Her gün gerçek anlamda, tüm hücrelerime kadar mutlu olmamın sırrı ne?

Her gün gerçek anlamda, tüm hücrelerime kadar mutlu olmamın sırrı ne?

İnsan imanlı olmadığında hem dünyada hem ahirette cehenneme düşer…


Şu anda 45 yaşındayım ve kendimi gerçek anlamda çok mutlu ve çok huzurlu hissediyorum. Her gün günemutlulukla uyanarak başlıyorum. Her gördüğüm görüntüden ayrı bir zevk alıyorum, her güzelliği ruhum coşkuyla karşılıyor. Güzellikler Allah’la bağlantı kurulunca çok özel bir şekilde katlanarak artıyor.

Beni gerçekten seven çok yakın dostlarım var çevremde. Bende onlar da Allah aşığıyız. Böyle olunca hep güzel sözler işitiyor insan. Hayatında hep tevekkül oluyor, sabır oluyor, Allah’a tam teslimiyet oluyor. Her anın şükürle ve Allah’ı anarak geçirdiğinde de nimetler arka arkaya yağmaya başlıyor. Sen Allah’ı unutmuyorsun ya, sen her önüne gelen nimette şükrediyorsun ve O’nun adını yüceltiyorsun ya, alnın şükürle secdeye gidiyor ya, Allah da seni unutmuyor. Bu hayatındahiç imtihan olmuyorsun, ya da hiç zorlukla karşılaşmıyorsun demek değil tabii ki. Ama güçlü bir imanla zorluk artık zorluk olmaktan çıkıyor, hepsini kolaylıkla aşıyorsun. Allah’a olan güven başına gelen imtihanı kolaylaştırıyor. Dünyayı değil ahireti isteyen bir insanı hiçbir olay yese ve üzüntüye kaptırmıyor.

Huzur ve mutluluk ancak imanla geliyor ama insanlar bu gerçeği bilmiyorlar. İnsanlar paraya, mala, mülke kavuşunca mutlu olacaklarını zannediyorlar. Çocukları olup, arabaları dizip, yazlıkları kışlıkları alıp, bankaya paraları yığdıkça mutluluktan uçacaklarını sanıyorlar. Ama iman etmedikleri takdirde bunların hepsi dönüp dolaşıp başlarına bela oluyor. Hem de ne bela, ne yapsalar kurtulamıyorlar.

Onlar sanıyorlar mı ki, kendilerine verdiğimiz mal ve çocuklarla, Biz onların hayırlarına koşuyoruz (veya yardım ediyoruz)? Hayır, onlar şuurunda değiller. (Mü’minun Suresi, 55-56)

Onların malları ve evlatları seni imrendirmesin; Allah bunlarla, ancak onları dünyada azaplandırmak ve canlarının onlar inkâr içindeyken zorluk içinde çıkmasını istiyor. (Tevbe Suresi, 85)

Ben Allah’ı inkâr edip de mutlu olan insan görmedim. Alenen dünyada cehennem azabı yaşıyorlar. Her gün sıkıntı, her gün ayrı azap çekiyorlar. Allah’ı unutunca mutlu olacaklarını zannediyorlar ama tam tersine Allah üstlerine bin bir bela yağdırıyor. İçlerini sıkıyor, hiçbir şeyden zevk alamaz hale getiriyor.  Allah onları hiç sezdirmeden süründürüyor. Her gün ayrı bir şeyi kafalarına takıyorlar, her gün ayrı bir şeye sıkılıyorlar. İman etmedikleri için Allah manevi azap da veriyor. Bununla da bitmiyor, bedenen de hastalanıyorlar. Bu sefer de huzur bulmak için gidipuyuşturucuya, içkiye, depresyon ilaçlarına saldırıyorlar. Oysa bunların hiçbiri çözüm değildir, kurtuluş ancak kalbi Allah’a bağlamakla olur.

İnsan gerçekten, samimi bir şekilde iman ettiğinde ruhunda yaşadığı huzur tarif edilemez. Vücudundaki 100 trilyon hücrenin hepsi imanı tanıyor. İnsan her an Allah’ı gerçek dost edinmenin gücünü ve rahatlığını üzerinde hissediyor. Biliyor ki can dostu olan Allah onu asla bırakmaz, onu asla terk etmez. Sen Allah’a bir adımla yaklaşırsın, O sana on adımla yaklaşır. Sen Allah’ı dost edinirsin, O sana yeter. Hem de tüm dünya karşında olsa da yeter. İnsan imanı ölçüsünde mutludur. İmanla zindan bile cennete dönüşür. Bir insana bu dünyada verilen en büyük nimet derin imandır. Bunu da ancak yaşayan ve ruhunda hisseden bilir…

Allah, iman edenlerin Velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkâr edenlerin velileri ise tağut’tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 257)

Kaynak: http://dinsizliginkabusunuyasamak.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s