Mustafa Karataş 400 bin, Nihat Hatipoğlu 600 bin almadan Ramazan’da programa çıkmıyor!

Mustafa Karataş 400 bin, Nihat Hatipoğlu 600 bin almadan Ramazan’da programa çıkmıyor!

Mustafa Karataş 400 bin, Nihat Hatipoğlu 600 bin almadan Ramazan’da programa çıkmıyor!

Tebliğ Allah rızası için yapılır, din Allah rızası için anlatılır.


Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programına çıkan hocaların ne kadar kazandığından haberiniz var mı? Geçen sene Ramazan ayında bir ay program yapan Mustafa Karataş hoca 400 bin,Nihat Hatipoğlu ise 600 bin lira istiyordu.

Hatta Mustafa Karataş kendisine verilen ücreti az bulduğunda programlara çıkmayı reddediyordu. Yukarıda söylediğim rakkamlar geçen seneki rakamlar, bu sene kim bilir kaç para talep etmişlerdir.

Kuran’a göre tebliğ yapmak, dinimizi anlatmak her Müslüman’ın görevidir. Müslüman din anlatırken para alamaz, ücret talep edemez. Kuran’da ilgili ayet şu şekilde:

“Sizden ücret istemeyenlere uyun, onlar hidayet bulmuş kimselerdir.” (Yasin Suresi, 21)

Allah Kuran’da çok fazla ayette peygamberlerin hiçbir ücret almadan tebliğ yaptıklarını ve böyle olması gerektiğini anlatıyor.

“Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca âlemlerin Rabbine aittir.” (Şuara Suresi, 164)

Ey kavmim, ben bunun karşılığında sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim, beni yaratandan başkasına ait değildir. Akıl erdirmeyecek misiniz? (Hud Suresi, 51)

Şimdi Mustafa Karataş hoca, ya da Nihat Hatipoğlu hoca Ramazan’da bir ay boyunca böylesine yüksek paraları isterken Kuran’a göre bunun yanlış olduğunu bilmiyorlar mı? Tabii ki biliyorlar. Bakın ayette son derece açık bir şekilde “Sizden ücret istemeyenlere uyun” diyor Allah. Bu hoca ise kendisine verilen ücreti beğenmeyince tebliğ yapmayı reddediyor. Nerede ihlas, nerede samimiyet, nerede Kuran hükümlerine uymak o zaman? Varsa yoksa halkı da çıktıkları programlarda hurafelere boğup Kuran’dan uzaklaştırıyorlar.

Müslüman dini parayla anlatmaz, Allah’ın rızasını kazanmak için anlatır. Müslüman dini anlatmak için köşe yazarlığından para alamaz, televizyon programlarından para alamaz, parayla kitap yazamaz, parayla kitap dağıtamaz. Bütün bunları parayla yaptığında zaten sevabı da olmaz. Kuran’a göre Müslüman hayatı boyunca yaptığı her şeyi Allah rızası için yapar. Dinle ilgili faaliyetlerinin hiçbirinden Kuran’a göre ücret alamaz.

Şimdi bu hocalar bir ayda yüzlerce memurun maaşını ceplerine doldururken bu gerçeği bir kere daha düşünsünler, bir kere daha hesap etsinler. Dünyadaki karşılık mı önemli, yoksa ahiretteki mi?

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s