Ahmet Hakan da “En beklediğim şey Mehdi” derse…

Ahmet Hakan da “En beklediğim şey Mehdi” derse...

Allah bu kadar zulmü bu kadar acımasızlığı insanlara gösteriyor ki Mehdiyet’in kıymeti bilinsin.


Bir yazı yazmış Ahmet Hakan ve “en”lerini yazmış, son zamanlarda en sevdiğim şey, son zamanlarda en korktuğum şey, son zamanlarda en keyif aldığım şey, son zamanlarda en heyecanlandığım şey… Bunları bir bir saymış.

“En beklediğim şey ise Mehdi”demiş  yazısında, ne kadar güzel ve hikmetli söylemiş. Neden böyle söylediğini, neden en çok Mehdi’yi beklediğini anlamak zor değil aslında. Çünkü imanlı bir insan olarak onun da bilinç altında kurtuluşun ancak Mehdi’yle olacağı inancı var ve bu çok doğru bir inanç.

Son zamanlarda çok haksızlığa uğradı Ahmet Hakan. Canına kast edildi, ölümle tehdid edildi. Köşe yazarlarından onunla ilgili tehdidler savuranlar oldu. Ve aradığı adaleti bulamadı Ahmet Hakan. Dünyada milyonlarca Müslüman’ın bulamadığı gibi…. Yine aradığı koruyup kollanmayı, gerçek sevgiyi ve şefkati bulamadı Ahmet Hakan. Yine dünyada Milyonlarca Müslümanın bulamadığı gibi. Onun da vicdanında hep bir arayış vardı, tıpkı peygamberimizin döneminde sahabelerin Mehdi’yi aradıkları gibi…

Ortadoğu’da, Türkiye’de, tüm dünyada kendisine de isabet eden zulmü ancak tek bir kişinin kaldırabileceğini çok iyi biliyor Ahmet Hakan. Tüm Müslümanların başına onları bir araya getirecek, mezhepleri kaldıracak, dünyaya gerçek sevgiyi ve adaleti getirecek, İslam’ı son kez dünyaya hakim edecek bir kişi gerektiğini, bu kişinin de Hz. Mehdi olduğunu çok iyi biliyor Ahmet Hakan.

Eğer Hz. Mehdi zuhur etmiş olsa Ahmet Hakan’a yapılan adaletsizlikler yapılabilir miydi, kimse köşesinden tehditler savurabilir miydi, mazlumun üzerinden güç sahibi ezip geçebilir miydi, böylesine acımasız bir ortamda yaşam mücadelesi verilir miydi… Bütün bunların Hz. Mehdi’nin hakimiyetinde asla mümkün olmayacağını biliyor Ahmet Hakan.

Unutmayın ki Hz. Mehdi tüm dünyanın kurtarıcısı olarak geliyor ve Hz. Muhammed’in, Hz. Süleyman’ın, Hz. Yusuf’un, Hz. Musa’nın, Hz. İbrahim’in özelliklerini üzerinde baındırıyor. Kıyametten önce gönderilen son elçi olduğu için Allah tüm peygamberlerin özelliklerini onun üzerinde topluyor. Peygamberimizin hadislerinden Hz. Mehdi’nin müthiş güçlü olacağı da anlaşılıyor. Dolayısıyla onun döneminde kimse böyle kendi kafasına göre at koşturamayacak, imanlı bir insana sokak ortasında kolayca saldırılamayacak, kimsenin yaptığı da yanına kar kalmayacak…

“En beklediğim şey Mehdi diyor ya Ahmet Hakan… Ne kadar güzel söylüyor. Onunla birlikte milyonlarca yürek şu anda Mehdi’yi bekliyor. “Ben beklemiyorum diyenler bile bekliyorlar. Ahmet Hakan’a bir müjde vereyim, kalbi ferah olsun, güzel günler çok yakın. İnsanlar yavaş yavaş Hz. Mehdi’nin etrafında toplanmaya başlayacaklar, büyük bir sevgiyle ona sarılıp, ona dayanıp güvenecekler. Daha sonra da Allah büyük kurtarıcısını, nur yüzlü, derin imanlı o güzel insanı  zuhur ettirecek… Bizler de Allah’ın izniyle samimiyetle, ihlasla, sevgiyle, aşkla onun çevresinde toplananlardan olacağız inşaAllah…

Gaybet-i Numani: İmam Cafer-i Sâdık (as)’ın şöyle dediği rivayet edildi: “Zincir tamamlanmadan Kaim (Mehdi) zuhur etmez.” Dedim ki: “Zincir nasıl tamamlanır?” Dedi ki: “On bin (yardımcı), onun (Mehdi’nin) sağında Cebrail ve solunda Mikail ile birlikte. SONRA BİRLİK, SANCAĞI ÇEKER VE HAREKETE GEÇER. DOĞUDA VE BATIDA OLAN HERKES SANCAĞI TELİN EDER. Sonra insanlar sancağın etrafında bir bir toplanırlar.”  (Beklenen Mehdi, Allame Muhammed Bakır el-Meclisi, Biharul Anwar İngilizce Tercümesi, Cilt 13 (Eski Baskı) / Cilt 51-52-53 (Yeni Baskı); Gaybet Kitabı, İmam Mehdi – On İkinci İmam, Bölüm II, Tercüme eden, Seyyid Athar)

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Reklamlar

Cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s