hemen MHP ile koalisyon yapıp ülkede istikrarı sağlamalıdır.

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.co

Video sayfam: http://www.mynet.com/tv/erkanarkut-izle-did2094170/

Reklamlar

Erken seçim AK Partinin felaketi olur, sonu olur…” üzerine bir yorum

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s