2019, 2020 ve 2120… Mesih, Mehdi, Deccal, neler olacak?

2019, 2020 ve 2120... Mesih, Mehdi, Deccal, neler olacak?

Hz. Hızır duvarcı ustasıdır, Hz. Mehdi de hem Masonları, hem Tapınak Şövalyelerini hakimiyette kullanacak.


Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde hepimiz hem Hz. Mehdi’yi, hem de Hz. İsa’yı çok büyük bir şevkle bekliyoruz ve çok yakında Allah’ın izniyle bu iki mübarek insanı aramızda göreceğiz.

2016-2017-2018 yıllarında olaylar sürekli müthiş bir hızla tırmanacak. Kan gövdeyi götürecek.Ortadoğu’da şu anda yaşananlar daha hiçbir şey. Daha da zorlu, daha da acımasız günler görecek dünya. Çünkü Hz. Mehdi insanlar yalvarmadan, “çık bizi kurtar” demeden, Hz. Mehdi’ye müthiş ihtiyaç duymadan çıkmıyor, zuhur etmiyor ve akan kanı durdurmuyor.

2019 artık Mehdiyetin çok aleni şekilde ortaya çıkmaya başladığı yıl olacak.

2019’dan sonraki yıllarda insanların akın akın İslam dinine girdiklerine şahit olacağız, İslam tüm dünyada çığ gibi yayılacak.

Hz. Mehdi akan kanı durduracak, savaşları durduracak. Kan dökülmesine izin vermeyecek, İslam’ı sevgiyle dünyaya hakim edecek.

Hz Mehdi ve Hz. İsa’nın çok kısa bir dönem, (Hadislere göre 7 yıl gibi) Altınçağ dönemi olacak, dünyaya mühtiş bir bolluğa ve berekete kavuşacak. Kalpler Allah sevgisi ile dolacak. Deccaliyet tamamen yıkılacak.

Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın vefaatının ardından insanlar tekrar dinden dönecekler. Kuran’ı yeryüzünden kaldıracaklar. Öyle azgınlaşacaklar ki dünyada iman eden nerdeyse kalmayacak. Hadislere göre 2120’de kıyamet inkar edenlerin üzerine kopacak.

Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde yakın bir zamanda göreceğimiz Hz. Mehdi ve Hz. İsa hakkında biraz bilgi verelim.

Allah’ın binlerce yıl sonra tekrar Hz. İsa’yı yeryüzüne döndürmesi çok büyük bir mucize. Hz. İsa geri döndüğünde çok modern, çok Avrupai, çok klas bir genç olarak dünyaya gelecek.

Hz. İsa dünyaya geri döndüğünde geçmişini hatırlamayacak, annesi ve babası olmayacak ve kimliği olmayacak.

Hz. Mehdi ortada olacak ama tanınmayacak, sürekli tebliğ yapacak. Hz. İsa ise gizlenecek, gizli faaliyet yapacak.

Hem Hz. Mehdi kendisinin Mehdi olduğunu, hem Hz. İsa’da kendisinin Hz. İsa olduğunu bilmeyecek, şüphe edecekler ama kesin emin olmayacaklar. İslam’ı tüm dünyaya hakim olduğunda İslam dünyasının başındaki kişi Hz. Mehdi olacak.

Peygamberimiz Hz. Mehdi devrinde Bethlehem yıldızının gökyüzünde görüleceğini söylüyor. Bildiğiniz gibi yeni görüldü Bethlehem yıldızı. 2000 yılda bir görülüyor; bir Hz. İsa’nın doğumunda görüldü, bir de Hz. Mehdi’nin çıkışında.

Hz. İsa çok güzel ahlaklı, muhteşem yakışıklı, nezaketli, asil ve kibar bir insan olacak, bakanlar yüzündeki nura hayran olacak.

Hz. İsa çok fazla yabancı dil bilecek, tüm peygamberlerde olduğu gibi hafız özelliği olacak. Hem Kuran’ı, hem Tevrat’ı, hem de İncil’i ezberden bilecek.

Peygamberimiz son peygamber. Bu yüzden Hz. İsa tekrar dünyaya döndüğünde yeni bir din getirmeyecek, İslam’a uyup Hz. Mehdi’ye tabi olacak. Hz. İsa vesilesiyle de hem Museviler, hem Hıristiyanlar hak din olan İslam’a dönecekler inşaAllah.

Hz. Mehdi İslam’ın üzerindeki bağnazlığı kıracak, hurafeleri tamamen kaldıracak ve dini aslına yani Kuran’a döndürecek.

Şu anda tüm dünya Hz. İsa ve Hz. Mehdi’nin zuhuru için hazırlanıyor, Ortadoğu’yu ve tüm dünyayı Allah bunun için şu anda dizayn ediyor.

Hz. İsa’ya ve Hz. Mehdi’ye karşı çıkan, onlara tavır alan herkes bir bir helak olur, ikisiyle de asla baş edemezler.

Hz. İsa dünyaya ilk geldiğinde Allah’ın izniyle kör olanı, cüzzamlıyı, felçlileri iyileştiriyordu. Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde de tekrar geldiğinde hadislerde bildirildiği gibi Mesih devri olduğu için şifa yayılacak.  Birçok çare bulunamayan hastalığa çare bulunacak.

İnsanlar “Hz. Mehdi ve Hz. İsa nasıl birlikte İslam’ı tüm dünyaya hakim edecekler” diye soruyorlar. Oysa ne Hz. Mehdi’nin, ne de Hz. İsa’nın  müstakil bir gücü yok. Onlara benlik veriyorlar, tüm güç ve kuvvet Allah’ın elindedir. Allah son kez dinini tüm dünayaya hakim edecek. Hz. Mehdi ve Hz. İsa buna vesile olacaklar.

Ayasofya’da ilk namazı Hz. Mehdi ve Hz. İsa birlikte kılacak, Hz. İsa imamlığa Hz. Mehdi’yi omzundan iterek geçirecek. Hz. Hızır yıllardır Ayasofya’da bu namazın gerçekleşmesi için bekliyor.

Hz. Mehdi’nin 313 ihlaslı talebesi olduğu gibi Hz. İsa’nın da az sayıda talebesi olacak.

Hz. İsa ve Hz. Mehdi öldükten kısa bir süre sonra kıyamet kopacak, dünya tamamen yok olacak.

İşid’i doğru yola döndürecek tek güç Mehdiyet’tir. İşid Hz. Mehdi’ye tabi olacak, ona biat edecektir.

Hz. Mehdi zuhur edecek, Hz. İsa zuhur edecek, Komünizm bitecek ve Mehdiyet hayret edilecek yollardan geçerek tüm dünyaya hakim olacak.

Kaynaklar:

http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

http://hzisaas.blogspot.com.tr/

http://hzmehdigelisalametleri.blogspot.com/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

2019, 2020 ve 2120… Mesih, Mehdi, Deccal, neler olacak?” üzerine bir yorum

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s