Cübbeli Ahmet “Yedi yaşındaki kız çocuğunu erkek hocaya teslim etmeyin!” derse…

Cübbeli Ahmet “Yedi yaşındaki kız çocuğunu erkek hocaya teslim etmeyin!” derse…

Hurafeleri, uydurma hadisleri dinlemeyin, sadece Kuran’a yönelin.


Ne diyor Cübbeli Ahmet hoca son konuşmasında:  “Kız-erkek karışık buluğa ermiş vaziyette okuyorlar. Bir kız çocuğunu 7 yaşından sonra erkek hoca okutamaz ki. Fıkıhta fetvası yok. 104 kitapta yeri yok yani. 7 yaşındaki çocuğu nasıl erkeğe teslim ediyorsun. Kadın hoca mı yok?! Babası kızını, karısını okutsun. Onlar da onu okutsun. Kızları kızlar okutur yani.  Ben 7 yaşına kadar bile erkeğin okutmasına taraftar değilim. Kadın okutsun yahu. Küçük de olsa kızdır. Kız, kadınla muhatap olur. Alışmasın erkeklerle muhataplığa. Küçükten alışıyor. İslam’ı muhafaza edeceğiz yani.”

Görüyorsunuz değil mi İslam dini nasıl yanlış tanıtılıyor, nasıl insanlar İslam dininden soğutulmaya çalışılıyor. Dinimizde nerede böyle bir hüküm var kız çocuğunu erkek hoca okutamaz diye? Dinimize binlerce hurafe, yalan hadis soktukları yetmiyormuş gibi bunların hepsini halka dayatıp yapmayanı da dinden çıkmış sayıyor bunlar. Peki ama kime göre? Kendi uydurdukları dine göre. Kesinlikle Kuran’a göre değil.

İnsanların bu İslam’da her şeyi yasaklayan, ona haram, buna haram denilen videoları seyrederken gerçek Kuran’da anlatılan İslam’ın bu olmadığını çok iyi bilmeleri gerek. Çünkü anlatılanlar yobaz zihniyetin korkunçluğunu, sevgisizliğini, acımasızlığını, insaniyetsizliğini gözler önüne seriyor o kadar. Allah Kuran’da yobazların kendi kafalarından haramlar uyduracaklarını şöyle bildiriyor:

Dillerinizin yalan yere nitelendirmesi dolayısıyla şuna helal, buna haram demeyin. Çünkü Allah’a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Şüphesiz Allah’a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa ermezler. (Nahl Suresi, 116)

Etrafa yedi yaşındaki çocuğa kötü gözle bakan sapıklar ordusu var gözüyle bakıyor bunlar. Plastik su şişesinden etkileniyorlar. Barbi bebekleri çekici buluyorlar. Bunların anlattığı yobazların korkunç, kıt, sığ, acımasız dünyası o kadar.

Ellerinden gelse kadınların hepsini bir yere kapatacaklar. Biri çıkıyor, “kadınlar gülmesin, erkeklerle konuşmasın, kadınlar çalışmasın, kadınlar politikaya girmesin, kadınlar dans etmesin, kadınlar kapansın” deyip duruyor. Neye göre bu hükümler? Kuran kadını sürekli yüceltirken bu yobazlar da sürekli alçatmaya, kadını köleleştirmeye, esir etmeye and dinçmişler sanki. Kadınların baskıya alındığı toplumların acıklı durumu ortada. Aynısını Türkiye’de başaramayacaklar. Artık Türkiye’de insanlar başı açık, plajda mayo ile gezen kadınların da Kuran’a göre son derece samimi Müslüman olduklarını biliyor.

İşin en önemli tarafı bütün bunları insanları İslam dininden soğutmak ve uzaklaştırmak için özel olarak yapıyorlar. İslam’ın yayılmasına kimse yobazlar kadar darbe vurmamıştır.Dinimiz sevgi, barış, kardeşlik, özgürlük, şefkat dini olmasına rağmen bunlar dinimizi asan, kesen, başka dinden olanı öldüren,  acımasız, terör dini gibi gösterdiler. Tüm dünyaya İslamofobiyi bunlar yaydı. İnsanlar bunlar yüzünden kitleler halinde İslam’dan uzaklaştı. Sonra da “ateistler türedi, cenaze namazımı kılmayın. Camiye götürmeyin cenazemi. Bana dua etmeyin diyen insanlar dolu etraf” diyorlar. Neden acaba? Bir dönüp de soruyor musunuz kendinize? Neden acaba? Sakın siz dinimizi böylesine çarpık gösterdiğiniz için olmasın? Sakın siz erkekleri sapık, terörist, kadınları da aciz, her an şeytana uyacak varlıklar olarak gösterdiğiniz için olmasın?

Tekrar söylüyorum, İslam dinine göre kadın dilediği gibi giyinebilir, istediği gibi erkeklerle aynı ortamda olur, politikaya da girer, iş kadını olur, güler, eğlenir, dans eder. Erkekler bunların hiçbirini dinimizi ortaya sürerek engelleyemez, bunları haram gösteremez. Kadının üzerinde baskı kuramaz.

Bu dönem yobaz zihniyetin tamamen kırılacağı bir dönemdir. İnsanlar yavaş yavaş hurafelerin dinimizde yeri olmadığını öğreniyorlar ve samimiyetle tertemiz Kuran’a dönüyorlar. Dolayısıyla boşa çabalar bunlar, boşa konuşmalar bunlar…

Kaynak: http://bagnazliknedir.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s