Blog’da Mehdi gelmeyecek nidalarına cevabımdır!

Blog'da Mehdi gelmeyecek nidalarına cevabımdır!

Mehdiyet önüne dağlar da dikilse başarılı olacak, kimse tarafından engellenemeyecektir.


Önce Erol Işıkkardeşimizden, ardından daAli Açıköz kardeşimizdenMehdi ile ilgili yazılar geldi ve bize de tabii ki bir cevap hakkı doğmuş oldu…

Öncelikle Ali Açıkgöz kardeşimiz bu konuda bayağı bilgili. Bilgili insanlarla konuşmanın daha zevkli olduğunu da söylemek gerek.

Ali Açıkgöz’ün söylediği gibi Allah her kavme birpeygamber, bir elçi gönderir. Allah’ın kanunu bu. Açıp Kuran’a baktığınızda Allah her kavme önce elçi gönderdiğini, onları uyardığını, helakin da bu uyarıdan sonra geldiği bildirilir. “Bu kavme elçi gelmesin, herkes kendini eğitsin, doğru yolu kendisi bulsun” demeniz elçinin gelmesini engellemez.

Öyle ki size, kendinizden, size ayetlerimizi okuyacak, sizi arındıracak, size kitap ve hikmeti öğretecek ve bilmediklerinizi bildirecek bir elçi gönderdik. (Bakara Suresi, 151)

Biz Kuran’a baktığımızda insanların kendi kendilerine doğru yolu bulmadıklarını, hatta çok saptıklarını görüyoruz. Onları doğru yola ancak peygamberler ve elçiler döndürüyor. Hatta insanların çoğu elçiye inanmıyor, bir avuç insan elçiyi kabul ediyor. Ahir zamanın elçisi de Hz. Mehdi’dir. Hz. Mehdi’de ilk başta yalanlanacak, ona sadece 313 talebesi inanıp güvenecektir. Şimdi bakın Müslüman âlemine, nasıl perişan durumda. Mezhep kavgalarından, iktidar kavgalarından kan gövdeyi götürüyor. Yüzbinlerce Müslüman yurtlarından sürülüyor. Hiç böyle dehşetli dönem yaşadı mı Müslümanlar daha önce? Neden bu kadar zulüm yaşanıyor biliyor musunuz? Çünkü zulüm olmadan, kan dökülmeden, insanlar Mehdi’yi yalvararak çağırmadan Hz. Mehdi çıkmıyor.

Seleme b. Züfer şöyle der: “… MEHDİ, İNSANLARIN KÖTÜLÜK CÂNİLİK VE ZULÜMDEN BIKTIĞI ve hiçbir gaib onun kadar aziz ve sevgili olmadığı bir zamanda kıyam edecektir.” (El-Havi, cilt 2, s.159)

Cafer Sadık şöyle buyuruyor: “HALK HER YERDE (KURTARICI) ARAMAYA KOYULUR. ONDAN BAŞKASINI BULAMAYINCA YİNE ONA (HZ. MEHDİ (AS)’A) DOĞRU KOŞARLAR.” (Bihar-ül Envar,cilt 52, s. 326)

Tüm Müslüman âlemini tek bir bayrak altında toplayabilecek, üstelik bunu kan dökmeden yapacak tek kişi Hz. Mehdi’dir. Şu an Şii’lere, Sunni’lere, mezhep kavgalarına ve İslam ülkelerinin durumuna baktığınızda Müslümanların bunu kendi kendilerine yapamayacakları çok açıkça görülüyor zaten.

“Bunları biliyorsak neden Mehdi bekliyoruz” diye sormuş Ali Açıkgöz. Bizler Mehdi’yi bekliyoruz ama yerimizde oturmuyoruz. İslam’ın yayılması için gayret ediyoruz, sürekli tebliğ yapıyoruz, bağnazlığı Kuran’la ortadan kaldırmaya var gücümüzle gayret ediyoruz. Ayrıca bu arada kendimizi de Kuran ahlakıyla eğitiyoruz. Göğsünde gerçek iman olan söylediğiniz gibi bunu yapıyor, hiçbir şekilde yan gelip yatmıyor. Olmayan ise “daha Mehdi’nin gelmesine yüzyıllar var” deyip ticaretine, işine, gücüne bakıyor, dünyaya dalıyor. Çünkü samimiyetsiz, çünkü zayıf imanlı, çünkü biliyor ki Hz. Mehdi geldiğinde ona tabi olması gerekecek. Sonuçta bu onun menfaatine dokunacak.

Bizler söylediğim gibi Kuran’la tabii ki hem kendimizi, hem de çevremizi düzelteceğiz. Ahir zaman alametlerini ve peygamberimizin gerçekleşen hadislerini anlatıp insanları uyandıracağız. Çünkü insanların çoğu şu anda derin uykuda. Hz. Mehdi’yi aramamızın ve ona katılmak istemememizin nedeni de şu; çünkü peygamberimiz “bütün bunları yaparken bir yandan da Hz. Mehdi’yi arayın” diyor. Zuhur ettiğinde hemen gidip ona biat edin” diyor.

Horasan tarafından bayraklar çıktığını gördüğünüzde, kar üzerinde sürünerek de olsa, o bayraklara katılınız, zira içlerinde Allah’ın halifesi Hz. Mehdi vardır.’ (El-kavlu’l muhatasar fi alamet-il mehdiyy-il muntazar, Hadis no 35)

Sonuç olarak söylediğim gibi ahir zaman çok zorlu bir dönem. Sahte Mehdiler de çıkacak, “Mehdi hiç gelmeyecek” diyenler de. Ama bunların hiçbirinin önemi yok. Çünkü sonunda Allah mutlakakıyametten önce, yani bu dünyayı yok etmeden son kurtarıcısı olan Hz. Mehdi’sini ve Hz. İsa’yı gönderecek. Tıpkı diğer kavimleri helak etmeden elçi gönderdiği gibi. Peygamberimiz hadisinde “kıyametin kopmasına bir gün kalsa Allah Hz. Mehdi’yi gönderir” diyor. Kıyamet şu anda Hz. Mehdi’nin zuhuru için bekletiliyor.

İmam Muhammed Taki Abdulazim Haseni’ye şöyle buyurdu: “KÂİM, VAAT EDİLMİŞ MEHDİ’DİR. GAYBETİ ZAMANINDA ONU BEKLEMEK, ZUHUR EDİNCE DE ONA İTAAT ETMEK GEREKİR... Allah’a andolsun ki, eğer kıyametin kopmasına bir gün dahi kalsa, Allah, Mehdi zuhur etsin ve yeryüzünü zulümle dolduğu gibi adaletle doldursun diye o günü uzatır…”(Bihar-ul Envar, cilt 51, s.156; Isbat-ül Hüdat, cilt 6, s.420)

Dolayısıyla Kuran’ı çok iyi bilen Allah’ın kanununda hiçbir değişiklik olmayacağını da bilir. İsteyen istediğini söylesin, inanmayan inanmasın, isterse tüm dünya karşısında olsun, Allah yine de son kurtarıcı olarak Hz. Mehdi’yi gönderecektir. Zaman hızla akıp geçiyor. Sonuçta hâkimiyete de, Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın zuhuruna da çok az bir vakit kaldı. Samimi bir Müslüman olarak ben kimseyi inandırmaya çalışmıyorum. Sadece doğruları anlatarak insanları bilgilendiriyorum. En nihayetinde herkes Hz. Mehdi’yi göreceğine göre bu tartışmaların çok faydalı olduğuna da inanıyorum…

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s